Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - форум: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Сигма и Фовеон - началото на края, или края на началото?
Автор: didesignbg   
Дата:   11-11-08 08:50

Днес Сигма официално обявиха, че са купили Фовеон.

Kawasaki, Japan, November 11th, 2008 - Sigma Corporation (Location: Kawasaki, Japan) has acquired 100% of the stock of the company that developed the original three-layer image sensor, Foveon Inc. Foveon will continue its sensor development operations in San Jose, CA, USA.

+ Сигма наливат добри пари в развитието на Фовеон.

- Няма да има други апарати с Фовеон.


Отговори на това съобщение
 Re: Сигма и Фовеон - началото на края, или края на началото?
Автор: джъмбо   
Дата:   11-11-08 09:11

ех.... надявах се никон да се усетят.....

сега чакаме да извадят ДП със сменяема оптика[smilie24]

фовеона има много за дялкане още... но за пейзаж..... няма равен... убедих се

Отговори на това съобщение
 Re: Сигма и Фовеон - началото на края, или края на началото?
Автор: carl_cox   
Дата:   11-11-08 09:45

didesignbg - мерси за интересното инфо [beer]

SIGMA [smilie24] [thankyou] [smilie24] [thankyou]

Foveon тепърва ще набира скорост и все повече хора ще оценят силните му страни :)

защо мисля така? ами от около година следя Sigma форума на DP и смело мога да кажа,че хората ползващи SDxx серията се увеличават непрекъснато, и то дори при все, че си имат изградени скъпи системи canon, nikon, pentax...

особено пък, след като SD14 Body достигна цена от 399$ :)

именно заради различията си, FOVEON е интересен на онези потербители, които са се наситили на модерни,скоростни и многопикселни дслр-и :)

и на въпросът на didesignbg - според мен, това няма да е в никакъв случай край на идеята FOVEON, но пък няма как и да очакваме нещо грандиозно в близко бъдеще :)

[smilie24] [shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Сигма и Фовеон - началото на края, или края на началото?
Автор: exile   
Дата:   11-11-08 10:05

аз си мечтая за 4/3 апарат с фовеон [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Сигма и Фовеон - началото на края, или края на началото?
Автор: carl_cox   
Дата:   11-11-08 10:06

exile [smilie24] защо не?


Отговори на това съобщение
 Re: Сигма и Фовеон - началото на края, или края на началото?
Автор: didesignbg   
Дата:   11-11-08 10:11

exile, според мен точно тази мечта умря.
Така или иначе Сигма е доста близко по размер до 4/3. А и са вътре в консорциума. Но смятам, че следващото развитие на фовеон ще е 24*36.

Отговори на това съобщение
 Re: Сигма и Фовеон - началото на края, или края на началото?
Автор: zpower   
Дата:   11-11-08 10:25

Интересно е да се направи съпоставка между Fuji's Super CCD и Sigma X3 Foveon.

На който му се чете ЦЪК

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: dau   
Дата:   11-11-08 10:40

Абе щом и аз си взех вече обектив Сигма... развиват се хората...

didesignbg, а не се знае дали други фирми няма да го ползват, може сигма да продава, както си продава обективите на други байонети и както сони си продават матриците... кво ги бърка ако има клиент...

Отговори на това съобщение
 Re: Сигма и Фовеон - началото на края, или края на началото?
Автор: digitalgab   
Дата:   11-11-08 10:45

Цената на тялото Сигма е паднала щото за съжаление не ги купуват.

Отговори на това съобщение
 Re: Сигма и Фовеон - началото на края, или края на началото?
Автор: krist   
Дата:   11-11-08 10:55

didesign - благодаря за линка[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Сигма и Фовеон - началото на края, или края на началото?
Автор: asahi   
Дата:   11-11-08 11:01

Все повече хора си взимат Сигма СД?
Я си вдигнете ръцете, гора от потребители?

Отговори на това съобщение
 Re: Сигма и Фовеон - началото на края, или края на началото?
Автор: mitku   
Дата:   11-11-08 11:07

Ако го шиткат за 500 лв., бих взел един DP2... като ДОПЪЛНИТЕЛНА "щракалка" за разходки... но не и като нещо основно и не при досегашните им цени (на фона на единственото им предимство с качеството на ISO100 и камарите недостатъци). [smilie5]



Публикацията е редактирана (11-11-08 11:08)

Отговори на това съобщение
 Re: Сигма и Фовеон - началото на края, или края на началото?
Автор: джъмбо   
Дата:   11-11-08 11:09

според мен дп1 е по-добро... все пак обектива е еквивалент на 28 мм

Отговори на това съобщение
 Re: Сигма и Фовеон - началото на края, или края на началото?
Автор: carl_cox   
Дата:   11-11-08 11:14

asahi - въпросът ти е риторичен [smile]

знаеш добре, че у нас SIGMA SD серията никак не е популярна :)

това, за което говорех по-горе се отнасяше за по-добре развитите(в икономически план) страни, в които запалените фото любители спокойно си купуват по 2 и повече сиситеми...

и за да бъда по-конкретен - имат една система за ситуаци като low light, спорт - D300, 40D и тн, и успоредно с това, за нормални дневни снимки и пейзажи(най вече) -SDxx

mitku - за теб знаем колко обичаш FOVEON :) изказал си не веднъж мнението си :)

снимай си там с мечтата ти D90 и остави на "прецаканите" да се тормозят с купищата недостатъци на FOVEON [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Сигма и Фовеон - началото на края, или края на началото?
Автор: asahi   
Дата:   11-11-08 11:22

Какъв запален любител трябва да съм, че да си мъкна още един ДСЛР, барабар със обективи, зарядно, специфичен софтуер и всичко това в огромната ми раница? Не е така.

Сигмите СД се купуват от запалени ентусиасти, които искат да са малко по-ралични. С течение на времето им омръзва и понеже новата Сигма не излиза на 2 години слизат от влака и се качват на някой по-широк, бърз и удобен.

Между другото губят някакви пари, но то само на далавера не може.

Поради горните обстоятелства се появи ДП1, която съчетава основните предимства на системата в по-достъпни размери и цена.

Отговори на това съобщение
 Re: Сигма и Фовеон - началото на края, или края на началото?
Автор: didesignbg   
Дата:   11-11-08 11:28

като джъмбо, относно дп1[smilie24]
1300 лв си е нанагорно.
Имаше един момент в който ИДС държаха цена 2000 лв за сд14 и 17-70, което си беше просто супер. По-евтино беше от д80 с китак.
Система се гради трудно и с по един апарат на две години не става, това сигма трябва да го знаят. Дано след като фовеон е техен да се активизират. Трябва им тяло среден клас и работа върху компактния. И ако може всичко това от утре [smilie5].
Аз надушвам 24*36 фовеон за фотокина.

Отговори на това съобщение
 Re: Сигма и Фовеон - началото на края, или края на началото?
Автор: carl_cox   
Дата:   11-11-08 11:32

asahi [smile] може и така да е.

времето ще покаже докъде ще го докара SIGMA :) само споделих впечатления :)

далеч съм от мисълта да рекламирам FOVEON, даже напротив ;) не обичам това, което ми е на сърцето, да е хита на сезона и всички него да ползват :)

до сега съм участвал 1-2 пъти тук в теми за SD14 и никога не съм я препоръчвал [smilie3]

по принцип, хората купуващи сигма дслр(колкото и малко да са) знаят добре какво искат и защо избират Foveon

didesignbg - имаше такива слухове по едно време - че SD15 ще бъде последният модел от този кропнат вариант и следващата стъпка ще е...[smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: Сигма и Фовеон - началото на края, или края на началото?
Автор: J0R0   
Дата:   11-11-08 11:38

Снимах около 3 години със Сигми 9 и 10. По-качествена картинка от тази на Фовеона не съм срещал.
Да, шуми на високо ИСО, но се предполага че като снимаш пейзажи снимаш със статив и ниските скорости на затвора не са проблем, съответно е възможно и най-ниското ИСО.
Няма друга матрица с такъв наситен, плътен и хубав цвят.
https://photo-forum.net/joro/

Тук в категория "България" 80% от снимките са с Фовеон.
В категория "Пейзаж" - всичките ЧБ са с него.
В ЧБ има толкова полутонове, че изображението стои като от добър негатив.

Принтил съм снимки от този иначе 3 мегапикселен апарат (Сигма СД10)- в размер 66х88 см. Поради липсата на байер решетка има много детайл и дори при този голям размер стоят много добре. Всеки може да ги види как стоят на хартия ТУК - зад градинката "Св. Седмочисленици" в София.

Отговори на това съобщение
 Re: Сигма и Фовеон - началото на края, или края на началото?
Автор: carl_cox   
Дата:   11-11-08 11:40

J0R0 [smilie24]
разглеждал съм въпрсните ти кадри при полицията в центъра [smile] много са гот [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Сигма и Фовеон - началото на края, или края на началото?
Автор: J0R0   
Дата:   11-11-08 11:48

За мен ако има някакви проблеми те не са свързани с матрицата Фовеон, а предимно с телата, обективите, с организацията и поддръжката...
Не знам сега как е, но преди 3 години нямаше никакви обективи.
Поърчах един най-прост 55-200 от ПроФо, тогавашния вносител на Сигма, внасяха ми го 2 месеца. Минавах през ден до фотото на Графа, все ми казваха - ми ела утре, може да е дошъл... отснима ми се с тоя обектив, честно казано, намразих го преди да е дошъл.
То май тая фирма после фалира и ИДС станаха представител на Сигма.

Отговори на това съобщение
 Re: Сигма и Фовеон - началото на края, или края на началото?
Автор: carl_cox   
Дата:   11-11-08 11:55

J0R0 - сещам се за ПРО ФО - те бяха малко над Попа, до сегашната аптека Ремедиум:)

там правеха много хубави сканове за 2лв на филмче [smilie5] сега се намират в Бизнес Парка, доколкото помня

иначе, ИДС са печени [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Сигма и Фовеон - началото на края, или края на началото?
Автор: sd   
Дата:   11-11-08 11:56

ИДС са вносител на Сигма от 2004 година, когато се преместих от диджит българия в ИДС. А иначе аз се занимавам със Сигма от 2000 година. Имах СД9, сега имам СД 14 и ДП 1. имам и други фотоапарати, но картинка с по хубави цветове и контраст не съм виждал.

Даже слайдшоуто от фотокината го направих с ДП 1.

и за да няма грешки и спекулации в цените - цената на ДП1 от 5 ноември, когато започна изложението Print & Imaging е 999 лв. с ДДС. А промоцията включва и три подаръка - допълнителна батерия, памет 1 ГБ и адаптер за филтри + сенник.
Ако някой иска повече информация да се свърже с мене на координатите дадени в профила ми.



Публикацията е редактирана (11-11-08 11:58)

Отговори на това съобщение
 Re: Сигма и Фовеон - началото на края, или края на началото?
Автор: krist   
Дата:   11-11-08 13:01

ходих оня ден да гледам принта на Бони от С5 на 90х60. май ще изтичам да видя и тия на Жоро.. в момента, след като продадох фуджито (s6500fd) за мен е голяма дилема каква да е следващата стъпка, като изискванията са ми - основно голяма динамика, много добър детайл и контраст (предимно за пейзаж, главно черно-бяло, със статив) и май дотам (бракетинг в RAW също не е зле да има).. та, според вас има ли смисъл при положение, че това ще ми е единствения DSLR, да скоча я на сигмата, я на фуджи С5 или по-добре някой 5Д на старо, или 40д примерно? държа да мога да принтвам поне до 60х40 с прилично качество...? на photo & print изложението пуснах една снимка от s6500fd на 60х40 и 90х60 и нещо не съм очарован, ама може и заради хартията до някъде да е, де да знам, щото ми я принтнаха на някаква релефна хартия едното копие и на сатенирана - другото.. Принта на Бони на 90х60 беше леко назъбен, ама той си го беше казал някъде че с5 над 60х40 вече се усеща... Та според вас до 60х40 поне с5 и тая сигма ще се справят ли добре (и в сравнение с s6500fd щото като резолюция май не би трябвало да са много напред в сравнение с него)?


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: dau   
Дата:   11-11-08 14:02

sd мерси за инфото [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Сигма и Фовеон - началото на края, или края на началото?
Автор: ivodam   
Дата:   11-11-08 15:56

Айде компактна Сигмичка с фф Фовеон и телеметричен визьор и АФ!

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Албум преди 6 часа
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг: