Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Фокусирането на Canon EOS 50D
Автор: cooperworks   
Дата:   04-11-08 20:48

Здравейте.

Размишлявам над въпроса дали да подменя сегашния си 40D с новия 50D и ще бъда изключително благодарен, ако някой с конкретен опит сподели мнение дали и най-вече доколко (чисто субективно) фокусът на новия модел е по-добър от този на 40D. "В какъв смисъл" и "в какви условия" също са въпроси засягащи разликите във фокусирането, които ме интересуват - предполагам не само мен.
Говори се много за предимството на 50D по отношение на фокуса, но до момента не съм чул конкретно мнение, от което да личи как се достига до този извод.

Предварително благодаря за споделения опит и/или конкретни примери.

Отговори на това съобщение
 Re: Фокусирането на Canon EOS 50D
Автор: ogimag   
Дата:   04-11-08 20:50

Не си доволен от фокуса на 40Д ли?

Отговори на това съобщение
 Re: Фокусирането на Canon EOS 50D
Автор: ivodam   
Дата:   04-11-08 20:51

Чисто субективно, много по-добър е фокусът на 50Д от 40Д, във всякакъв смисъл и условия - по-бърз, по-точен, добре следящ на серво. Чисто субективно, достигам до извода, щото съм ги имал и двата. Чисто субективно, не знам как от една снимка може да се разбере колко е добър фокусът на една камера. И с по-тромави камери при удачно стечение на обстоятелствата могат да станат добри неща.

Отговори на това съобщение
 Re: Фокусирането на Canon EOS 50D
Автор: djogata   
Дата:   04-11-08 20:52

Добре де, за какво го ползваш 40Д? - Защото ако не го ползваш за снимане на спортни събития, не виждам какво толкоз ще ти помогне купуването на 50Д

Отговори на това съобщение
 Re: Фокусирането на Canon EOS 50D
Автор: cooperworks   
Дата:   04-11-08 21:26

ivodam, благодаря за споделения опит. Особено ценно за мен е мнението за следящия фокус.

ogimag, не бих казал, че съм недоволен от фокуса на 40Д. Напротив. В същото време не бих отказал по-добър фокус.

djogata, не снимам спортни събития, но снимам предимно бързодвижещи се обекти. Най-често на относително ниски скорости.



Публикацията е редактирана (04-11-08 21:26)

Отговори на това съобщение
 Re: Фокусирането на Canon EOS 50D
Автор: ogimag   
Дата:   04-11-08 21:33

Значи вариантите са два:
1. Или те бие парата много или
2. Не разбираш много.
И за да не помислиш, че си говоря наизуст. Снимал съм много с 40Д. Фокуса му е повече от добър и не разбирам как би бил недоволен от него. Да, не знам каква е разликата с 50Д но се чудя дали имаш нужда от нея. В една друга тема пусках снимки на бързодвижещи се обекти (спорт) с 40Д. Перфектен.
Ама ти си знаеш... [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Фокусирането на Canon EOS 50D
Автор: cooperworks   
Дата:   04-11-08 21:47

1. Не се считам за много богат, но мога да си позволя покупката на 50Д
2. Не се считам за много разбиращ, но не мога да си позволя да не се уча

Снимал съм много с 40Д. Фокуса му е повече от добър и не разбирам как би бил недоволен от него. Да, не знам каква е разликата с 50Д но се чудя дали имаш нужда от нея.

И аз съм снимал доста. И аз не съм недоволен. И аз не знам. И аз това се чудя.

Затова питам. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Фокусирането на Canon EOS 50D
Автор: daosa   
Дата:   04-11-08 21:49

Ако не снимаш предимно спорт и птици не си заслужава смяна с 50D.Това е мое мнение и не е меродавно[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Фокусирането на Canon EOS 50D
Автор: tantris   
Дата:   05-11-08 00:28

Ако шумът е ок, си заслужава дори само заради новия екран[smilie5] Що не вземеш едно 5Д? 40Д+5Д ще ти е по-забавно отколкото само с 50Д. Сигурен съм, че ще можеш да намериш нов 5Д за 2000-2500 лв.

Отговори на това съобщение
 Re: Фокусирането на Canon EOS 50D
Автор: sirkhann   
Дата:   05-11-08 09:53

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Фокусирането на Canon EOS 50D
Автор: ivodam   
Дата:   05-11-08 09:56

sirkhann: В Африка ги има :))))

Отговори на това съобщение
 Re: Фокусирането на Canon EOS 50D
Автор: comorex   
Дата:   05-11-08 13:02

Аз нема да си сменям 40D-то с 50. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Фокусирането на Canon EOS 50D
Автор: Пешо   
Дата:   05-11-08 13:06

Споко те след седмица ще пуснат 60D...който вече наистина ще може да фокусира и със страничните точки...

cooperworks = любимата таргет група на Canon...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: dau   
Дата:   05-11-08 13:06

Дръж си го не трябва 50Д

Отговори на това съобщение
 Re: Фокусирането на Canon EOS 50D
Автор: deniac   
Дата:   05-11-08 13:15

И аз имам чувстовото, че ако нямаш проблем с условията, в които снимаш (тракинк на движещи се обекти, фокусиране при минимална осветеност) няма смисъл минаването на 50D.
Твърди се, че 60D ще е с още подобрения на фокуса (били готови, но маркетинга не възнамерявал да се продават все още) - спомагателни фокус точки за следене например. Жалко е, че и моделите на двуцифрените канони започват да се бълват всяка година, но какво да се прави, трябва да се устоява на конкуренцията.
А това, че е с по-качествен VGA телевизор отзад, ми се струва най-маловажното, ама понеже конкуренцията няма какво друго да покаже и прави добри телевизори на гърба на телата...
По-смислена екстра би била HD видео, значително обезшумяване на сатвора или подвижен екран например (каквито екстри щял да има 60D).

Отговори на това съобщение
 Re: Фокусирането на Canon EOS 50D
Автор: cooperworks   
Дата:   05-11-08 20:27

tantris написа:
Що не вземеш едно 5Д? 40Д+5Д ще ти е по-забавно отколкото само с 50Д.


Оценявам идеята, но засега 5Д (вкл. Марк 2) остава извън плановете ми поради недостатъчните си fps.

Пешо написа:
cooperworks = любимата таргет група на Canon...


Колко проницателно! [smilie10]

deniac написа:
И аз имам чувстовото, че ако нямаш проблем с условията, в които снимаш (тракинк на движещи се обекти, фокусиране при минимална осветеност) няма смисъл минаването на 50D. Твърди се, че 60D ще е с още подобрения на фокуса - спомагателни фокус точки за следене например


Там е работата, че трекингът на движещи се обекти е важна част от заниманията ми, осветлението по правило не си го избирам, а добрият фокус е неотменимо условие за годен кадър. Не казвам, че 40D не ми върши работа, но ако 50D фокусира по-добре, фирата ще намалее. Разбира се, мога да се съглася с теб, comorex и dau и да изчакам 60D, но ми беше интересно на какво се основават твърденията за по-добър фокус при 50D.

Благодаря за мненията! [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Фокусирането на Canon EOS 50D
Автор: amelid   
Дата:   05-11-08 23:48

този уикенд имаш възможност ЛИЧНО да прецениш какви са предимствата на Канон 50Д

виж ТУК


Отговори на това съобщение
 Re: Фокусирането на Canon EOS 50D
Автор: cooperworks   
Дата:   06-11-08 00:08

Благодаря за поканата, но за съжаление нямам възможност поради вече планиран ангажимент. Няма пълно щастие... [beer]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »