Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Elinchrom Skyports
Автор: minimalistic   
Дата:   01-11-08 12:08

Едно въпросче към стробистите - за да ползвам универсалните скайпорт рисивъри с никонски светкавици (sb24/28/80), от къде мога да си купя адаптер към hotshoe? И въобще някой тук ползва ли ги с обикновени светкавици?

Отговори на това съобщение
 Re: Elinchrom Skyports
Автор: minimalistic   
Дата:   01-11-08 12:15

всъщност намерих ей тук:
http://www.flashzebra.com/products.shtml

някой да е тествал?

Отговори на това съобщение
 Re: Elinchrom Skyports
Автор: Пешо   
Дата:   01-11-08 12:17

защо ти е адаптер.... светкавиците си имат PC Sync


http://www.mir.com.my/rb/photography/hardwares/classics/NikonF5/SB28Manual/syncA.gif




Отговори на това съобщение
 Re: Elinchrom Skyports
Автор: pixel_s3m   
Дата:   01-11-08 13:19

Включвам се и аз с едно питане.

От къде може да се купи PC Sync кабел .. ?

Отговори на това съобщение
 Re: Elinchrom Skyports
Автор: GenaDP   
Дата:   01-11-08 14:02

РС кабели ще имаме след около месец... http://www.studiolight-bg.com

Отговори на това съобщение
 Re: Elinchrom Skyports
Автор: minimalistic   
Дата:   01-11-08 14:55

абе купих ги трансмитерчетата, а тия елинхронските нямат директно към пц. поне това пише из форумите. но няма значение де, от оня предния линк си купих и адаптери - от елинхрон към пц.

взех и 2 стари светкавици (сб-80дх и сб-24).. като пристигне всичко до 10на дни, ще тествам и ще пиша пак

сега само стендове, 1-2 чадъра и гелове, и почвам да си играя активно :)

[shtrak] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ohluff   
Дата:   01-11-08 16:33

а откъде могат са се купят стендове (ама преносими и леки, като за светкавици!)и другите такъми?

Отговори на това съобщение
 Re: Elinchrom Skyports
Автор: minimalistic   
Дата:   01-11-08 18:05

ами аз от английския амазон ще взимам остатъка.

а иначе в амазон.цом потърси инвентар, който е маркиран с таг 'strobist' - има всичко: чадъри, стендове, swivel-и за стендовете, тригери, гелове, абе... каквото се сетиш

а иначе аз тия старите светкавички ги взех общо за около 250лв от тук в Дания. има един магазин за стара техника, където дават и гаранция. малко по-евтино щеше да е от ибей, но пък гаранцията си е важна. особено за светкавици на по 20г :)

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Elinchrom Skyports
Автор: ohluff   
Дата:   02-11-08 11:15

ааа! не знаех, че си в дания :))

аз за тука питах ... откъде

успехи си много забавление с новите играчки :))

Отговори на това съобщение
 Re: Elinchrom Skyports
Автор: pacy4   
Дата:   02-11-08 13:13

Аз ползвам Скайпортове със сб28, 430ех и 540 ез. Кабели трудно се намират - Канонските съм ги направил със едн адатпери за синхрон - Хама- има ги във Фотосинтезис - те се режат и се преправят. А Никонскта -остана ми кабел от Повърти Уизърдите.

Май аз съм първия който купува Скайпорт в БГ да снима с компактни светкавици, щото като им казах за какво ще ги ползвам не ме приеха на сериозно.



Публикацията е редактирана (02-11-08 13:15)

Отговори на това съобщение
 Re: Elinchrom Skyports
Автор: minimalistic   
Дата:   02-11-08 16:14

сигурен съм, че не са :) аз като им звънях вчера да ги пазаря и мен ми звучаха странно [smilie5]

но като стане по-популярна тази употреба, като нищо или те, или някой друг, ще вземе да внася тези готови адаптери. все пак -> нишата я има, въпрос на време е някой да се намърда ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Elinchrom Skyports
Автор: pacy4   
Дата:   02-11-08 17:13

Не ме разбирайте грешно, човека беше адски любезен, въпреки гореспоменатото - пратих му светкавицата да я пробва, защото ми каза, че не може да ги върна, ако не палят. Коректни са и цените им са ОК според мен.

Отговори на това съобщение
 Re: Elinchrom Skyports
Автор: minimalistic   
Дата:   02-11-08 18:43

коректни са и наистина цените са им добри [smilie24]

а някой да знае от къде в бг могат да се купят гелове за светкавиците? и по колко вървят горе-долу?

Отговори на това съобщение
 Re: Elinchrom Skyports
Автор: pacy4   
Дата:   02-11-08 18:53

От е-бей са моите.

Отговори на това съобщение
 Re: Elinchrom Skyports
Автор: ALBIREO   
Дата:   02-11-08 19:23

А какво ще кажете за това:

http://www.alienbees.com/cybersyncplus.html



http://www.alienbees.com/images/cybercommander.jpg





Ето и инфо от strobist.com:
http://strobist.blogspot.com/2008/11/cyber-commander-launched-flash-remotes.html

Отговори на това съобщение
 Re: Elinchrom Skyports
Автор: minimalistic   
Дата:   02-11-08 23:42

четох го и аз днес тоя пост :)

ами ще видим.. хората като почнат да го ползват и като се появят отзиви из форумите, то ще се чуе готино ли е, или само готино изглежда :)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: borisyankov   
Дата:   03-11-08 01:53

Защо се зарибявате по фирмените синхронизатори?

Този Cyber Commander работи само с Alien Bees. Да не би вече да има и официално представителство тук?

И Скайпортовете и те са същата история.

Ако ви се ще да не давате пари - китайските са си ОК. Ако ви се дават пари - PocketWizards. Не е толкова сложно [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Elinchrom Skyports
Автор: darksorrow   
Дата:   03-11-08 02:22

китайските са си ОК

зависи това от някои неща и от някои камери...

Отговори на това съобщение
 Re: Elinchrom Skyports
Автор: Пешо   
Дата:   03-11-08 08:18

аз бих си взел skyspot-ове единстжено и само ако имах фирмени светкавици които да мога да упражлявам чрез тях. За стробистки цели са безбожно скъпи.

Отговори на това съобщение
 Re: Elinchrom Skyports
Автор: pacy4   
Дата:   03-11-08 09:52

Скъпи са, но покет уизърдите са още по- скъпи и не предлагат нещо кои знае какво отгоре /с изключение на по- големия обхват, дисплея и възможността един уизърд да се ползва като предавател или приемник според нуждите/.
Има и разни други готини марки, като Bowens например.
http://www.bhphotovideo.com/images/largeimages/352553.jpg


Мен повече ме интересуват външни батерии за светкавиците за по - бързо зареждане, защото ако имам кадри със светкавица която да не е светнала, най- вероятно се дължи на батериите.



Публикацията е редактирана (03-11-08 09:55)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: borisyankov   
Дата:   03-11-08 14:41

> с изключение на по- големия обхват, дисплея и възможността един уизърд да се ползва като предавател или приемник според нуждите

Ей това ако е нищо, здраве да е [beer]


За студийни нужди повърти-уизардите вършат идеална работа. За на вън - свястна.

Повечето маркови синхронизатори и разни други стоят по цена по средата между китайските и покет уизардите, но като цена/възможности отстъпват.

Отговори на това съобщение
 Re: Elinchrom Skyports
Автор: GenaDP   
Дата:   03-11-08 14:47

Хъм. И колко от вас при снимане на открито ползват светкавици, отдалечени от камерата на повече от 10-тина мерта?

Отговори на това съобщение
 Re: Elinchrom Skyports
Автор: pacy4   
Дата:   03-11-08 20:45

Николко- затова не съм си купил уизърдите/и заради цената разбирта се/. Иначе на Стробист сайта има снимка с палене на светкавици в хеликоптер от земята с покет уизърд двойката плюс.

Отговори на това съобщение
 Re: Elinchrom Skyports
Автор: Пешо   
Дата:   03-11-08 22:20

аз иозползвам тези

http://dynaphos.com/product.php?c=11&sc=31&id=450



Досега нямам случай да не са синхронизирали. Синхронизират си перфектно и на 1/250 с Д300

На пленера светлина и сянка направих КОНТРОЛИРАНО потапяне на една светкавица с такъв приеник в джакузито. Синхронизират без проблеми и под водата.

Отговори на това съобщение
 Re: Elinchrom Skyports
Автор: n1x0n   
Дата:   03-11-08 22:27

направих КОНТРОЛИРАНО потапяне

Направи "контролирано" с шрифт 72 и болд, че да не си помислим, че си го топнал в найлонов плик! [ezik] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »