Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Кое е важно в една рекламна снимка?
Автор: тьма   
Дата:   08-11-08 19:16

Четейки коментарите под снимки в категорията Мода/реклама - срещам най-често възклицания от рода - колко е красива N..или как въздействат очите й, разните части на тялото [smilie3]

Не трябва ли в рекламната снимка да изпъкне това, което се рекламира ?

Например в тази - загледах се в модела, в изразителното й лице,в жестовете на тялото - едва след това в банските .
Е, не бихте ме накарали да си ги купя, щом първо не вперих женския си поглед в тях[smile]


http://212.36.3.59/site_pics/194/c_1225645839__MG_8810.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: Кое е важно в една рекламна снимка?
Автор: Safira   
Дата:   08-11-08 19:20

почна се [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Кое е важно в една рекламна снимка?
Автор: тьма   
Дата:   08-11-08 19:22

добре де, като се е почнало, хвани се на хорото - ти какво мислиш


Отговори на това съобщение
 Re: Кое е важно в една рекламна снимка?
Автор: boink   
Дата:   08-11-08 19:26

но ако на тази снимка пише нещо ( на виктория секретите) първо ще го видиш него. после може би ще се сетиш какво прави фирмата (гащи) и после ще видиш самите гащи. и после ще видиш момичето (естествено АКО си купуваш гащи, а не момиче).

но много универси в българия имат специализирани програми за твоето питане, някой който е посещавал такива лекции да светне по научнуму какво казва нАуката по въпроса. интересно е май.

специално в тази снимка първо видях гащите защото е най-светло там. а лицето е стандартно, нищо по специално. изражението малко ала "ибре забраих млякото на котлона"

Отговори на това съобщение
 Re: Кое е важно в една рекламна снимка?
Автор: ecobo   
Дата:   08-11-08 19:30

Къде пише, че това е реклама на бански? [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Кое е важно в една рекламна снимка?
Автор: Safira   
Дата:   08-11-08 19:30

нямам времето , но после ще драсна [smile] иначе говорех , за това на какво ще заприлича темата


Отговори на това съобщение
 Re: Кое е важно в една рекламна снимка?
Автор: boink   
Дата:   08-11-08 19:34

вярно! ако бяха бански нямаше да има горнище...

Отговори на това съобщение
 Re: Кое е важно в една рекламна снимка?
Автор: тьма   
Дата:   08-11-08 19:42

а на какво е реклама - явно не съм разбрала, аз реших, че е на бански - рекламната снимка май не трябва да създава подобни недоразумения
а за лицето, boink, не си прав - някой дори е видял сълза [smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: Кое е важно в една рекламна снимка?
Автор: Safira   
Дата:   08-11-08 19:47

и аз мисля,че точно тази снимка не е показателна.Принципно разбрах какво имаш в предвид.В днешно време сме заляти от реклами...буквално навсякъде са.До толкова сме свикнали с тях,че трудно им обръщаме внимание.Една реклама,за да бъде упешна трябва да бъде провокативна....но с какво?Зависи от много неща...какво се рекламира,послание,асоциации,които да предизвиква и още 1001 неща,НО най-важното е да ти задържи погледа.Обикновено това вече трудно става с изтипосания на преден план продукт,който погледа ти само ще размине...това,че си обърнала внимание първо жената не значи,че рекламата задължително е лоша/пък бил той и женския/.Все нещо трябва да те задържи на рекламата...понякога е красива жена,друг път нещо агресивно като колорит,или някаква постановка,в която там някъде,доста по-незабележим е рекламирания всъщност продукт.Много си зависи от конкретиката.А колко са успешните и сполучливите реклами...това вече си е друга тема.


Отговори на това съобщение
 Re: Кое е важно в една рекламна снимка?
Автор: ecobo   
Дата:   08-11-08 19:47

Това е кадър от една сесия за реклама. С подобен кадър (но не същия) ще се рекламира нов за пазара продукт, за който по разбираеми причини не мога да говоря. Но това все пак е съвсем суров кадър - по него има дни работа, докато се "превърне" в реклама :-)
Наистина, мястото на кадъра не е точно в тази категория, но го сложих там, защото решир, че "голо тяло" е още по-неподходяща категория [smilie3]
И от мен да знаеш: не е добра тази реклама, в която най-напред се набива на очи продукта, който се рекламира [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Кое е важно в една рекламна снимка?
Автор: darksorrow   
Дата:   08-11-08 19:50

категорията мода/реклама е тази, в която огромната част от снимките не са за там, според мен.

Отговори на това съобщение
 Re: Кое е важно в една рекламна снимка?
Автор: ecobo   
Дата:   08-11-08 19:50

Те това е ОБРАБОТЕН, ФИНАЛЕН кадър за реклама, но това все пак не е самата реклама. [smilie3]


http://212.36.3.59/site_pics/111/o_1221079962_soleti_velikovi_1.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Кое е важно в една рекламна снимка?
Автор: ecobo   
Дата:   08-11-08 19:52

darksorrow написа:

> категорията мода/реклама е тази, в която огромната част от
> снимките не са за там, според мен.

Така е, но все пак говорим за рекламна ФОТОГРАФИЯ. Готовите реклами ги постваме в Графила-та [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Кое е важно в една рекламна снимка?
Автор: Safira   
Дата:   08-11-08 19:55

ето нещо много приятно,което ще си позволя да дам за пример.Авторът е kubeto,рабира се [smilie5]

ако беше само продукта ,без тази красива жена,която пак първа ще ти задържи женския поглед....накъде отиваш ти? [smile]


http://212.36.3.59/site_pics/180/b_1212926548_ROLEFF.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: Кое е важно в една рекламна снимка?
Автор: тьма   
Дата:   08-11-08 20:01

аа, не - на двете снимки се загледах съвсем по женски - в солетките и в якенцето[smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Кое е важно в една рекламна снимка?
Автор: boink   
Дата:   08-11-08 20:09

втората снимка е на момичето, не е на продукта.

Отговори на това съобщение
 Re: Кое е важно в една рекламна снимка?
Автор: Safira   
Дата:   08-11-08 20:11

не.самия автор друго е писал под снимката.

Отговори на това съобщение
 Re: Кое е важно в една рекламна снимка?
Автор: GuitarString   
Дата:   08-11-08 20:14

За снимката със солетите... Със сигурност автора разбира повече от мен, но струва ми се в нея, а и изобщо в други кадри от този тип сексуалността е преекспонирана, погледа на девойката, секси отворената устичка казват “Ще те схрускам“, но всичко това няма връзка със солетите... Изобщо те като по случайност са в ръцете й по скоро едно друго желание би я накарало да ги смачка, но не и да ги изяде. На мен това ми говори изображението... На подобен тип продукт бих се радвала на нещо с чувство за хумор, без задължително секси мадама в кадъра... Но явно това продава продукта знам ли...


Отговори на това съобщение
 Re: Кое е важно в една рекламна снимка?
Автор: грегари   
Дата:   08-11-08 20:29

моето скромно мнение:

според етапа в налагането на марката:

1.въвеждаща реклама
четивна, подробна, с факти, цифри и каквото се сетите......
важното е да се запознаем с продукта.

2. поддържаща(имиджова)
даже рекламираният продукт може да не присъства. залага се на еротика,мачовци,коли,коне,природа и каквото се сетите.....
важното е да се ветрее марката.

п.п.
и разбира се....
дали ще я мернеш с крачеца на окото си по магистралата или ще я гледаш излегнат на дивана.



Публикацията е редактирана (08-11-08 20:37)

Отговори на това съобщение
 Re: Кое е важно в една рекламна снимка?
Автор: slivenski   
Дата:   08-11-08 20:34


http://images.ibox.bg/2008/04/18/435345/519x775.jpg



[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie21] [smilie21]


Отговори на това съобщение
 Re: Кое е важно в една рекламна снимка?
Автор: Lalinda   
Дата:   08-11-08 20:43

Преди време у нас много се говореше за една реклама на вафли с руса жена в кадър... И критиката бе, че българката нямало да се идентифицира с русата жена, и поради това рекламата била неуспешна... Ама пък от друга страна, идентифицира ли се българинът с модела, който е на рекламата на вафлата-трепач, който дори не е преобладаваща по нашите ширини раса?
[smilie3]

Лично аз нямам много нужда нито от солетки, нито от това еротични моделки да ме навиват да си купя каквото и да било (най-малкото пък гумено яке, примерно).

Виж, от пастите за зъби открай време купувам от тези, които са най-шаренки, не от тези, от които уж зъбките ставали най-бели. Пробвали ли сте червения пародонтакс, който е червен, за да не забележите кога е окървавен от венците ви?

Отговори на това съобщение
 Re: Кое е важно в една рекламна снимка?
Автор: boink   
Дата:   08-11-08 20:51

сафира, на ТАЗИ снимка на кубето нищо не пише отдолу.

това може на СОТ да е реклама, но НЕ Е на протектори.


и се връщам пак на логото или надписа който продава даден продукт, а не на лицето което се е накичило с продукта (50% вярно)

тази снимка може да е за календара на вносителя/производителя или за страница в печатно издание която да рекламира фирмата вносител/производител. за брошурка или за нещо подобно, но не мисля че рекламира модела протектор който е нахлузила девойката. освен това на тази снимка има два продукта. и нормален човек който има нужда от този тип протектори/ръкавици не би си ги купил заради тази снимка, а заради спецификациите на продуктите. продукт - "продуктова фотография".

доста интересна тема де. [smilie24]




значи онова не са бански, а това не е яке. [smilie18] [smilie18] [smilie18]

ето лалинда неразбра какъв е продукта, какво е.



Публикацията е редактирана (08-11-08 20:53)

Отговори на това съобщение
 Re: Кое е важно в една рекламна снимка?
Автор: Safira   
Дата:   08-11-08 20:53

Добре ,пише само това [smile] :

"15 batevladco
08.06.2008 19:55 tozi model.... ! : )) bes rakuvicite !


16 Авторът
08.06.2008 22:05 15-Не четеш Владе!Това е реклама,а ръкавиците са част от цялото:)"

Отговори на това съобщение
 Re: Кое е важно в една рекламна снимка?
Автор: jekopj   
Дата:   08-11-08 21:10

Мисля,че "скритата" реклама е по-силна...
Например,когато се рекламираше /преди време/ нов процесорен чип се твърдеше,че той е най-подходящ за сървъри и професионална работа.Продаваше се като топъл хляб и то главно на хора,които не бяха професионалисти,но искаха да се отъждествят с тях,дали пред приятели или за пред собственото си Его.
Та,тънка работа е рекламната фотография.Трябва да се познава психологията и покупателната способност,там за където е предназначена.И още куп други особености...
Като правило,качеството на самата снимка е задължително,освен при особени случай,където се цели преднамерено някакво внушение.[smilie25]


Отговори на това съобщение
 Re: Кое е важно в една рекламна снимка?
Автор: тьма   
Дата:   08-11-08 21:12

[smilie10] съвсем се обърках , честно

отивам да си търся бански[smilie3]


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »