Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Не правете като мен...
Автор: kirsena   
Дата:   04-11-08 17:06

Видях обява във базара. Предложих цена с 10 лв по ниска и веднага ми бе отговорено да отида, да видя обектива и да го взема. От провинцията съм и ми бе казано, че не му се занимава с куриери и да пратя някой приятел да ми го вземе. Отидох до куриерската служба и попитах може ли да отиде куриер на адрес и да вземе стока. Казаха „Да”. Звъня на въпросния г-н и обяснявам, че ще дойде куриер до адреса, а той ми вика „Ама да носи парите иначе не става” Обяснявам му, че е куриер, че е сложно, а и ми се ще да бъде с опция „виж преди да платиш” която в този случай няма как да стане. Да ама не както се казва. Питам куриерската служба има ли вариянт да изпратя първо парите и тогава да донесат стоката, казват че може. Плащам в бюрото 250 лв, давам адрес, улица, номер, етаж, ап. стационарен тел и GSM номер. Обаждам се и казвам: Изпратих парите, пиши обектива продаден.
Денят беше четвъртък. От куриерската служба казаха, че утре ще занесат парите и най късно в събота ще имам стоката. Мина събота, неделя, понеделник отивам в офиса на Иконт и питам какво става. От там ми казват, човека немогат да го открият. Е как казвам нали има два телефона и адрес, как така? Ми сега пак ще правим опит. Днес вторник ми звънят и ми казват: Куриера е на адреса и човека казва на куриера, че е продал обектива. Ами сега???
Звъня на д-р Попов и питам защо след като сме се разбрали е постъпил така, а той много мило ми отговори, че дошъл човек на място, платил и взел обектива.
От офиса на Иконт ми обясниха, че ще трябва да заплатя такса за транспортирането на парите и ще ми ги върнат. Майната и на таксата, майната му и на обектива, но за това все се оплакваме, че не ни е добре, защото няма морал според мен. Хора има, но човещина та май свърши.
Съвета ми е: Не правете като мен да се доверявате на непознати и да изпращате пари предварително, колкото и изгодна сделка да ви предлагат, пък ако ще и лицето да се казва д-р Попов и да е с ник: doctoraaa

Отговори на това съобщение
 Re: Не правете като мен...
Автор: d_ave   
Дата:   04-11-08 17:12

кофти е, че си попаднал на такъв "продавач"... в прекрасната ни държава наистина е пълно с народ, на който не му пука, че е поел някакво задължение, пък било то и устното обещание да запази дадена стока.
въпреки всичко се намират и свестни хора. началото на октомври така купувах обектив от един човек от форума. имаше и още един, за който много се двоумях, а и цената не беше малка. човека ми предложи да ми го прати без да го плащам, да видя дали ще ми хареса и да му преведа парите по сметка когато ги имам... не очаквах такова нещо, сериозно! не и от човек от България!

Отговори на това съобщение
 Re: Не правете като мен...
Автор: Myth   
Дата:   04-11-08 17:14

Що не му каза на г-н Попов с ник doctoraaa по телефона, че е путка, без извинение, пък и до там да идеш да му го кажеш пак няма да сгрешиш, ако всичко е така както си го описал разбира се, може и да получа за тоя си пост една седмица почивка ама..... админа ще прецени

П.П. Веднъж съм купувал от базара, Вивитар 135/3.5 и човека беше мнго коректен, каквото каза така беше, изпрати ми обектива добре опакован с опция да не го взема ако не ми хареса, за която коректност му благодаря, съвсем скоро човека пусна една много хубава тема [smilie5]



Публикацията е редактирана (04-11-08 17:15)

Отговори на това съобщение
 Re: Не правете като мен...
Автор: navy   
Дата:   04-11-08 17:14

АБЕ ТОЙ има зор да продава...
като иска ще дойде на място и в копринена кърпичка ще ти го достави...

Като не иска да се спасява...

Сега поне предлагане има бол!

Отговори на това съобщение
 Re: Не правете като мен...
Автор: kirsena   
Дата:   04-11-08 17:17

Купувал съм достта неща от тука и винаги съм имал доверие във съфорумци, накак си имам вътрешното усещане, че тук има коректност, но уви... все някога човек се сблъсква с некоректност.
Да сме здрави, пък каквото дойде.

Относно съмненията за описаната случка от мен, мога да сканирам и кача документа на Иконт с датата на изпращане на парите, няма скрито покрито.



Публикацията е редактирана (04-11-08 17:19)

Отговори на това съобщение
 Re: Не правете като мен...
Автор: Myth   
Дата:   04-11-08 17:25

Да бе, ай стига щом казваш значи е така, ся и документи ще сканираш луд ли си?[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Не правете като мен...
Автор: Viper   
Дата:   04-11-08 17:29

Кофти работа! [smilie23] [smilie23] [smilie23]



Публикацията е редактирана (04-11-08 17:29)

Отговори на това съобщение
 Re: Не правете като мен...
Автор: daosa   
Дата:   04-11-08 17:34

Има една максима" постъпвай така както искаш да постъпват с теб" Щом като доктора/жалко че ми е и колега/ постъпва като путю , така заслужава да се постъпва и с него[smilie19]

Отговори на това съобщение
 Re: Не правете като мен...
Автор: landstar   
Дата:   04-11-08 17:41

то затуй си има магазини! котка в чувал и техника по куриер - после - кой ми такова в гащите! пак се радвай - може да е бил с пукната предна леща, хептен да се набуташ!
или да те търси полицията - 100 на 100 е краден!

Отговори на това съобщение
 Re: Не правете като мен...
Автор: Myth   
Дата:   04-11-08 17:44

landstar,

не си прав, какво хората не могат да си продават техниката ли... или не могат да пазаруват неща втора употреба ли. Сега оня, че е..... вече написах какво, такова е, ама ти пък да твърдиш, че е краден... и за това не си прав.

Отговори на това съобщение
 Re: Не правете като мен...
Автор: ifch0   
Дата:   04-11-08 17:49

Също съм си купувал няколко неща от базара тук, като няколко пъти беше чрез куриери. Да чукна на дърво, всичко винаги е било на ред.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Dani_Koev_BG   
Дата:   04-11-08 17:52

doctoraaa [smilie23]

kirsena, истината е, че в базара е пълно с 'търговци', нямащи нищо общо с фотографията.

Отговори на това съобщение
 Re: Не правете като мен...
Автор: ivodam   
Дата:   04-11-08 17:57

Пълно е с всякакви боклуци и подлеци, на мен един хубавец от Варна, с ник cameraman, така ми продаде фалшива карта Сандиск Екстрем 8 ГБ. И аз така - по куриера, на доверие. Сам съм купувал и продавал немалко неща през базара, и понеже се стремя винаги да съм максимално коректен, си мисля, че и другите ще са такива. Явно не става [smilie23].

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Пешо   
Дата:   04-11-08 18:12

Аз затова само след като съм пипнал стоката и съм я пробвал купувем. Иначе на доверие съм купувал само един канонет , но от известен форумец, и съответно апарата си беше без забележки.

Отговори на това съобщение
 Re: Не правете като мен...
Автор: ksuhorukov   
Дата:   04-11-08 18:21

Уникално коварна постъпка. Аз също съм купувал и продавал тук и разчитам изцяло на коректността на съфорумците...

Отговори на това съобщение
 Re: Не правете като мен...
Автор: shuman   
Дата:   04-11-08 18:43

кирсена...да знаеш,ей сега му е момента да се срещнете с доктораа,а той после ако трябва и с цялата хирургия да се среща

Отговори на това съобщение
 Re: Не правете като мен...
Автор: doca   
Дата:   04-11-08 18:51

Цялата ни държава е объркана, да не кажа нежо по- грубо, че направо ми е прикипяло.[smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Не правете като мен...
Автор: SLR   
Дата:   04-11-08 19:13

Некоректно е постъпил, но не мисля че държавата ни е виновна. Всичко е въпрос на личен морал.

Иначе съм купувал и продавал доста неща през нашият Базар, в София и по страната, със Еконт и наложен платеж, на известни и неизвестни Форумци, изчаквал съм и мен са ме чакали, но досега не съм имал проблем.

Сега ако някой е решил да се преплюе за някой лев отгоре, или пък за да прецака някой, то за това са виновни най вече родителите му, че лошо са го възпитали[smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re: Не правете като мен...
Автор: burningice   
Дата:   04-11-08 19:28

Купувал съм от друг форум нещо с опция 'работи перфектно'. Като го отворих се оказа че въобще не работи. Хубаво, че успях да си върна парите и се набутах само с плащане на доставката. От съфорумец тук, също съм купувал обектив. Взех го на голям страх , но обектива беше опаковн старателно и наистина неразличим от нов, за което благодаря, така че има и хора има и човеци.

Отговори на това съобщение
 Re: Не правете като мен...
Автор: Simplee   
Дата:   04-11-08 19:34

На мен ми се случи нещо подобно.. поне не се занимавахме с куриери.. ама айде ся няма да споделям. Затова си е най-хубаво на място да се купува :)

Отговори на това съобщение
 Re: Не правете като мен...
Автор: toc   
Дата:   04-11-08 19:42

Слава богу, малък е процента на некоректните продавачи/купувачи мисля...

Аз също съм купувал и продавал в базара - чукам на дърво без проблеми досега. Обикновено си правя малка проверка - преравям с търсачката форума и базара за мнения от евентуалния купувач/продавач, както и профила му - не че е кой знае какво, но понякога дава полезна информация за човека.

Отговори на това съобщение
 Re: Не правете като мен...
Автор: boncho_marinov   
Дата:   04-11-08 19:43

Аз пък съм изпращал с опция виж преди да платиш, куповача отваря и ми се обажда на GSM-а , че артикула отговаря на описаното, но размислил и и иска отстъпка от цената......
или другия вариан- прати ми увеличител, да го пробвам и ще помисля???!!!



Публикацията е редактирана (04-11-08 19:44)

Отговори на това съобщение
 Re: Не правете като мен...
Автор: samara   
Дата:   04-11-08 19:43

...абе зависи, тези дъртите стъкла са си специфика [smilie21] ...аз от рафито съм получвал стъкла опаковани като яйца на фаберже, перфектни [smilie24]
...а гена-та после пусна теми дето оплюва рафито в некоректност относно качеството на стъклата, така както са обявени [smilie21] ...после гена-та купи от мен същите тези стъкла, дето ги бях купил от рафито, всичко е въпрос на гледна точка [ezik] [smilie18] [beer]
...това всичкото през куриери, същия този еконт [smilie24] [smilie18] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Не правете като мен...
Автор: vladihg   
Дата:   04-11-08 19:54

Лично се уверих че народните поговорки "Око да види ръка да пипне" и "Евтиното винаги излиза скъпо" не са случайни. Видите ли "много изгодна" обява винаги имайте наум че може яко да се прекарате....Според първите реакции на отсрещната страна решавам дали ще има сделка или не. При поставяне на такова условие никога не бих се съгласил да пращам пари за нещо което не съм виждал.И вече няколко пъти са се отказвали да ми пращат пратки като заявя че няма да я приема ако състоянието на артикула не е като описаното....

Отговори на това съобщение
 Re: Не правете като мен...
Автор: samara   
Дата:   04-11-08 19:57

...това е зонална тема, аре админите [smilie23] [smilie5] [beer]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »