Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Повече инфо за снимките..?
Автор: Stody   
Дата:   15-11-08 15:51

Здравейте,

какво мислите за това всяка снимка задължително да бъде придружена с информация за модел на апарата,обектива и настройки.
И какво мислят админите за това?

Отговори на това съобщение
 Re: Повече инфо за снимките..?
Автор: boncho_marinov   
Дата:   15-11-08 15:53

Exif

Отговори на това съобщение
 Re: Повече инфо за снимките..?
Автор: darksorrow   
Дата:   15-11-08 15:53

предполагам, че същото както и в предишните 30 теми по въпроса.

Отговори на това съобщение
 Re: Повече инфо за снимките..?
Автор: Stody   
Дата:   15-11-08 16:07

Не всяка снимка от Форуа има Exif, пък инфо с какъв обектив е направена се среща още по-рядко.

Отговори на това съобщение
 Re: Повече инфо за снимките..?
Автор: Myth   
Дата:   15-11-08 16:10

Самата думичка задължително не ми харесва, не смятам, че трябва да се задължават хората да показват с какво са снимали и с какви обективи. Освен това какво каталог за крадците ли ще правим, кой каква техника има. Нещо напоследък много теми кой с какво снима и кой какво има, па сега и задължително да бъдело.... нещо.....

Отговори на това съобщение
 Re: Повече инфо за снимките..?
Автор: apollo   
Дата:   15-11-08 16:19

[smilie18] [smilie18] [smilie18]

След това да не би да очакваш задължително ръкопляскане от органите на полицията, като разберат че щедро си предлагал информация относно наличната у теб но... вече открадната техника [cool]


Отговори на това съобщение
 Re: Повече инфо за снимките..?
Автор: Stody   
Дата:   15-11-08 16:21

Виждал съм такъв начин на представяне в западни сайтове затова попитах дали би било добро и за нас.Не мисля че с това се прави каталог на крадците ,по- скоро повече инфо особено за нчинаещи.
[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Повече инфо за снимките..?
Автор: ogimag   
Дата:   15-11-08 16:22

Абсолютно безсмислено [smilie23] . Винаги може да питаш автора с какво е снимал и едва ли ще ти откаже.
И още нещо- първата снимка, която ми е отдясно докато пиша сега- интересува ли те с какво е снимана? Мен- не. А такива са много...


http://212.36.3.59/site_pics/105/i_1226575297_kiDSCN7049.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Повече инфо за снимките..?
Автор: Myth   
Дата:   15-11-08 16:24

Мда, виж по-полезно според мен би бил начина на осветление и разположението му отколкото това с какъв апарат обектив и т.н. Ако толкова те интересува ogimag вече каза винаги можеш да попиташ автора.

Отговори на това съобщение
 Re: Повече инфо за снимките..?
Автор: fdm   
Дата:   15-11-08 22:03

По-добре ли ще се чувстваш ако знаеш, чe снимаш с по-добър апарат от моя? И това ще направи ли снимките ми по-лоши отколкото всъщност са [smilie7] ?! И как това ще е от полза за начинаещите, за какво ще ми е от полза?
Моля, четете го с учуден, а не с заядлив тон, че някои хора обичат да преиначават[cool] .


Отговори на това съобщение
 Re: Повече инфо за снимките..?
Автор: Stody   
Дата:   16-11-08 07:58

Мисля че в цифровата фотографията техниката и обработката са от съществено значение,те и затова са толкова много темите за този срещу онзи апарат или обектив.Мене лично винаги ме итересува като видя хубава сника с какво и нак е направена,повече о това да чета ревюта или мнения на родни капацитети.Лоша снимка може да бъде направена с всичко,както и добра.
То тези неща си ги има в Култа ,мисля че би било добре да ги има и при нас.

Отговори на това съобщение
 Re: Повече инфо за снимките..?
Автор: stoyan_5   
Дата:   16-11-08 08:00

На мем ми се иска повече инфо за обработката ...
Съвременните апарати вече снимат с доста добро качество, а обработките са индивидуални ..

Отговори на това съобщение
 Re: Повече инфо за снимките..?
Автор: Пешо   
Дата:   16-11-08 08:21

Задължитено от утре всеки:

1.Марка и модел апарат
2. Обектив..и дали navy го е пипал или Георги го е галил(носи екстра точки ако са)[smilie18]
3. Инфо за бленда, скорости, исо бял баланс и координати по гпс къде е снимано
4. Схема на осветлението с точните мощности и аксесоари.
5. Мейкинг на фотосесията във full HD видео формат.
6. Телефони на моделте участвали в снимките
7. Координати на всички свързани със снимките.
8. Точен адрес на фотографа и кда за алармата и СОТ-а

Който не спазва процедурата..БАН

Снимки които не са снимани с ДСЛР или на филм се трият автоматично, за да не развалят духовния мир на техноонанистите тук.....

Отговори на това съобщение
 Re: Повече инфо за снимките..?
Автор: Stody   
Дата:   16-11-08 12:39

Знаеш ли,на запад много често ми се е случвало особено в Австрия вървиш по улицата и съвсем непознати хора ти казват здравей.Тук у нас ако те поздрави непознат човек или го смяташ за луд
или си казващ абе тоя ко ша иска сега от мен.Ама тука си е така и няма изгледи за повече...
Та така и за отговорите по тая тема ,нищо задължително няма ,ако искаш кажи подкрепяш или не ,другите умнотии не са важни,не гледай какво пишат батковците ами мисли и уважавай другите!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Пешо   
Дата:   16-11-08 12:58

Stody не те знам на колко си ам си от прекалено скоро тука за да ми викаш, кой е батко и кой кака... и каво да пиша...анадъму..както викат по Кърджалийско

Отговори на това съобщение
 Re: Повече инфо за снимките..?
Автор: Myth   
Дата:   16-11-08 13:25

Пешо извинявай, че се намесвам, моите уважения, но тоя лаф "си от прекалено скоро тука за да ми викаш" по-селски и ограничено нямаше на къде да прозвучи. Няма никакво значение, кой от кога е тук, тия мании за величие заедно с "анадъму" си ги запази за Кърджалийско.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Пешо   
Дата:   16-11-08 14:03

Мнението е квалифицирано като спам

Отговори на това съобщение
 Re: Повече инфо за снимките..?
Автор: magnifico   
Дата:   16-11-08 14:12

Stody, не може всеки да се съгласи с мението ти само от любезност...
А когато дадена идея е дискутирана десетки пъти, както е тук в този форум, вече естествено е реакциите на хората да са по-иронични, така да се каже [smilie3]
И принципно е глупаво да опонираш по този начин, на хора с повече опит от теб... за справка - темите на потребител - "pd" /тежък случай/[smilie3]



Публикацията е редактирана (16-11-08 14:29)

Отговори на това съобщение
 Re: Повече инфо за снимките..?
Автор: Пърпъла   
Дата:   16-11-08 16:07

Мнението е квалифицирано като спам

Отговори на това съобщение
 Re: Повече инфо за снимките..?
Автор: admin   
Дата:   16-11-08 16:54

Автор: Stody
Дата: 15-11-08 15:51

Здравейте,

какво мислите за това всяка снимка задължително да бъде придружена с информация за модел на апарата,обектива и настройки.
И какво мислят админите за това?


Админите мислят, че въвеждането на всякакви подобни данни е невъзможно да бъде задължително.
Също така админите мислят, че от снимки в уеб резолюция нищо особено не може да се разбере за техниката. За тази цел има тестове с неманипулирани снимки в пълна резолюция. Ваденето на заключения за качествата на техниката от снимки в уеб размер(и то в повечето случаи манипулирани) може да бъде само вредно и да въведе в заблуждение потребителите.
Също така админите мислят, че въвеждането на данни за техниката, сортирането им и воденето на статистика не допринасят с нищо за добрата фотография и могат да бъдат в услуга единствено на търговските представителства.
Фото Форум е сайт за фотография и при публикуването на фотографии в галериите, няма да има никакви изисквания за публикуване на техника, нито ще се води статистика по въпроса "кой с какво снима".
За качествата на дадена техника, съдете от тестове, снимки в пълен размер и лични опити и проби, не от снимки с екранна резолюция.



Публикацията е редактирана (16-11-08 16:58)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »