Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Анкета: За удоволствие от резултата - Филм или цифра !?!?!?!?
Автор: dimi2007   
Дата:   14-11-08 00:26

Допуснете, че живеете близо до съвременно фотостудио, предлагако всякакви видове филми, качествено проявяване, Е6, Ц41, Е9 и прочие....включително про скениране.....

Бихте ли предпочели филм за хобито фотография или ще си правите откоси по веригата: карта, харддиск, ресикле бин....!!?!?!?

[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Анкета: За удоволствие от резултата - Филм или цифра !?!?!?!?
Автор: exo99   
Дата:   14-11-08 00:37

Допускането ти е невероятно.
Иначе - снимане на филм [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Анкета: За удоволствие от резултата - Филм или цифра !?!?!?!?
Автор: itilien   
Дата:   14-11-08 00:44

допускаме че имам възможност да си купя акустично или цифрово пиано за хоби. Дали бих избрал акустичното, или цифрово ?

Ами избрал съм цифрово защото - 1. Мога да свиря по всяко време със слушалки без да тормозя никого, 2 - не се разстройва и няма гадни резонанси, 3 - усещането на клавишите ми е по-приятно, 4 - мога да си го закача за компютъра и да ползвам софтуерни синтезатори, и да записвам, 5 - заема многократно по-малко място.

Така даден отговора удовлетворява ли те ? [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Анкета: За удоволствие от резултата - Филм или цифра !?!?!?!?
Автор: esc   
Дата:   14-11-08 00:50

Абе дими, стига с тея дебилни теми бе - едно и също през ден.
Нищо ново или позитивно, баси дебилщината [smilie23]
Ако имаш да споделиш нещо - пускай.
Ако можеш да ни научиш на нещо - поклон!
Ама всяка твоя тема е до болка позната - нямаш ли с какво да се занимаваш, дейба...аааа!


Снимам на филм, ама ми писва от простотии вече...


Отговори на това съобщение
 Re: Анкета: За удоволствие от резултата - Филм или цифра !?!?!?!?
Автор: snooper   
Дата:   14-11-08 00:52

Дими, ако имаше такова фото-ателие, то вероятно персоналът щеше да е с естетически разбирания за копиране и проявяване, които не отговарят на клиентските [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Анкета: За удоволствие от резултата - Филм или цифра !?!?!?!?
Автор: mitku   
Дата:   14-11-08 01:14

Не... трябва освен всичко останало, в туй хипотетично студио да предлагат и безплатни бибитки сигурно, за да поснимвам чат-пат и на филм. Иначе - цифрата, си е цифра и ми предлага всички удобства... за да не ми трябва никакво студио за нищо. [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Анкета: За удоволствие от резултата - Филм или цифра !?!?!?!?
Автор: dimi2007   
Дата:   14-11-08 01:17

Митку, говорим за изображение - не за удобство..........[smilie6]

..щото, аз не ползвам деселер и не виждам неудобство с филм.....[smilie7]



Публикацията е редактирана (14-11-08 01:17)

Отговори на това съобщение
 Re: Анкета: За удоволствие от резултата - Филм или цифра !?!?!?!?
Автор: mitku   
Дата:   14-11-08 01:31

Е, аз съм любителче - за мен цифрата предлага и достатъчно качество (и то доста по-добро от туй, което преди съм правил с филмов SLR, пък макар и "Зенит", с евтинджос ленти и проявяване в "някакво-си" студио). По-кофтито е, че и предпечатна подготовка съм работил доста и МНОГО рядко са ми попадали достатъчно качествени диапозитиви (а негативи - още няколко пъти по-рядко), които да отговарят (или да са малко по-добре) от качество на DSLR.
За цифрата аз съм си самодостатъчен и не е необходимо да чакам 6-ца от тотото да попадна на някакво таквоз хипотетично студио, дето да предлага най-доброто от всичко и то да го предлага всеки път, а не веднъж в годината, когато случайно се подредят звездите в правилният ред. [smilie18]
Както и да е де - важното е всеки да прави туй, което му доставя удоволствие. Лошо няма да има хора, които си харесват лентите още.

Отговори на това съобщение
 Re: Анкета: За удоволствие от резултата - Филм или цифра !?!?!?!?
Автор: n1x0n   
Дата:   14-11-08 01:35

И къде е това страхотно студио? [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: dimi2007   
Дата:   14-11-08 01:37

Да - така е ....деселера е сполучлив компромис му качество и удобство/независимост......[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Анкета: За удоволствие от резултата - Филм или цифра !?!?!?!?
Автор: digitalgab   
Дата:   14-11-08 01:43

През 2001 снимал на лента, после прегърнал цифрата, като че ли е следващото най велико нещо след майонеза "краси". Радвайте се на новата медия без да плюете върху старата, откъдето сте тръгнали.



Публикацията е редактирана (14-11-08 01:47)

Отговори на това съобщение
 Re: Анкета: За удоволствие от резултата - Филм или цифра !?!?!?!?
Автор: batemmm   
Дата:   14-11-08 01:58

От 28 години се занимавам любителски с фотография. Започнал съм естествено от черно-белите снимки със малко собствено студио на един таван (фотолабораторията ми стои още в два куфара), минах през цветни филми (негативи и диапозитиви), но никога не съм се чувствал по-независим и по-свободен от момента в който хванах в ръка първия си цифров апарат. Свободата да снимаш, колкото си искаш без да си броиш кадрите, моментната обратна връзка за кадъра който си заснел, възможност да снимаш с различно ISO и много още предимства ме карат да си спомням с умиление за изминалите години и малко съжаление, защото сега щях да имам може би 50 пъти повече снимки, ако цифровите апарати бяха излязли по-рано. А що се отнася до качеството мисля, че съвременните цифрови камери достигнаха разумното и достатъчно ниво на качество.
Да да приемем, че до нас има такава лаборарория, но тя няма да се помъкне след мен на мотосъбори или на екскурзии. И когато например съм в някой друг град по света и сутрин изляза от хотела с цифровия си апарат мога да се прибера късно вечер без да се налага да сменям филми за музея в "който не позволяват да се снима със светкавица", след това по-скоростни снимки в зоологическата градина, из улиците и да завърша с нощни снимки. Но най-голямото удовлетворение идва, когато се прибереш било в стаята си, било в палатката и видиш заснетото през деня на лаптопа още същата вечер. Извинявайте но дори качеството да е по-лошо (според моите критерии не е така) не ми се чакат резултати 15 - 20 дни. Имал съм случай с несполучлив кадър (избяга фокуса) в Париж на Статуята на свободата (оригинала) на фона на Айфеловата кула. През деня не можах да го преценя достатъчно на LCD дисплея. На следващия де го повторих. Ако го бях забелязал в България щях да пия една студена вода.
Накратко цифровата фотография - това е прогреса и бъдещето, както CD-то замени касетите, ролките и плочите.


Отговори на това съобщение
 Re: Анкета: За удоволствие от резултата - Филм или цифра !?!?!?!?
Автор: digitalgab   
Дата:   14-11-08 02:33

Цифровата революция обнови всички технологии и приложения от 1981 насам. Но винили и касети пак има, по малко разбира се.

Отговори на това съобщение
 Re: Анкета: За удоволствие от резултата - Филм или цифра !?!?!?!?
Автор: dimi2007   
Дата:   14-11-08 02:40

Оставете технологиите - коментира се ИЗОБРАЖЕНИЕТО........

Като че ли на повечето им харесва филмовото, но създавало много главоболия......[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Анкета: За удоволствие от резултата - Филм или цифра !?!?!?!?
Автор: doca   
Дата:   14-11-08 03:45

Дими не очаквай сериозна подкрепа по този въпрос, защото тук има хора, които са изсипали доста парички за дигитална техника и съм сигурен, че и те понякога съжаляват за лентата, защото им липсва истинското цветопредаване.
Снимай си с това, което те удовлетворява, аз лично щракам и с двата вида апарати.
За WEB сайт- с K200D[smilie18]
За албума- с лентовия постоянно-фокусен Канон.[smilie24]



Публикацията е редактирана (14-11-08 03:46)

Отговори на това съобщение
 Re: Анкета: За удоволствие от резултата - Филм или цифра !?!?!?!?
Автор: dimi2007   
Дата:   14-11-08 04:16

Така е- тия с изсипаните пари би трябвало да си ги изкарват обратно - това е разбираемо.....но воя су филма е от не снимащите комерс, за да се успокояват...[smile]

От друга страна се гонят ниски цени - клиентите сега ревяли /доста се среща по темите/ су цените - ами ако започне да се калкулира ползването на филм....[smile]

Та с деселера - и вълкът сит и агнето доволно....

НО , НО, НО ...когато е за лично потребление и се гонят висши наслади......!?!?!?!?

Отговори на това съобщение
 Re: Анкета: За удоволствие от резултата - Филм или цифра !?!?!?!?
Автор: gecata   
Дата:   14-11-08 07:34

Когато престанах да забелязвам разликата в изображението преминах на "цифра". Трудно ми беше да изоставя Хасела и да се включа в канонските (никонските, пентксаджийските...) и прочее редици, мислейки че това ще ме обезличи като фотограф.
Да , ама не! Резултатът беше няколко бързи крачки напред.
Това, че Дими иска да си остане с прекрасните си изображения, "дълбоките 16 битови" цветове на скановете от диапозитивите, които едва ли окото му отличава от "по плитките" 12 битови на Де-Сел-еРите, но тромав и със снимки които не струват си е лично негов избор.
Дими , приятелю, нима намираш утеха и оправдание за нежеланието си да се учиш на "цифровално" в пускането на подобни теми?
Отвори очи! Снимката не е само качество на цвета, зърно, и острота - прочее нещо което съвременните деселери предлагат в изобилие, а е нещо много повече!

Отговори на това съобщение
 Re: Анкета: За удоволствие от резултата - Филм или цифра !?!?!?!?
Автор: tuono   
Дата:   14-11-08 07:57

dimi2007, не ги слушай какво ти разправят, продължавай да пишеш, защото си един от малкото , на които си струва да бъдат прочетени мненията. Цифров срещу лента, плоча срещу CD, лампов срещу транзисторен - борбата е много по-голяма. Но ти знаеш как работи този аналогов свят и действаш отрезвяващо на заслепените. Рано или късно всеки разбира, че сърцето бие с ритъм "туп-туп....", а не "0-1, 0-1, ...."


Отговори на това съобщение
 Re: Анкета: За удоволствие от резултата - Филм или цифра !?!?!?!?
Автор: LubanskyJR   
Дата:   14-11-08 08:37

Цифра.

Отговори на това съобщение
 Re: Анкета: За удоволствие от резултата - Филм или цифра !?!?!?!?
Автор: digitalgab   
Дата:   14-11-08 09:22

Ами то лентата не е ли пак нещо бинарно, фотонче-дупка-фотонче дупка?

Отговори на това съобщение
 Re: Анкета: За удоволствие от резултата - Филм или цифра !?!?!?!?
Автор: NiGhtPiSH   
Дата:   14-11-08 09:36

tuono, това което каза е крайно вярно. Когато снимам за кеф, винаги снимам със стария и очукан Зенит с Хелиосчето сложено на него, а Флектогона ми седи в раницата...

Отговори на това съобщение
 Re: Анкета: За удоволствие от резултата - Филм или цифра !?!?!?!?
Автор: asahi   
Дата:   14-11-08 10:04

Да допуснем, че е допускането е вярно.
Е, и? Местния копист/скенерист ми става съавтор и съответно най-псуваното копеле на един изстрел разстояние.

Отговори на това съобщение
 Re: Анкета: За удоволствие от резултата - Филм или цифра !?!?!?!?
Автор: chris73   
Дата:   14-11-08 10:08

Като говориме за филм и цифра, трябва да отчитаме и формата...

По скромното ми мнение, 35 мм цветн филм е загубил войната, единствено черно-белият класически все още се държи, предлагайки динамика, разработка в светлите и тъмни участици, плавни преходи, секси зърно...

При средния формат в момента е войната - снимащите комерсиално са се ориентирали към цифровите гърбове, които струват майка си и баща си, а спрямо 6х9 см са си кропки... Фенове на арта и прота с ограничени финанси, често снимат на филм, като в България започва да става проблем намирането и проявяването на среден формат...

Лъч светлина са новите/бъдещи дигитални апарати, с формат по-голям от 35 мм фул фрейм, но по-малък от класическия среден, където ни обещават удобствата (а дано и цената) на DSLR, съчетани с качествата на последния...

При големия формат все още си царува филма - там матрицата има да извърви доста път, за да е конкурентна (най-вече като скорост и цена). А и да не забравяме, че огромните сензори са предизвикатество за електрониката, генерират се огромни количества данни, които се нуждаят от обработка с висока скорост...

Мисълта ми е да не скарваме изкуствено двете медии, а да ги използваме разумно според целите и бюджета, там където всяка би имала силни страни...



Публикацията е редактирана (14-11-08 10:10)

Отговори на това съобщение
 Re: Анкета: За удоволствие от резултата - Филм или цифра !?!?!?!?
Автор: itilien   
Дата:   14-11-08 10:17

Има и професионалисти, които снимат на среден формат на филм, които са събрали скъпи и големи системи (хаселбладски например), които чакат пълноформатен и качествен сензор, за да ползват обективите си. Освен това цифровите апарати са зависими от ток и студ, което ограничава приложението им в отдалечени и студени места.

Отговори на това съобщение
 Re: Анкета: За удоволствие от резултата - Филм или цифра !?!?!?!?
Автор: exile   
Дата:   14-11-08 10:21

"2 - не се разстройва и няма гадни резонанси, 3 - усещането на клавишите ми е по-приятно,"

итилиен, прочетох това и спрях да чета темата, понеже изведнъж ме осени прозрение, че, странно, долните постове ще са пълни със същите глупости [smilie8]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »