Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Майкъл Рейхман за Canon G10
Автор: Kanonir   
Дата:   23-10-08 18:31

"...I had become very impressed with the Canon G10 after just a few days of earlier light-duty testing. Each evening that week I would sit with my 15" Macbook Pro reviewing the day's files. At one point I found myself looking at raw files on-screen and not being sure if I was looking at Hasselblad P45+ files or Canon G10 files. That includes at 100% onscreen enlargements...."


You've Got to be Kidding! No – I'm Not


Отговори на това съобщение
 Re: Майкъл Рейхман за Canon G10
Автор: cabron   
Дата:   23-10-08 19:30

тарикатлъци [smilie5]
Каноския файл на ф3.5 а съответния кадър на Хасито на ф11

Отговори на това съобщение
 Re: Майкъл Рейхман за Canon G10
Автор: ShotlandetsaWildLife   
Дата:   23-10-08 19:46

видях семпълите:
OMFG [smilie10] [smilie10] [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Майкъл Рейхман за Canon G10
Автор: Kanonir   
Дата:   23-10-08 20:00

Скоти [smile] , аз си принтнах "скрежа", сега остава като ходя до Торонто да си поискам и автограф[smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Майкъл Рейхман за Canon G10
Автор: danny_falin   
Дата:   23-10-08 20:14

[smilie5] [smilie5] [smilie5]

б@си хумора

Отговори на това съобщение
 Re: Майкъл Рейхман за Canon G10
Автор: Grandpa   
Дата:   23-10-08 20:16

Че разлика се вижда дори на снимките на сайта [smilie5]
Сега колко "голяма" е разликата е въпрос на критерии...

Отговори на това съобщение
 Re: Майкъл Рейхман за Canon G10
Автор: n1x0n   
Дата:   23-10-08 20:17

Ще цитирам един тип от dpreview, с когото съм много съгласен:

one doesn't buy a $40K Hassy/Phase1 to make 13x19 prints.

Отговори на това съобщение
 Re: Майкъл Рейхман за Canon G10
Автор: surg   
Дата:   23-10-08 20:54

cabron

като се има предвид разликите в сензори и оптики, Ф4 и ф 11, при двата апарата не са толкоз различни....

Отговори на това съобщение
 Re: Майкъл Рейхман за Canon G10
Автор: Kanonir   
Дата:   23-10-08 20:58

Никсън[smilie24] [smilie5]... инак то и Рейхман е завършил писанията в подобен дух ....


Отговори на това съобщение
 Re: Майкъл Рейхман за Canon G10
Автор: muu   
Дата:   23-10-08 21:01

инак , друго си е да вадиш нещо от контекста... инак , който си прочете целата статия , той може и да разбере за какво е написана... инак, видимо няма смисъл да си купувате хасета като има Г10 ако не сте разбрали предходното... [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Майкъл Рейхман за Canon G10
Автор: Kanonir   
Дата:   23-10-08 21:15

муу, не знам какви са ти грижите и защо постоянно търсиш и създаваш конфликти, за да си го изкараш това което те яде тука във форума, но определено никой тука не ти е виновен за нищо, така че намери си друго място!


Отговори на това съобщение
 Re: Майкъл Рейхман за Canon G10
Автор: ShotlandetsaWildlife   
Дата:   23-10-08 21:23

Kanonir написа:

> Скоти [smile] , аз си принтнах "скрежа", сега остава като ходя
> до Торонто да си поискам и автограф[smilie5]
>

аа добре, спомени му за шотландеца и той може да ни дойде на гости при нас да си вземе и той един автограф [smilie5]

[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Майкъл Рейхман за Canon G10
Автор: muu   
Дата:   23-10-08 21:26

канонир, [smile] нито ме яде нещо. нито нещо си изкарвам... и в никой случай никой не ми е виновен за нищо... камо ли тука! просто коментирам темата която си пуснал, ако нямаш нищо против...

Отговори на това съобщение
 Re: Майкъл Рейхман за Canon G10
Автор: Kanonir   
Дата:   23-10-08 21:26

Скоти и на мен ми е хрумвало.... има само две пречки - графика му и финансирането[smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Майкъл Рейхман за Canon G10
Автор: didesignbg   
Дата:   24-10-08 08:29

Не беше лош сайта на Майкъл Райхман. Комерса обаче твърдо си казва думата ревю на ЛХ-3, ревю на Г10, никон д90, канон 450д.
И ми е много смешен, защото плюеше по Кен Рокуел, като написа статията Вашата камера няма значение. Сега превъзнася едно сапунерче и обяснява че не може да различи снимките.
Маркетинга си е маркетинг. Бързо разбра господин Райхман, че хората не искат ревюта на фейз, а на канона които могат да си купят в локалния супермаркет.

Отговори на това съобщение
 Re: Майкъл Рейхман за Canon G10
Автор: ejko   
Дата:   24-10-08 08:49

Човекът е похвалил Канончето, но на практика е бил доста внимателен в това което казва и мисля, че статията е интересна и доста умерена. Когато прочетох първия пост и си казах- леле-леле какво е това, но то не било каквото съм си мислел.

"Be aware as well that these comparisons fall down when prints over about 13X19" are made. Once the output resolution drops below 200PPI the advantages of a 39 Megapixel sensor over a 15 Megapixels sensor become evident. And, even when smaller prints are made, cropping becomes an issue.

Also, though on prints up to 13X19" differences are almost impossible to see, on-screen at 100% one can fairly easily tell which files are from the G10. There are artifacts visible at the micro detail level and one can easily see other hints of what one is paying for."

има и заключение в този дух:
"The point of all of this is simple. As the industry matures the low end is improving rapidly while the high end's improvements are slowing down."

Отговори на това съобщение
 Re: Майкъл Рейхман за Canon G10
Автор: ShotlandetsaWildlife   
Дата:   24-10-08 10:11

Kanonir написа:

> Скоти и на мен ми е хрумвало.... има само две пречки - графика
> му и финансирането[smilie5]
>

ти па, пари за семки са това [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Майкъл Рейхман за Canon G10
Автор: n1x0n   
Дата:   24-10-08 11:06

И ми е много смешен, защото плюеше по Кен Рокуел, като написа статията Вашата камера няма значение. Сега превъзнася едно сапунерче и обяснява че не може да различи снимките.

Абе двете неща са в много различен дух писани, че да се сравняват 1:1.

Едно е да кажаеш "камерата принципно няма значение", друго е да кажеш "При някои условия на снимане и някои условия на разглеждане - можете да не видите голяма разлика между сапунер и цифров гръб"

Отговори на това съобщение
 Re: Майкъл Рейхман за Canon G10
Автор: Георги   
Дата:   24-10-08 11:31

че той и кен не казва точно и буквално че няма значение, а че резултата дали изобщо снимката е фотография, не зависи от камерата

Отговори на това съобщение
 Re: Майкъл Рейхман за Canon G10
Автор: didesignbg   
Дата:   24-10-08 11:43

n1x0n, че са различни, различни са.
Аз просто казвам, че след тези писания ще възприемам по малко по-различен начин Майкъл Райхман.[smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Майкъл Рейхман за Canon G10
Автор: tbby   
Дата:   24-10-08 11:52

По принцип всичко е толкова комерсиално вече, че няма накъде. Хората взимат пари да ни пълнат главите с глупости, а ние тука спорим и размишляваме [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: psychoiho   
Дата:   24-10-08 12:59

айде стига глупости, мислите ли че човек със такава сериозна репутация ще си опетни името? Човека е адски внимателен какво и как казва, също си е викнал неслучайни свидетели...

на 100% файла е отвратително мазало, но щом точно този човек твърди че на 13"х19" разпечатки е неотличим от средния формат съм склонен да му повярвам.

tbby, според теб колко пари е взел този човек че да пише глупости? Мислиш ли че маркетинговия отдел на Канон са му платили достатъчно че да се пенсионира?

Отговори на това съобщение
 Re: Майкъл Рейхман за Canon G10
Автор: tbby   
Дата:   24-10-08 13:12

Всичко и всеки си има цена. Нека не спорим колко и дали е взел, просто изказах личното си мнение.

Отговори на това съобщение
 Re: Майкъл Рейхман за Canon G10
Автор: didesignbg   
Дата:   24-10-08 14:13

на 100% файла е отвратително мазало, но щом точно този човек твърди че на 13"х19" разпечатки е неотличим от средния формат съм склонен да му повярвам.

така се раждат религиите[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Майкъл Рейхман за Canon G10
Автор: Kanonir   
Дата:   24-10-08 14:55

Не се карайте де[smile], на печат наистина не стои лошо картинката от Г10... хубавото на статията е че показва в някаква степен докъде са я докарали "турбосапунерките" и какво може да се изкара от тях при по-внимателна работа... останалото го казва цитата на Никсън от дпревю, щото на по малък размер хептен нямаше да има разлика[smilie5]


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »