Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - форум: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 Just posted! Canon EOS 50D review
Автор: sirkhann   
Дата:   30-10-08 14:26

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Just posted! Canon EOS 50D review
Автор: aeobs   
Дата:   30-10-08 14:28

Having said that RAW color response is very similar indeed and you would need to be outputting at a very large size.

Става въпрос спрямо Д300.
Е тоя съвсем откачи.



Публикацията е редактирана (30-10-08 14:43)

Отговори на това съобщение
 Re: Just posted! Canon EOS 50D review
Автор: didesignbg   
Дата:   30-10-08 14:39

http://www.dpreview.com/reviews/canoneos50d/page26.asp

нейви изглежда си е дал никона на Фил[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Just posted! Canon EOS 50D review
Автор: exile   
Дата:   30-10-08 14:40

егати плюсовете - можеш да си изключваш нойз ридъкшъта, и да зуумваш 10 пъти във лайф-вю-то [smilie18] [smilie18] [smilie18]
се едно не сме го виждали [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Just posted! Canon EOS 50D review
Автор: sirkhann   
Дата:   30-10-08 14:41

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Just posted! Canon EOS 50D review
Автор: didesignbg   
Дата:   30-10-08 14:45

Аз едно не разбрах, 50д ли е калпав, или 50/1,4 еф?
Или сменихме спонсора[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Just posted! Canon EOS 50D review
Автор: tbby   
Дата:   30-10-08 14:45

Демек 40D е по-добре, да не говорим за D300 [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Just posted! Canon EOS 50D review
Автор: ivodam   
Дата:   30-10-08 14:46

Засега впечатленията ми от 50Д са че наистина фокусът е просто страхотен - адски бърз и точен, никакви проблеми и на единична, и на серво, и на серво в серия в частност. Изключително бързо пише и по картата - просто не е истина как ги хвърля тия огромни файлове за нула време (на Сандиск Екстреме 4).
Високото ИСО - 1600 е напълно използваемо, но нагоре - нищо особено. Малко ме притеснява картината, като колорит и контраст, ама още не мога да кажа със сигурност.

Отговори на това съобщение
 Re: Just posted! Canon EOS 50D review
Автор: sirkhann   
Дата:   30-10-08 14:50

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Just posted! Canon EOS 50D review
Автор: boni   
Дата:   30-10-08 15:15

15mp на APS - обективите се задъхват. Като плътност на единица площ това се равнява на близо 40мп!!! на 24х36... Не знам как си я мислят другарите тая работа:) Трябват мнооого яки стъкла.
На конференцията на Сони показаха графика от която се виждаше, че само най-добрите цайсове могат да издържат пълноценно на 35-40мп на фул фрейм.
Така че никак не е странна липсата на особена разлика в резолюцията на крайното изображение с 12мп модели. И щом не може да се изпомпа повече резолюция за какво са тея 15мп? За повече шум и по-малко динамика.

Фактически над 10мп на АПС ситуацията започва да губи смисъл поради ограничението от разрешаващата способност на достъпната оптика - видима разлика в резолюцията няма, само повече шум и по-малко детайл. Да не говорим, че при снимане от ръка в реални условия дори и при високи скорости на затвора и дори със стабилизация микротрептенията на ръката изяждат минималната разлика в резолюцията и на практика разликата е никаква.

Отговори на това съобщение
 Re: Just posted! Canon EOS 50D review
Автор: mark_1   
Дата:   30-10-08 15:30

Ами то и другото ревю
http://www.imaging-resource.com/PRODS/E50D/E50DA.HTM
не е особено положително. Там се казва, че шумът на Д90 е по-малко при една и съща резолюция.
Мисля че 50Д е "греда" за Канон.

Отговори на това съобщение
 Re: Just posted! Canon EOS 50D review
Автор: hotsnail   
Дата:   30-10-08 15:33

Абе хора вие само на исо 1600 и 3200 ли снимате

аз вчера в една тъмница на 400 и 800 си пуках без грижи на 17 мм ф2.8 1/30 дори 1/50 от ръка ....е със Сони и стабилизацийка ама то и канон още прават стабилизирани стъкла

вие какво правите не ми е ясно с тия 6400 12800 пълна глупост баскетбол на тъмно ли снимате

ако има добро исо 800 апарата е супер. Останалото е шумоподтискане.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Георги   
Дата:   30-10-08 15:36

бони [smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Just posted! Canon EOS 50D review
Автор: Тед   
Дата:   30-10-08 16:09

Рано или късно някой трябваше да го каже, а Форумът нека благодари на Бони за това, че го каза той и то по този начин.

т.е. без обективи, тез матрици са пълни интерполици - никакъв смисъл. Стъклото ограничава.

Отговори на това съобщение
 Re: Just posted! Canon EOS 50D review
Автор: pslavus   
Дата:   30-10-08 16:27

Това Канон е много задръстена фирма [ezik]

Отговори на това съобщение
 Re: Just posted! Canon EOS 50D review
Автор: boni   
Дата:   30-10-08 16:37

Не е до канон или никон. За всички важи.
Същото се отнася за Сони А350 и Пентакс 20Д - с нормални достъпни стъкла, особено с варио обективи, не могат да извадят повече от 10-12мп модели.
Над 12мп вече си трябва по-голям размер на матрицата, където плътността на единица площ е по-малка, но крайната резолюция на изображението е по-голяма заради голямата площ.



Публикацията е редактирана (30-10-08 16:38)

Отговори на това съобщение
 Re: Just posted! Canon EOS 50D review
Автор: ecobo   
Дата:   30-10-08 16:48

Искам H3D 39Mp, не ще от по-големите... [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Just posted! Canon EOS 50D review
Автор: ivodam   
Дата:   30-10-08 16:50

boni: Добре де, обективите досега как се използваха за снимане върху филми, където условно, доколкото съм чел, се счита, че става дума за толкова - около 35-40 МП на 24х36. Нещо не ми е ясен тоя момент...

Отговори на това съобщение
 Re: Just posted! Canon EOS 50D review
Автор: ivodam   
Дата:   30-10-08 16:51

sirkhann: Мда, за момента най-добрата комбинация би била сензорът на Марк 3 и фокусът на 50Д. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Just posted! Canon EOS 50D review
Автор: ivodam   
Дата:   30-10-08 16:54

Снимките, които са дали към ревюто ми потвърждават първоначалното впечатление за "измити" снимки - някои са направо като снимани на диапозитив "Свема" от края на 80-те години. Това няма нищо общо с резолюция и детайли - някой има ли представа защо е това нещо и дали също по някакъв начин е свързано с мегапикселите? Няма и нищо общо със самплите от 5ДМарк 2... [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Just posted! Canon EOS 50D review
Автор: dau   
Дата:   30-10-08 16:57

ако като релюция едно 70-200/4 ще му залепне и перфектно за спорт [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Just posted! Canon EOS 50D review
Автор: ivodam   
Дата:   30-10-08 17:04

dau: Ше видиме, аз смятам тъкмо такъв обектив скоро да взимам, ти кой имаш предвид - със стабилизацията ли?

Отговори на това съобщение
 Re: Just posted! Canon EOS 50D review
Автор: boni   
Дата:   30-10-08 17:05

Автор: ivodam
Дата: 30-10-08 16:50

boni: Добре де, обективите досега как се използваха за снимане върху филми, където условно, доколкото съм чел, се счита, че става дума за толкова - около 35-40 МП на 24х36. Нещо не ми е ясен тоя момент...


Ама ти да не мислиш че с всички обективи може да се изпомпа подобна резолюция??? И като условно става дума за толкова на практика нещата са далече далеч далече от тази условност.
Това са супер редки случаи, със супер качествени филми и супер скъпи и хубави обективи.

Иначе да - ползваха се досега:) Само че хората си печатаха снимките в някакви смешни формати директно на хартия и никой не ги е сканирал на 40 мегапискела и не се е взирал после в 100% отворена картина. Защото както показах фуджи 160про с Цайс 85/1.4 въобще не може да стигне и 20мп реални.



Публикацията е редактирана (30-10-08 17:07)

Отговори на това съобщение
 Re: Just posted! Canon EOS 50D review
Автор: mitku   
Дата:   30-10-08 17:10

Малко кофти иде 40D да излиза по-добър. [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Just posted! Canon EOS 50D review
Автор: ivodam   
Дата:   30-10-08 17:13

mitku: 40Д си има други кусури, които си ги знаеме, не е там въпросът... мен определено почва да ме дразни защо това, което виждам като картинки от 50Д и от 5Д2 нема нищо общо, уж са с еднакъв нов процесор, а все едно са от различни фирми. [smilie11]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Албум преди 6 часа
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг: