Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Профил за монитор пoд Vista-64 bit
Автор: IDA   
Дата:   13-11-08 17:42

Здравейте,

Имам мониторски профил за монитора ми, който работи под XP и е получен в резултат на хардуерно калибриране. В момента е активиран чрез програмата Monitor Calibration Wizard.

Опитах се да инсталирам същия профил под Vista-64 bit, която ползвам като втора операционна система, но Monitor Calibration Wizard не ще да се инсталира. При цъкване върху инсталационния файл, инсталацията не ще да се активира.

Ще съм много благодарен, ако някой ми каже как да си ползвам мониторския профил от XP и във Вистата. И там мониторът работи в същата разделителна способност.


Отговори на това съобщение
 Re: Профил за монитор пoд Vista-64 bit
Автор: asahi   
Дата:   13-11-08 17:44

Може и да не може.
Кое те кара да работиш с Виста?

Отговори на това съобщение
 Re: Профил за монитор пoд Vista-64 bit
Автор: GenaDP   
Дата:   13-11-08 17:49

ICC профилите са стандартни, няма нужда да пускаш някакъв допълнителен софтуер, за да ги ползваш. Прочети в книжките как се слага профил в Глиста.

Съвсем друг е въпросът дали ще ти върши работа тоя профил, дето го имаш, при положение, че мониторският драйвер е друг...

Отговори на това съобщение
 Re: Профил за монитор пoд Vista-64 bit
Автор: Avi   
Дата:   13-11-08 17:50

ако цъкнеш с десния бутон върху инсталационния файл, намериш compatibility mode и там укажеш windows xp - дали няма да стане.

не съм 100% сигурен за имената на табовете де, че нямам 64 битова ос край мене, но нещо такова беше.

Отговори на това съобщение
 Re: Профил за монитор пoд Vista-64 bit
Автор: IDA   
Дата:   13-11-08 17:53

Кое ме кара ли? Ами някои симулационни програми за определени задачи, които изискват 64-битова ОС и които възнамерявам да се сдобия в скоро време. Искаше ми се да видя и как новият Lightroom върви под Vista-64 и какъв е ефектът от ползване на 4-ядрен процесор, но без калибриран монитор, няма особен смисъл, освен за тестове.

Отговори на това съобщение
 Re: Профил за монитор пoд Vista-64 bit
Автор: asahi   
Дата:   13-11-08 17:57

Прави нов профил и тва е.

Отговори на това съобщение
 Re: Профил за монитор пoд Vista-64 bit
Автор: IDA   
Дата:   13-11-08 17:57

Avi,

Ще го пробвам това, благодаря.

Отговори на това съобщение
 Re: Профил за монитор пoд Vista-64 bit
Автор: IDA   
Дата:   13-11-08 18:20

По принцип я мразя Вистата, но ALR 2.1 хвърчи с такава бясна скорост, че не успявам да цъкам по менютата. 150 RAW файла от 350Д ги конвертира в JPG и ги умалява до екранен размер за по-малко от 2 минути. В XP-то става 2-3 пъти по-бавно.

Отговори на това съобщение
 Re: Профил за монитор пoд Vista-64 bit
Автор: Grandpa   
Дата:   13-11-08 21:20

Аз съм с Виста 64 СП1. Няма никакъв проблем.
Калибрирам с eye-one-display2, то си сложи някакъв profile loader (не му помня името) на start-up - бачка си като слънце.

Виста по принцип била по-наясно с color managementa, та сигурно може и без външен лоадер, ма не съм се занимавал.

Отговори на това съобщение
 Re: Профил за монитор пoд Vista-64 bit
Автор: compur   
Дата:   13-11-08 21:23

IDA ако става дума само за 150-те файла... няма смисъл да си тровиш нервите с Глиста. По-добре си остани на XP! Така и така си и свикнал, а то сега се започва с едно учене...

Отговори на това съобщение
 Re: Профил за монитор пoд Vista-64 bit
Автор: C41   
Дата:   13-11-08 21:39

Неще да се стартира инсталацията.
Пробвай десен бутон и "run as administrator"


Отговори на това съобщение
 Re: Профил за монитор пoд Vista-64 bit
Автор: Avi   
Дата:   14-11-08 11:30

compur написа:

> IDA ако става дума само за 150-те файла... няма смисъл да си
> тровиш нервите с Глиста. По-добре си остани на XP! Така и така
> си и свикнал, а то сега се започва с едно учене...


може би е хубаво да не се бърка фото-форум с пясъчника пред блока. тия лафове са за там.

Отговори на това съобщение
 Re: Профил за монитор пoд Vista-64 bit
Автор: Avi   
Дата:   14-11-08 11:31

C41 написа:

> Неще да се стартира инсталацията.
> Пробвай десен бутон и "run as administrator"
>

а, да - даже да се инсталира, след това може да не иска да тръгне инсталираното приложение - тогаз на помощ идва цитираната опция :)

Отговори на това съобщение
 Re: Профил за монитор пoд Vista-64 bit
Автор: IDA   
Дата:   14-11-08 12:14

СТАВА БЕ, КАК ДА НЕ СТАВА, АМА НЕ С ВИКАНЕ НА НЕВОЛЯТА!!! ЕТО КАК:

1. Влизате тук и си изтегляте програмата за зареждане на мониторски профили LUT Manager:

http://www.exactscan.com/lutmanager/


2. Инсталирате я във Виста-64 (инсталира се без проблем);

3. Намирате си стария мониторски профил от XP. При мен се намира в:

C:\WINDOWS\System32\spool\drivers\color

4. Стартирате Виста, цъквате с дясна мишка върху екрана и в Properties->Display->Color management добавяте стария си мониторски профил от XP-то. СЛЕД ТОВА ГО РЕГИСТРИРАТЕ КАТО СТАНДАРТЕН (Set as default)!!!

5. Стартирате LUT Manager и зареждате стандартния (Set default for all users) профил.

6. И О, ЧУДО!!! Картинките изглеждат навсякъде по абсолютно същия начин, както в XP. Пей сърце!

Отговори на това съобщение
 Re: Профил за монитор пoд Vista-64 bit
Автор: IDA   
Дата:   14-11-08 12:18

Благодаря на GenaDP и Grandpa за насоките.

Профилите са наистина стандартни (явно е така, щом са с разширение .ICC), но обезателно трябва да се заредят (с LUT Manager става идеално).

Отговори на това съобщение
 Re: Профил за монитор пoд Vista-64 bit
Автор: n1x0n   
Дата:   14-11-08 12:30

значи... само да те предупредя, че мониторните профили, макар и да се изграждат по стандартизирана спесификация - в никой случай не са стандартни в смисъла на "щом работи под ХР - ще работи и под Vista".

Профила е описание на поведението на монитора в момента на калибрацията. Ако смениш драйвер, ОС, видео-карта и т.н. - внасяйки промени в това моментно състояние - тогава е много вероятно този профил да спре да бъде акуратен.
Тоест, радвай се, че е проработило в твоя случай, но не разчитай това да се случва винаги [smilie3]

Друг е въпроса, че тепърва ще почваме да ровим по въпроса с Vista и WCS, която не е ICC базирана.

Отговори на това съобщение
 Re: Профил за монитор пoд Vista-64 bit
Автор: IDA   
Дата:   14-11-08 12:40

Никсън,

Ще го имам предвид. Благодаря!

При мен сработи абсолютно безпогрешно. В момента, в който заредих профила, веднага се промени цветът на монитора и стана "нормален", а снимките си добиха нормалния цвят. Това го проверих с кадър, за който знам много добре как изглеждаше в XP. Преди зареждането на стария мониторски профил, Виста ползваше някакъв стандартен профил от видео картата и същият този кадър така жълтееше в лимонено жълто, че направо бодеше очите. Предполагам, че при мен стана, защото по картата и настройките на самия монитор нищо не е пипано. Всичко си е идентично и за двете системи. Инсталирани са на един и същ компютър.

Отговори на това съобщение
 Re: Профил за монитор пoд Vista-64 bit
Автор: n1x0n   
Дата:   14-11-08 12:46

С какъв монитор си IDA? CRT/LCD?

Отговори на това съобщение
 Re: Профил за монитор пoд Vista-64 bit
Автор: IDA   
Дата:   14-11-08 12:49

CRT, разбира се - DELL 17 инча.

Отговори на това съобщение
 Re: Профил за монитор пoд Vista-64 bit
Автор: asahi   
Дата:   14-11-08 14:23

Спайдърския софт си има ColorVisionStartup.exe. Слага се в старт-ъпа на Уиндоуса и активира профила.

Ако се сравнят ХР и Виста профилите при един и същ хардуер, какъвто е твоя случай, Ида, ще забележиш разликите. Сравнението можеш най-лесно да направиш с WinColor на Microsoft.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »