Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 за и против рамкирането
Автор: plamen77   
Дата:   09-11-08 11:33

Винаги съм се чудел, дали наличието или отсъствието на рамка, както и видът й определят в накаква степен стойността на снимката. Придава ли и рамката по-завършен вид или не.

Отговори на това съобщение
 Re: за и против рамкирането
Автор: tnt   
Дата:   09-11-08 11:39

така общо поставен въпросът няма да получи смислен отговор [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: за и против рамкирането
Автор: мара   
Дата:   09-11-08 12:01

не

Отговори на това съобщение
 Re: за и против рамкирането
Автор: 3df   
Дата:   09-11-08 12:03

да

възприемането е съвсем друго с подбрана рамка.

Отговори на това съобщение
 Re: за и против рамкирането
Автор: тьма   
Дата:   09-11-08 12:04

твърдо не - в началото много се кефех на снимчиците си с рамка, но в последно време дори чуждите рамкосани ме дразнят, тоест не само моите[smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: за и против рамкирането
Автор: danbi   
Дата:   09-11-08 12:15

рамката ограничава

впрочем, всичко е въпрос на вкус и конкретен случай.

рамката си е рамка. а тази тема също може да се категоризира като рамка [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: за и против рамкирането
Автор: hotsnail   
Дата:   09-11-08 12:17

За какво рамкиране говорим?

Като това по-долу или имаш предвид ония неловки черни или сиви очертания дето хората си слагат около снимките?


http://lh4.ggpht.com/_nZBbt9tts08/SQzKfsWpUeI/AAAAAAAAFN4/20_C71HmFnQ/s400/DSC05071.ARW.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: за и против рамкирането
Автор: krist   
Дата:   09-11-08 12:30

Според мен рамката може да допринесе много за по-доброто възприемане на една снимка, ако е правилно подбрана и обратно - да я "затисне", ако е лошо подбрана. Лично аз харесвам много повече снимки с рамка, особено ако рамката добавя "осезаемост" на снимката - да изглежда като картичка, напечатана на хартия (при бели рамки) или пък при черните рамки - като от филм...

Отговори на това съобщение
 Re: за и против рамкирането
Автор: chris73   
Дата:   09-11-08 12:38

Рамката си е един последен щрих, детайл, нещо като рамкте при картините или опаковките на продуктите...

Стилната рамка подобрява възприятието, кичозната и безвкусна рамка вреди, и много говори за нивото на автора...

Така че рамките с мярка и не винаги...

Отговори на това съобщение
 Re: за и против рамкирането
Автор: VacMac   
Дата:   09-11-08 12:41

Рамката трябва да подчертае идеята на показания кадър!Примери много "за" и още повече "против".С експериментиране се налучква, но не на всеки му се занимава..;)При мене сполучливите примери са малко...но особенно си харесвам това

http://212.36.3.59/site_pics/170/a_1221735017_IMGP2545-copy.jpg


...така, че пробвайте и като ви хареса, значи е добре...[smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: за и против рамкирането
Автор: photostoykov   
Дата:   09-11-08 12:41

Рамкирането не е само въпрос на вкус, а също и начин за оформление. Например оформление на изложба!
Съвременна тенденция е отпечатването на фотографиите в размер 60х90 cm и нагоре върху пенокартон или каширането им върху такъв.
Тогава снимката си стои отлично, дори и без рамка.
[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: за и против рамкирането
Автор: muha-palamarka   
Дата:   09-11-08 13:00

Автор: danbi
Дата: 09-11-08 12:15

рамката ограничава

впрочем, всичко е въпрос на вкус и конкретен случай.

рамката си е рамка. а тази тема също може да се категоризира като рамка
____________________________________________



Ми то самият кадър си е рамка/ограничение, снимката си е ограничена по смислом своим- кадриране=рамкиране...

А колкото до линийките около кадъра, мисля не трябва да имате такива крайни отговори като "да" и "не" всичко е според снимката. на някой кадри седи добре, дори вълшебно, на други зле. В зората на моето фотографене бях снимал една арка- мн тъпа снимка, която като я цъкнах на едно магентово паспарту придоби нов смисъл и сега майака ми си я е окачила в хола. Въпрос на ситуацийно възприятие. [shtrak]



Публикацията е редактирана (09-11-08 13:03)

Отговори на това съобщение
 Re: за и против рамкирането
Автор: korn   
Дата:   09-11-08 13:06

Зависи от снимката и рамката. Има снимки при които наистина се получава подчертаване на снимката, но може и да я развали.
Аз самия съм бъркал доста с рамкирането на някои мои снимки, но пък за други съм много доволен от резултата.

Просто зависи от снимката, рамката и като цяло изпълнението

Отговори на това съобщение
 Re: за и против рамкирането
Автор: mitku   
Дата:   09-11-08 13:17

Във форума - не. Заради ограниченият размер (950 пиксела), рамкирането само намалява пространството (което и без туй е крайно оскъдно) и детайлите. И винаги оставя в мен чувството, че по тоз начин авторът само се опитва да скрие недостатъци и да замаже нещата, които не е успял да покаже на снимката, чрез отклоняване на вниманието. Не обичам да ми "казват" какво да гледам - предпочитам всичко да е максимално естествено.
Същото се отнася и за черно-белите снимки, дето явно много народ си мисли, че им придава по-"профи" излъчване и за щяло и не щяло се пускат B/W снимки.
Но пък както се знае - на вкус, приятели няма.

Отговори на това съобщение
 Re: за и против рамкирането
Автор: Safira   
Дата:   09-11-08 13:24

зависи от снимката [smile] твърде е конкретно.не може за ,или против.има снимки,които се нуждаят от такава,тъй като ги подчертава и е в плюс и такива,които рамката ограничава и до голяма степен разваля....или просто излишна [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: за и против рамкирането
Автор: plamen77   
Дата:   09-11-08 13:26

ИМАМ В ПРЕДВИД ЧЕРНИ,БЕЛИ,СИВИ И Т.Н. РАМКИ

Отговори на това съобщение
 Re: за и против рамкирането
Автор: vlex   
Дата:   09-11-08 13:27

Мисля, че зависи адски много от снимката и от рамката. На някои тичка, на други - не, въпрос не само на вкус, но и на естетическо усещане. Разбира се ако с нея концентрираш вниманието върху определен обект, тогава мисля, че е уиестна, за пейзажи и панорами обаче не мисля, че е особено подходящ избор [smilie8] Това си е моето мнение, де.


Поздрави,
Влад

Отговори на това съобщение
 Re: за и против рамкирането
Автор: djogata   
Дата:   09-11-08 13:36


http://212.36.3.59/site_pics/187/o_1193044042_Lake6.jpg




Ей на тази снимка на майтап и сложих родзава рамка [smilie18] [smilie18]

Резултатът: 50:50 мнения "кефи ме рамката" и "махни го тоя розов кич" [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: за и против рамкирането
Автор: muha-palamarka   
Дата:   09-11-08 13:59

и мен ме кефи рамката обаче е розов кич! [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: за и против рамкирането
Автор: Safira   
Дата:   09-11-08 14:09

Автор: plamen77
Дата: 09-11-08 13:26

ИМАМ В ПРЕДВИД ЧЕРНИ,БЕЛИ,СИВИ И Т.Н. РАМКИ


НЕ СЪМ СИ И ПОМИСЛЯЛА ДРУГО АЗ ПОНЕ [smilie3] зависи от снимката.



Публикацията е редактирана (09-11-08 14:13)

Отговори на това съобщение
 Re: за и против рамкирането
Автор: Safira   
Дата:   09-11-08 14:14

ей сега ще дойде Императора да ви обясни за тлъстите ,черни и секси рамки [smilie5] [smilie5] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: за и против рамкирането
Автор: vlex   
Дата:   09-11-08 14:20

Ам, тая розовата е приемлива, защото такава ти е цветовата гама на снимката. Сложи една розова или бемпяна, или някаква друга измислена на една чернобяла портретна или някаква актова фотография да видим как ще изглежда [smilie18]

Поздрави,
Влад

Отговори на това съобщение
 Re: за и против рамкирането
Автор: asahi   
Дата:   09-11-08 14:30

Махни този кич.

Отговори на това съобщение
 Re: за и против рамкирането
Автор: Императорът.   
Дата:   09-11-08 14:37

Съгласен съм с Асахи за пембяната рамка.Съгласен съм,че тлъста секси рамка не отива на всяка снимка .Там ,където смятам,че не отива,слагам тънка черна рамка,защото съвсем без рамка ,снимката ми изглежда недовършена.[smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: за и против рамкирането
Автор: tnt   
Дата:   09-11-08 14:48

[smilie18] [smilie18] [smilie18] розовият кич.... много е сладоледен [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »