Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Помогнете, проблем със статив.
Автор: sashky   
Дата:   10-11-08 18:41

Здравейте имам ето такъв тринижник.

http://img.data.bg/i.php?id=1239034


но ми липсва плочката която е за захващане на апарата за статива(не знам точно как се нарича).
Имам и апарат Canon EOS 400D.
От долната страна изглежда ето така.

http://img.data.bg/i.php?id=1239040



Днес ходих до "Фото павилион"(срещу "Сити Център", но там нямат и не искаха да поръчват, защото имали проблеми с доставките.
Моля ви да ме насочите къде да потърся таква плочка или на някой ако му е останала от стар статив, който не ползва да ми я продаде.
Благодаря.

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете, проблем със статив.
Автор: apollo   
Дата:   10-11-08 18:52

Верно ли така изглежда Каноня отдолу [smilie10] [smilie21]


Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете, проблем със статив.
Автор: sashky   
Дата:   10-11-08 18:56

Не това е илюзия. А твоето е спам.

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете, проблем със статив.
Автор: shilo   
Дата:   10-11-08 20:14

Другия вариант е да си направиш една сам от пластмаса - плексиглас, полистирол... Пробива се един отвор, в който се закрепва свързващия винт. Размерите могат да се вземат от друг статив или да се снемат от наличния.

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете, проблем със статив.
Автор: asahi   
Дата:   10-11-08 20:20

Да беше написал марката и модела на статива. Апарати от долната страна сме виждали. Точно 2 стандарта са за закрепване и там няма изненади. Не се занимавай с плексигласи, щото е клпав материал за такива цели. Или метал или нещо високоякостно композитно.

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете, проблем със статив.
Автор: apollo   
Дата:   10-11-08 20:23

Имаш ДСЛР и си вземи статив като хората, защото този е за по-лек апарат! Това не е спам, като сега е момента да се замислиш над това.

Ако пък си ми теглил една то имай на предвид, че ще псуваш много повече ако някой път намериш Канона на земята! Аз имах късмет единия път да го хвана докато тръгваше да пада а втория път статив като хората го спаси от падане във вир. Имал съм късмет и то много, защото ме мързеше да нося по-тежък статив [smilie10]


Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете, проблем със статив.
Автор: sashky   
Дата:   10-11-08 23:51

Apollo ...
Не съм такъв човек, че да тегля майни. Примам съвета ти. Не знаех, че има само 2 стандарта на апаратите.
Иначе статива е Velbon CX Mini. Може да не е подходящ за DSLR но за сега с това разполагам.
Като снимам ще стоя до апарата за да предотвратя неприятности.

Купих апарата от един познат на брат ми...
той ми остави в подарък и статива, ама плочката я е затрил.
До сега не съм ползвал статив и нямам никаква представа как се захваща.
Няма ли някой друг магазин в София освен "Фото Павилион", който да разполага с подобни аксесоари ???

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете, проблем със статив.
Автор: vinse   
Дата:   11-11-08 12:22

защо не потърсиш в ebay тази плочка, тук в БГ малко друдно ще я намериш (ако въобще успееш).
Аз барнах някакви в B&H, но вероятно и из ибей има - просто трябва да потърсиш такива за твоя модел :)

http://www.bhphotovideo.com/c/shop/7507/Tripods_Accessories_Quick_Release_Assemblies_Plates.html



Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »