Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Избор на DSLR камера!
Автор: zillius   
Дата:   06-11-08 02:01

Здравейте приятели,аз съм нов в този форум,но се надявам за в бъдеще да вземам все по-голямо участие в него.За целта искам да си купя нов фотоапарат.Като цяло разполагам с около 2000 лв. бюджет за всичко.Моля посъветвайте ме какъв апарат да си взема(поне за тялото),защото аз вече се затруднявам много.Иначе съм се спрял основно на Canon ЕОS 450D;Nikon D80;Pentax K200d.Благодаря ви предварително за помоща![smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на DSLR камера!
Автор: LubanskyJR   
Дата:   06-11-08 04:30

Първо си избери обективите. По принцип така се прави. Защото ще изкарваш МНОГО по-добри картинки с хубав обектив и не чак толкова скъпо тяло, отколкото обратното.
с две думи:
скъпо тяло + евтин обектив [smilie23]
евтино тяло + сносен обектив [smilie24]
скъпо тяло + сносен обектив [smilie24] [smilie24] [smile]

За 450Д-то - 17-40 Л ф/4
За Д80 (разгледай Д90) -18-35 mm F3.5-4.5D (със 18-200 ще заспи :)
Който и да вземеш ше е добре да допълниш с 50/1.8 (при възможност на 1.4)

успех! [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Избор на DSLR камера!
Автор: doca   
Дата:   06-11-08 04:47

Посочените от теб апарати са от един клас, но сред тях Никона е с най- добри качества. За съжаление обективите за него са доста по- скъпи от тези на Пентакса, който е и влагоустойчив/да не се разбира, че може да плуваш с него в морето[smilie18] /.
По принцип обаче съм абсолютно съгласен с LubanskyJR[smilie24]



Публикацията е редактирана (06-11-08 04:50)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на DSLR камера!
Автор: Achromatic   
Дата:   06-11-08 05:14

Добре дошъл - така зададен въпроса ти просто няма отговор. Ще се увериш утре, като прочетеш мненията на хората. Това е все едно да кажеш " яде ми се нещо вкусно но не мога да си избера какво - имам Х лева...". Бих те посъветвал само няколко неща, които може би ще ти помогнат да си избереш подходящата за теб техника.
Щом казваш, че искаш нов апарат, значи имаш стар, очевидно не ДЛСР, което пък значи, че все пак имаш някаква представа какво ти харесва и ти се отдава най-много да снимаш.
Хубавото е, че не си "обвързан" за някоя марка и си съвсем свободен в избора си. Според мен сега би трябвало да разгледаш характеристиките на обективите и телата на добрите производители и да си избереш тази система която ти пасва, като данни и цена разбира се. След това отиваш в магазина и пробваш тялото което си харесал - ако ти е удобно значи е за теб, ако не сменяш избора си.
Имай предвид, че след като си се спрял вече на система, хората препоръчват да се вложат по-голямата част от приготвения бюджет в обективи отколкото в тела - те се сменят непрекъснато, а добрата оптика ще ти върши работа дълго време.
Бих те посъветвал, четейки мнения, ревюта ит., тн., да не се хлъзваш по плоскостта Канон срещу Никон, и всякави подобни. Това ще те обърка още повече и няма да ти помогне в избора. Да, автофокуса на Никоните е добър, светкавиците им също, обективите на Олимпус са също добри , но това изобщо не означава, че тези на Канон примерно са лоши. Такова твърдение мисля че може да си позволи само някой с огромен опит с различна техника в продължение на доста години. А докато системата започне да ти спъва сериозно снимането, така че да има нужда да се смени най-вероятно ще е минало много време, през което ти ще си се "кефил" на собствената си. Добри кадри могат да се направят и със съвсем посредствена техника, а най-хубавото е, че на тях няма да пише "снимано с...".
За съжаление фотографията е скъпо хоби или професия по отношение на оборудването, и човек ако няма достатъчно средства не е препоръчително да се колебае непрекъснато и всяка година да си сменя съдържанието на фоточантата само защото е морално остаряло.
Ако пък вече имаш по-конкретни предпочитания и намерения, питай пак във форума и предполагам че много хора с практически опит ще могат да ти бъдат полезни.
Успех! [smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: Избор на DSLR камера!
Автор: mladenov   
Дата:   06-11-08 06:14

Сега като се почне еднаааа....[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]
Какво ти хареса това си вземи,така или иначе като напреднеш в снимането ще го смениш с нещо по-добро.Успех[beer] [beer] [beer] [shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Избор на DSLR камера!
Автор: charlyb   
Дата:   06-11-08 06:18

http://www.photopavilion.com/?page=catalog&catalog=2&base=1&cat=47&product=2881&show=additional#slides-pane-1



http://www.dpreview.com/reviews/pentaxk20d/page34.asp



Публикацията е редактирана (06-11-08 06:20)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: dent   
Дата:   06-11-08 06:30

Пък може и това: Пентакс Км .
До 1 седмица ще е на пазара и би трябвало да е под 900 лв. с китовия обектив! И ти остава 1000-ка за джунджурии![smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на DSLR камера!
Автор: dent   
Дата:   06-11-08 06:41

Е ако двата обектива в комплекта на К20Д те задоволяват това е мноооооогооооо по-добрия избор.[smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на DSLR камера!
Автор: zillius   
Дата:   06-11-08 21:57

Благодаря на всички за отговорите и съветите които ми дадохте!Най-вероятно ще направя така,ще инвестирам в по-добри обективи,пък за тялото ще видим![smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на DSLR камера!
Автор: pc_genius   
Дата:   06-11-08 22:13

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на DSLR камера!
Автор: asahi   
Дата:   06-11-08 22:28

"...надявам за в бъдеще да вземам все по-голямо участие в него. За целта искам да си купя нов фотоапарат"

Целта ти не оправдава средствата.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на DSLR камера!
Автор: danny_falin   
Дата:   06-11-08 22:33

ама удивителната в заглавието е много важна!!
!!!
!
!!!!!!!!!!
[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на DSLR камера!
Автор: chicken   
Дата:   07-11-08 16:53

LubanskyJR написа:

> Първо си избери обективите. По принцип така се прави.

После, съвсем по принцип, като питаш за обективи за новия си Канон или Никон че ти кажат да обърнеш внимание на еди коя си Сигма или онова Тамронче...Щото си си избрал системата според обективите които предлага.
Аз направих обратното. Избрах си марката (по една или друга причина), тялото автоматичо стана ясно. Изградих си някаква първаночална идея за обективи но пък тялото свърши и излезе само с кит. Та се озовах с 18-135 и 50/1.8 . 1820 леФчета. Остават точно за чанта, филтри и нещо за почистване. А другите хубавки дето ги искам и без това са по на 1000+...



Публикацията е редактирана (07-11-08 16:55)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на DSLR камера!
Автор: LubanskyJR   
Дата:   07-11-08 17:46

chicken, и сигма и тамрон правят МНОГО добри обективи. И да, според мен най-важното е какви обективи предлага системата, а не какви тела. Според обективите си определяш вече лагера.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на DSLR камера!
Автор: chicken   
Дата:   07-11-08 18:32

И аз това казвам де. Ама Сигма и Тамрон правят МНОГО добри обективи за всички. Ако ще купуваш такива обективи по какво избираш "лагера"? И за телата това казвам. Затова си избрах моето. Щото някои неща не зависят само от обективите. Всъщност адски много неща зависят от тялото. А за мен има значение дори каква пластмаса пипам, и като говорим за еФтините тела...ами сещам се за едни дето съвсем еФтинджос го раздават.
Не, вече съвсем сериозно, избора си е строго индивидуален + познанията, опита и финансите... Как да си избере обективите човек? По това което обича да снима? ОК, и за него какви обективи? Да се запише на курс? И ще е наясно? Да бе да. За парите за които става дума по-горе варианта е тяло с един или два зума, които да покрият максимално. От там нататък ако снима,снима,снима, ако мноооого внимава като си обръща внимание, ще започне да е наясно какво му трябва. Щото добре, портретен обектив. Ама Пенчо снима портрети на 50 мм, Сашко на 85 пък Драганчо на 105.Ми на zillius кво да му кажем? Човека пита за 450Д, за Д80. Д90 му е скъпо, а кой е този който ще го посъветва да си вземе 350Д и по- скъпи обективи? Ако вземе Канона ще си избере едни обективи. Ако вземе Никона няма ли да може да си избере обективи които да му вършат същата работа? Пък ако порасне толкова, че да усеща че има разлика (дай боже всекиму) то това означава че ще е тлкова навътре че няма да му е никъкъв проблем да разкара ефтинийките и да смени системата.
Проблема е че ти примерно знаеш за какво говориш но това не помага на питащия. А колко от даващите акъл не повтарят като папагали каквото са чули без въобще да го осъзнават?

ПП. Аз някак си не си и помислям да слагам нещо на което не пише никор [smilie21]

ППП. Споменавах само К и Н за да не става дълго пък и с другите въобще не се познаваме. Освен с О [smile]



Публикацията е редактирана (07-11-08 18:33)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: psychoiho   
Дата:   07-11-08 18:45

абе защо си мислите че човек който си купува първия си апарат има някаква идея изобщо какво иска? Типичния начинаещ иска да снима всичко, ако може с 1 обектив. В началото винаги е яка мъгла и шаш за глупости.

има един единствен смислен съвет - да си купи системата която най-малко ще се обезцени и да ползва този първи фотоапарат за да разбере какво иска и как да го търси. Ако правилно е инвестирал после няма проблем да смени системата с това което по му допада.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на DSLR камера!
Автор: photostoykov   
Дата:   07-11-08 21:15

Още ли не сте избрали на човека камера?
Що за безотговорност!
[smilie18]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »