Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Статив за никор 70-300 ВР
Автор: gdavidov   
Дата:   30-10-08 00:53

Здравейте, искам да помоля за съвет за подходящ бюджетен статив, на който спокойно да мога да закача НИКОН Д40 със НИКОР 70-300 ВР. Какво ще кажете за моделите СХ на ВЕЛБОН около 100 лева...например СХ444, който е 70 лева? Благодаря предварително![shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Статив за никор 70-300 ВР
Автор: GenaDP   
Дата:   30-10-08 01:27

Вземи си нормален статив, не се мъчи с подобни на СХ-ите. Ако ще е Велбон - поне от модел Шерпа да е.

Отговори на това съобщение
 Re: Статив за никор 70-300 ВР
Автор: apollo   
Дата:   30-10-08 02:17

С Velbon Sherpa 200R съм и мисля че е оптимум за твоята комбинация. Стабилен, като в същото време не е прекалено тежък [smilie24] По натам мисля да си взема сферична глава, защото се оказва че ще ми е много по-удобна [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Статив за никор 70-300 ВР
Автор: mike74   
Дата:   30-10-08 09:03

Добре са ти казали хората - Шерпа [smilie24] [smilie24]
Не се лъжи да даваш излишни пари за по-евтини стативи защото после пак ще си вземеш по-скъпия.
Точно с 70-300 и с Д80 имах такъв статив за 70лв, и щях да потроша обектива [smilie2] [smilie2] [smilie2] защото е супер нестабилен, особена пластмасовата глава. Та после си взех свестен, та затова ти казвам че няма смисъл от тия стативи за по 60-70 лева.

Отговори на това съобщение
 Re: Статив за никор 70-300 ВР
Автор: apollo   
Дата:   30-10-08 10:40

Наскоро снимах един водопад! Нагласих статива и фотоапарата върху него. Разбира се реших да "облагородя" средата и като хванах да дърпам със злоба един 5-6 метров клон... и хоп далечния му край се отплесна и тресна здраво единия крак на стойката. Та като се подхлъзна онова чудо с техниката отгоре и на мен ми призля. Всичко спря до тук като статива мръдна около половин метър настрани и се спря почти на ръба на едно вирче около метър дълбоко.
Със стария статив просто техниката щеше да потъне под водата във включено положение и последиците щяха да са грозни. Най-интересното беше, че този ден за пръв път ползвах и новата стойка.
Изводът е че съм имал щур късмет, както и че никога не даваш излишни пари за приличен статив [smilie24]
Шерпите имат и възможност за смяна на главата, което също е плюс [smilie24]


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »