Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Мастиленоструен или сублимационен принтер
Автор: ittv   
Дата:   02-11-08 00:04

Здравейте,

Искам да си купя фотопринтер и до колкото разгледах се делят основно на мастиленоструйни и сублимационни. Моля ви за съвет какъв да си избера.

Благодаря предварително!

Отговори на това съобщение
 Re: Мастиленоструен или сублимационен принтер
Автор: GenaDP   
Дата:   02-11-08 00:19

Тц. Не си чел достатъчно. Има още лазерни, солвентни, матрични...

Отговори на това съобщение
 Re: Мастиленоструен или сублимационен принтер
Автор: miton   
Дата:   02-11-08 00:26

Мастилено струен, сублимационните са мазни мътни и гадни и снимките им стават лоши като от обикновено фотостудио

Отговори на това съобщение
 Re: Мастиленоструен или сублимационен принтер
Автор: ittv   
Дата:   02-11-08 00:27

Чудесно, и все пак какъв принтер би ми дал задоволителни резултати като за домашна употреба? Не целя да печатам всеки сниман кадър, просто за снимки които ми харесват и са малко на брой (4-5) не виждам смисъл да се разкарвам до фото, или за единчна снимка която искам да подаря на някой

Отговори на това съобщение
 Re: Мастиленоструен или сублимационен принтер
Автор: ittv   
Дата:   02-11-08 00:30

miton написа:

> Мастилено струен, сублимационните са мазни мътни и гадни и
> снимките им стават лоши като от обикновено фотостудио


Мерси, а някакви препоръки като марка?

Отговори на това съобщение
 Re: Мастиленоструен или сублимационен принтер
Автор: miton   
Дата:   02-11-08 00:34

ами канон 4300 или 4500 са много добри за дом. употреба, с отделно мастилници са, аз съм с епсън R300 и съм много доволен.

Отговори на това съобщение
 Re: Мастиленоструен или сублимационен принтер
Автор: avjijata   
Дата:   02-11-08 01:20

Канон Пиксма ИП 4500.Идеален за домашно принтиране на снимки!

Отговори на това съобщение
 Re: Мастиленоструен или сублимационен принтер
Автор: ittv   
Дата:   02-11-08 10:09

Някой да има наблюдениа за Канон Пиксма Мини ?

Отговори на това съобщение
 Re: Мастиленоструен или сублимационен принтер
Автор: BirdOfPray   
Дата:   02-11-08 21:57

miton написа:

> Мастилено струен, сублимационните са мазни мътни и гадни и
> снимките им стават лоши като от обикновено фотостудио





Адки глупаво изсказване, което показва пълната незапознатост на автора с материята, по която се изказва! [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Мастиленоструен или сублимационен принтер
Автор: caro-anton   
Дата:   03-11-08 08:56

А за какъв ценови клас става въпрос, защото повечето неща, според мен, не са марки и технологии, а ценови клас - и трябва да сравняваме само неща от един ценови клас, иначе не е коректно.

Отговори на това съобщение
 Re: Мастиленоструен или сублимационен принтер
Автор: Vasil_TP   
Дата:   03-11-08 09:11

Интересувал ли си се от цената на една снимка принтирана на мастилка? А на термосублимационен?

Готов ли си да ги даваш тея пари?

Защото във фотото ще ти е 5-6 пъти по-евтино от мастилката и горе долу на 2-3 пъти по евтино от термо-то.

Иначе... някой фото принтер на Epson според мен. Аз им се кефя на мастилата. И при принтерите важи правилото на Мечо Пух - колкото повече, толкова повече. Та както казаха хората, за какви пари се говори?

Не се подлъгвай за лазерен!

Отговори на това съобщение
 Re: Мастиленоструен или сублимационен принтер
Автор: Блясък   
Дата:   03-11-08 09:51

Ако ще печаташ малко и нарядко - термо, защото няма засъхване, хоризонтиране и т.н. Имам СОНИ ФП90, 45-50 сек/снимка, 300ДПИ резолюция, елементарни корекции без компютър - яркост, контраст, шарпън, кроп... кард рийдър за почти всичко, цена на снимка 10х15-58 ст. Само 10х15; нагоре не може. Компактен. А аз-доволен. [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Мастиленоструен или сублимационен принтер
Автор: dedopop   
Дата:   03-11-08 12:07

Мастиленоструен за домашна употреба - Канон 4200 с мастила на Прокарт. Цената на 10/15 - не знам дали има и 5 ст на снимка. Хартията е отделно естествено. Качество - много повече от прилично. Върши перфектна работа. Недостатъци - мастилата са на водна основа и ако снимката бъде намокрена става мазало.

Отговори на това съобщение
 Re: Мастиленоструен или сублимационен принтер
Автор: caro-anton   
Дата:   03-11-08 12:27

не искам да звуча грозно, но миналата година се бях нахъсил да си купувам от термо принтерите на канон - от по-скъпия модел, който печата с черна лента...(да, ама черно-балото излиза около 2 х цветното)
Пуснах тема и много хубаво ми казаха да не се занимавам да давам 500 лв за принтера и едно пакетче хартия - щото после като се почне едно чакане по 1 мин на снимка... и искаш да отпечаташ повече снимки...и то само 10х15...е, за термо 20х30...това е вече истината...но там парите са повече. има и на старо.
За печетане на рядко аз бих взел термосублимационен - поне не се занимаваш с мастила... а оригиналните мастила са скъпи.
Ако искаш мастилено-струен - един епсон за 500 лв ще е идеален. какъвто ти си харесаш.

Отговори на това съобщение
 Re: Мастиленоструен или сублимационен принтер
Автор: kvasilev   
Дата:   03-11-08 12:28

аз съм с брадър (brother DCP115),мастиленоструен,със скенерче,и четец за 4 модела карти.четири мастилници,по 6-7 лв на броика,черното 9лв.за домашна употреба просто перфектно.като разбира се може и да си вземаш и по скъпо мастило.печати бавно ,но предполагам на тебе скорост няма да ти трябва.

Отговори на това съобщение
 Re: Мастиленоструен или сублимационен принтер
Автор: Vasil_TP   
Дата:   03-11-08 15:23

Като става на въпрос за не оригинални мастила, някой да има такова?[smilie25]

http://www.resetters.com/


http://snpch.ru/




Публикацията е редактирана (03-11-08 15:25)

Отговори на това съобщение
 Re: Мастиленоструен или сублимационен принтер
Автор: dvda   
Дата:   03-11-08 15:53

az imam ot tuk http://www.procart-bg.com

no ne sum dovolen
ne ot cvetove ili opt kachestvoto na mastiloto ami ot drugo, sega niamam vreme da pisha
izvinqivam se za latinicata



Публикацията е редактирана (03-11-08 15:54)

Отговори на това съобщение
 Re: Мастиленоструен или сублимационен принтер
Автор: грегари   
Дата:   03-11-08 19:50

имаш лс

Отговори на това съобщение
 Re: Мастиленоструен или сублимационен принтер
Автор: Блясък   
Дата:   03-11-08 19:58

Имам СНПМ от Прокарт за Епсън; доволен от качеството и цената. Има различни серии мастила и СНПМ, разликата е предимно в мастилото. Тези за Епсън на ПроКарт сегашните са мн. добре; Фирмата предлага и профил за мастилото в комбинация с няколко хартии. Но това не е варианта за 5 снимки на месец.

Отговори на това съобщение
 Re: Мастиленоструен или сублимационен принтер
Автор: avjijata   
Дата:   04-11-08 04:57

дедопопе,
не си прав!Купи си от най-хубавата хария на прокарт и пробвай дали ще се разливат мастилата. Аз съм пробвал с вода,бира,вино, водка и ракия! Няма никакво разливане! Хартията трябва да е микропорьозна,за да не се разливат мастилата,а не дали са на водна основа или са пигменнтни.Нали черното мастило при канона е пигментно,но когато хартията е калпава и то се разлива при намокряне! Моят съвет е: Купи си необходимата хартия и няма да имаш проблеми.Прокарт имат перфектно решение с премиум глоси хартия.Цената на 10/15 няма да ти бъде по голяма от 12ст./хартия+мастила/

Отговори на това съобщение
 Re: Мастиленоструен или сублимационен принтер
Автор: da.fo   
Дата:   04-11-08 11:38

Ама като сложиш една и съща(термо и мастилка) снимка на слънце и след 2-3 седмици ще искаш да си купиш термото защото другата снимка няма да я познаеш. А за по голям размер си има и по големи Термо но са и по скъпи.


Отговори на това съобщение
 Re: Мастиленоструен или сублимационен принтер
Автор: dedopop   
Дата:   04-11-08 13:23

avjijata, не си спомянм точно коя хартия съм поръчал, а и на пакета не пише нищо. Разливането може да е от това, че засега червеното, синьото и пигментното черно са на Фулмарк. Просто на тях не съм сипвал на мастилата от Прокарт.
За снимката на слънце - отпечатах една и я оставих под задното стъкло на колата. Пече я повече от месец - не помръдна.
Когато купих принтера, с него имаше и 5 листа фотохартия на канон. Оригиналните мастила и хартии са си оригинални. Ако някой иска свръх качество и издръжливост и има пари, знае какво да прави.



Публикацията е редактирана (04-11-08 13:24)

Отговори на това съобщение
 Re: Мастиленоструен или сублимационен принтер
Автор: pdkfoto   
Дата:   04-11-08 13:44

Кажете с кои мастила е по добре - Фулмарк .... и подобни. Става думи за Пиксма 4500 и система за постоянно подаване на мастило. Кои бюджетни хартии са по трайни на образ - АРО вече ми е ясна, отрекъл съм я , помътнява и почервенява и избелява бързо, докато Хюлет Пакард - евридей е по трайна с едно и също мастило.

Отговори на това съобщение
 Re: Мастиленоструен или сублимационен принтер
Автор: 3df   
Дата:   04-11-08 20:44

И сравняваш Хюлет Пакард - евридей с АРО ??
Че АРО е с пъти по добра от евридей.

Отговори на това съобщение
 Re: Мастиленоструен или сублимационен принтер
Автор: caro-anton   
Дата:   04-11-08 20:55

ако ще си взима принтер и иска мнение - по-добре е термосублимационен - там няма цигании фулмарк и хартия метро... а вади ли фотки от мастилка...ще иска да намери по-евтиното...все пак 60 ст/ снимка не е скъпо, никак... за оригинален консуматив... а оригиналното си е оригинално...
един Канон от новите (виж им сайта) - ходих на примоция - копираха снимки от различни носители - и мисля, че е супер - говоря за малките им принтерчета с дръжка - Селфи.
Но по-добре да си дава снимките на фото...за малък обем разпечатка няма смисъл...

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »