Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Проблем със 24-70 ф2.8 Л
Автор: And0   
Дата:   06-11-08 16:34

Взех един 24-70 ф2.8 л от ебей в англия и аз там живея. Като го донесоха обаче се оказа че предната част е наклонена на една стран и там където е червената линия е под ъгъл. Вероятно удар или изпускане. Като цяло всичко друго е в супер добро състояние. Фокусният ринг се върти с леко усилие което според мен идва от проблема в предната част на обектива.

Най-тъпото е че маже мн здраво снимките и хроматичната аберация е смазваща. Вижте по-надолу.

Какво бихте ме посъветвали. Дали да взема обектива и да го пращам на ремонт и дали ще е успешен. Дали на всяка цена да го връщам и да си търся парите? Много съм озадъчен в тази ситуация.
Техничарите във форума разбират повече от направата на обективи така че разчитам на съвет. Серията на стъклото е US което не съм сигурен кой завод беше.


http://img366.imageshack.us/img366/3659/img4925copygc4.jpg


Мн благодаря !!!

Ще пусна снимки със самият обектив малко по-късно.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблематична елка
Автор: IvcheTo   
Дата:   06-11-08 16:37

ами връщай го ...

Отговори на това съобщение
 Re: Проблематична елка
Автор: alsash   
Дата:   06-11-08 16:43

изпусни го от другата страна

Отговори на това съобщение
 Re: Проблематична елка
Автор: daosa   
Дата:   06-11-08 16:45

Какво има да се чудиш,връщай ако можеш

Отговори на това съобщение
 Re: Проблематична елка
Автор: landstar   
Дата:   06-11-08 19:14

алаш - [smilie24]
а, това за канон ли е? те са си така фабрично.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблематична елка
Автор: chris73   
Дата:   06-11-08 19:21

върни го и му прецакай рейтинга на търговеца, ако не е описал проблема... 1/100 може и транспорта да е виновен, ако не го е опаковал добре... кофти работа :(

Отговори на това съобщение
 Re: Проблематична елка
Автор: zariio   
Дата:   06-11-08 19:27

Виж си заглавието на темата и чакай някой сериозно да ти отговори[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблематична елка
Автор: And0   
Дата:   06-11-08 19:32

Беше много добре опаковано, а и се съмнявам че от пощите са го прецакали.
Дамм ще се опита да се разбера с човека, защото ако си остане за мене вероятно ще ходи на ремонт, а там цените не знам как са.
Някой да е водил подобен обектив на лекар и каква е теслата, за подобна поправка ?

Що се отнася до тея дето си вадят пишоците коментирайки, че стъкло за 2бона е зле -> :Х неам думи. Няма, лошо стъкло за тея пари било то канон/никон поне за мен. Предполагам това са си дежурните чатъри с които всички се съобразяваме...

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със 24-70 ф2.8 Л
Автор: And0   
Дата:   06-11-08 19:33

зарио, прав си. Подхода не беше най-удачният.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със 24-70 ф2.8 Л
Автор: ecobo   
Дата:   06-11-08 19:39

Ако можеш, върни го.
Ремонта ще ти струва колкото нов обектив.
От eBay не се купуват употребявани обективи - или са калпави бройки, ама МНОГО калпави, или са с дефекти...

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със 24-70 ф2.8 Л
Автор: And0   
Дата:   07-11-08 02:52

Eто така изглежда обектива, вижда се че елемента където е червената лента е под ъгъл... Това ми е въпроса дали може да се оправи...

ПС
Свързах се с човека и каза че го бил пратил здрав, но щом като имам проблеми да му го връщам, ще изчакам да ми върне парите и след това ще му го пратя. Интересува ме ако все пак е няква измама колко би ми струвало поправката на подбно нещо и дали може да е непоправимо, според мен чарковете са си наред, просто е излезнал ринга от резбата...

А

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със 24-70 ф2.8 Л
Автор: otvorenia   
Дата:   07-11-08 04:08

Obectiva e izpusnat ot nisko zaedno s aparata i spored men udara e bil frontalen i malko otstrani. Filtera e poel udara.
Nai dobre go varni.

Izviniavam se za latinicata, ama ne sum na moia komp

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със 24-70 ф2.8 Л
Автор: And0   
Дата:   07-11-08 04:22

Oф бе аз съм забравил снимката на обектива... [smilie21]
http://img366.imageshack.us/img366/6889/img4945lp6.jpg

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със 24-70 ф2.8 Л
Автор: muu   
Дата:   07-11-08 08:16

връщай го веднага! иначе ще си затискаш зелето с него... забрави ги ремонтите [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със 24-70 ф2.8 Л
Автор: Георги   
Дата:   07-11-08 08:36

екобо от ибей съм купувал бройка, която е чисто ама чисто нова на външен вид и без никакви забележки (освен тая, че пича беше изхвърлил кутият)

върни го.
пеши на човека че не си се пазарил за тилтнат 24-70! :)

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със 24-70 ф2.8 Л
Автор: vlex   
Дата:   07-11-08 13:31

Абе Анд0, кви са тия въпроси, бе човек? Ако не е пишело в офертата, че е с някакъв дефект - връщаш и си искаш парите... [smilie10] Ама рискът да пазариш от е-ба(ва)й...

Чисто дедуктивно стигам до мислата, че ако е можело да се оправи би го оправил продавача, ако пък го е пуснал редовен, значи нещо куриерите да са оакали работата, ама щом е бил добре опакован... [smilie8]

Поздрави,
Влад

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със 24-70 ф2.8 Л
Автор: And0   
Дата:   07-11-08 13:36

Дам, ще го връщам. Прати ми оферта че ако съм навит за 100£ може да го запазя, а поправката щяла да ми била не знам си колко и тн... Както и да е май-няма да мине номера. Благодаря на всички за отделеното време [beer]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »