Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 CPL филтри hoya - про1 или S-HMC
Автор: mixmike   
Дата:   03-11-08 17:12

Всички казват че pro1 серията на Hoya са най-добрите им филтри. Просветлени, мросветлени...бла бла и т.н.
Става въпрос за точно този филтър Hoya CPL Pro 1 Digital 77 mm. Би трябвало той да си има всички просветки и прочие топ ъф дъ бест, обаче днес забелязах, че Hoya имат и някаква версия Pro1 S-HMC, чиято цена е почти двойна на обикновеното Pro1?!?
След като обикновения трябва да е просветлен, този втория още по просветлен ли е?

На подобна цена (като pro1 digital) е и обикновения S-HMC (без да е pro1) Тогава каква е разликата ако и двата са просветлени? В нета намерих няколко идентични мнения, че са еднакви като оптически качества, просто pro1-то е по-тънък. В сайта на hoya има изключително малко инфо, да не говорим, че изобщо не намерих никакво за pro1 s-hmc.
Та, с 2 думи, какви са разликите между 3-те, и ако да кажем не съм изтрещял толкова, че да си купя филтър за 300лв и се спра на по-евтините...кой да бъде?!? Обикновения s-hmc или pro1 digital и защо?!?

Отговори на това съобщение
 Re: CPL филтри hoya - про1 или S-HMC
Автор: mixmike   
Дата:   03-11-08 17:21

ето ги и на картинки

s-HMC обикновен


http://www.photopavilion.com/i/products/Filters/HoyaNew/2008/77scpl.jpg




pro1 digital


http://www.photopavilion.com/i/products/Filters/HoyaNew/2008/72pro1dcpl.jpg




pro1 super HMC


http://hvstar.net/ProductImages/hoya/hoyanew/77pro1cpl.jpg




Публикацията е редактирана (03-11-08 17:22)

Отговори на това съобщение
 Re: CPL филтри hoya - про1 или S-HMC
Автор: bobihot   
Дата:   03-11-08 17:25

За Хама гледах, че има с еднослойно и с 8 слойно покритие при 2 пъти разлика в цената. Може би това да е разликата? Вземи и 2-та и покажи сравнения?[smilie8] [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: IDA   
Дата:   03-11-08 18:43

Просветляването вдига многократно цената на поляризационния филтър, без да има особен смисъл от него, при положение, че в повечето реални условия на снимане, филтърът се ползва при много светлина. Лично за мен затъмняването на филтъра (при моя е с 2,5 стъпки), е безценна функция, тъй като заменя ND филтъра в случаите, когато трябва да се снима на бавна скорост при много светлина (например, когато целя размазване на течаща вода).

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: otvorenia   
Дата:   03-11-08 19:34

mixmike : Който ме е попитал винаги съм му давал съвет в полза на S-HMC .
За този филтър от Hoya казват Best of the best.
Цените на Pro1 D и Pro1 S-HMC са близки, но никъде не видях колко слоя има 1Д , докато за S-HMC се знае : 12 слоя, по 5 от всяка страна + 1 за запечатването на тези слоеве от двете страни

Отговори на това съобщение
 Re: CPL филтри hoya - про1 или S-HMC
Автор: nikel   
Дата:   04-11-08 09:42

Не знам какво запечатва ози последния слой, но като тръгнеш да чистиш филтъра с онези кожени гидории за очила адски се замазва, нещо което го няма при непросветлените филтри(както и при по-старите МЦ обективи). А иначе за да не се замаже трябва да се ползва т.нар. ленс пен...

Отговори на това съобщение
 Re: CPL филтри hoya - про1 или S-HMC
Автор: sirkhann   
Дата:   04-11-08 10:08

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »