Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Монитор до 800 лв
Автор: minter   
Дата:   16-10-08 17:59

Здравейте съфоромци,
в процес съм на купуване на нов ЛЦД монитор и преглеждайки последните теми на тема монитори разбирам, че много добрите монитори струват много пари.
Тъй като търсеният монитор ще бъде за домашна употреба (по рядко ще принтирам нещо), бюджета ми е до 800 лв без ДДС (е ако има нещо читаво за 815 ще му обърна внимание).

От прочетеното досега, се спрях на следните варианти:
1. Lenovo L220x - около 725 лв без ДДС (похвален)
2. NEC 20" LCD 2070NX - 800 лв без ДДС http://www.vali.bg/?group=53&article=4071&content=/article_content.php
3. NEC 20.1" 20WGX2 Pro- OPTICLEAR LCD!/Gamer - 780 лв без ДДС (знам че пише Гамер, ама видях че е с IPS матрица)
http://www.vali.bg/?group=53&article=4950&content=/article_content.php

Ще съм благодарен на всеки, който има други предложения, които да се вписват в горепосочения бюджет или просто коментира горепосочените ЛЦД-та
[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Монитор до 800 лв
Автор: ecobo   
Дата:   16-10-08 18:05

Втория е сравнително добър, третия за снимки не става - много свети. От първия нямам впечатления.

Отговори на това съобщение
 Re: Монитор до 800 лв
Автор: The_Melon   
Дата:   16-10-08 21:36

HP LP2275W . Ето Ревю от Prad, пусни го през Google Translate за превод. Аз си купих този монитор преди около месец и съм напълно съгласен с ревюто. Използвам го за всичко от обработка на снимки през CAD системи до екшън-игри и видео. Определено смятам, че е една от най-добрите ми инвестиции в последните години [smilie5].

Отговори на това съобщение
 Re: Монитор до 800 лв
Автор: momchilcha   
Дата:   16-10-08 21:51

Леновото не е никак лош, обаче иска калибриране - иначе ще ти дава много нереално наситени цветове. Калибрира се перфектно.
Ако ще четеш много на него, Леновото не е от най-добрите - вижда се някакво покритие на панела над текста и се създава нещо като 3Д ефект..
За другите нямам впечатление.

Отговори на това съобщение
 Re: Монитор до 800 лв
Автор: sirkhann   
Дата:   17-10-08 09:58

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Монитор до 800 лв
Автор: stoyan_5   
Дата:   17-10-08 10:14

Взимаш си който и да е на АСУС и няма да направиш грешка!
Аз съм с такъв 22 инча с ХДМИ ... динамичен контраст 5000 и много ми харесва.
Вече не включвам на ТВ да гледам филми ...
За снимки също е доста подходящ, има много режими и настройки които липсват при другите марки /например шарпнес/ ...
Има профили за обработка на снимки ...

Преди два месеца бях в твоето положение и търсех усилено съвети и мнения, ама накрая отидох да видя за какво иде реч в Мултирама и Плесио ...
Хората ми демонстрираха всичко ...


Успех!

Отговори на това съобщение
 Re: Монитор до 800 лв
Автор: ABDON   
Дата:   17-10-08 11:09

Рядко пиша във форума, но горния пост ме подразни.

@stoyan_5: написал си куп глупости, с които заблуждаваш хората. 22 инчов монитор с TN матрица е всичко друго, но не подходящ за обработка на снимки...
Човека гледа NEC, а ти го пращаш при някакъв треторазреден производител на монитори с аргумента "Взимаш си който и да е на АСУС и няма да направиш грешка!"

Твърде много станаха разбирачите в този форум и всеки дава акъл...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: mixmike   
Дата:   17-10-08 11:15

ABDON [smilie24]
тва щях да напиша.
Преди 2 месеца Стоян не правеше разлика между матриците. Имаше тема от кусур поста дето се обясни всичко точно и особено избушените характеристики на TN-а. Той въпреки всички увещания си взе боклука, а сега тръгнал акъл да дава. На всичко отгоре човека добре се е ориентирал - сега остава да си вземе евтин боклук.[smilie23] [smilie23] [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Монитор до 800 лв
Автор: ss_sgp   
Дата:   17-10-08 11:16

аз съм с HP LP2065 - IPS матрица, печатам често и не съм имал оплаквания от цветовете. Със сигурност мониторите за по над 1500-2000лв имат по-добра картинка.



Публикацията е редактирана (17-10-08 11:17)

Отговори на това съобщение
 Re: Монитор до 800 лв
Автор: stoyan_5   
Дата:   17-10-08 11:17

ABDON - не си много любезен![smilie11]

Аз споделям опит и лични впечатления, без да твърдя, че разбирам нещо![smilie8]
И държа да отбележа и повторя, че треторазредните АСУС просто ме грабнаха в сравнение с всички останали на видеостените в магазините!

Не ме интересуват характеристики, ако не ми харесва органолептично![smilie21]



Публикацията е редактирана (17-10-08 11:20)

Отговори на това съобщение
 Re: Монитор до 800 лв
Автор: mixmike   
Дата:   17-10-08 11:24

мдам, ако си избирал между ASUS, LG, Benq, AOC, PowerSonic, и подобни - мдам - ASUS-а е върха на технологията.[smilie24]
[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Монитор до 800 лв
Автор: stoyan_5   
Дата:   17-10-08 11:26

mixmike - изтърва Самсунг![smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: mixmike   
Дата:   17-10-08 11:31

няма нужда да изброя всички марки в света за да стане ясно за какъв клас монитори за секретарки става въпрос. Ако не си схванал проблема си е твой [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Монитор до 800 лв
Автор: ABDON   
Дата:   17-10-08 11:36

@stoyan_5: съжалявам ако поста ми е прозвучал нелюбезно. Не това беше целта.

В мнението си не просто споделяш впечатления, а даваш съвет за покупка.
В случая не е коректно, тъй като нямаш нужните познания и опит за това. Върху това се градят по-голямата част от темите във ФФ и това е причината да не вземам участие в тях. В сайта цари пълен хаос, което принуждава сериозните и разбиращи хора да го подминават.

По темата:
1. Lenovo L220x e хубав монитор, но последните бройки имат известни проблеми. Пиксела при 1920х1200 на 22 инча може да ти се стори дребен.

2. NEC 20.1" 20WGX2 Pro - Страхотен монитор. Покритието му е гланцово, което може да създаде неудобства при определени ситуации. Много точни цветове след калибриране.

3. NEC 20" LCD 2070NX - нямам лични впечатления, но не те съветвам да вземаш 4:3 монитор. Формата 16:10 е по-удобен за графична работа и домашно ползване(лично мнение)

4. HP LP2275W - И тук нямам лични впечатления, но отзивите по форумите са добри.



Публикацията е редактирана (17-10-08 11:50)

Отговори на това съобщение
 Re: Монитор до 800 лв
Автор: ecobo   
Дата:   17-10-08 11:37

Asus са боклуци, поне тези, които съм виждал на живо [smilie23]

Аз съм с Нек и горещо препоръчвам тази марка.

minter, сега разгледах втория, объркал съм го с един калпав модел, който съм виждал (WV, с ТН матрица). Този, който си посочил, е с добри ТТ данни и съм сигурен, че е добър, макар да не съм го виждал на живо. [smilie24]

Аз като избирах монитор, изчетох МНОГО по темата. Ама МНОГО! Затова избрах единия от малкото (тогава) монитори, който има вътрешни и външни 12-битови ЛУТ-таблици (на повечето монитори са 10-битови, а на ниския клас - 8). Монитора е 2090Uxi, 4:3 1600:1200. Калибратора почти нищо не мръдна - толкова добре е настроен заводско. Малката разлика предполагам беше по-скоро по вина на видео-картата. Ако искате ПЕРФЕКТНИ цветове, НЕК е марката! [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Монитор до 800 лв
Автор: ABDON   
Дата:   17-10-08 11:49

Напълно подкрепям мнението на ecobo

ПП. TN матриците са 6 битови и реално възпроизвеждат 262хил. цвята, които чрез интерполация се докарват до 16.2 милиона

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: mixmike   
Дата:   17-10-08 11:59

мдам и аз съм калибрирал 2090UXI, - нямаше разлика след калибрирането[smilie24] [smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Монитор до 800 лв
Автор: The_Melon   
Дата:   18-10-08 10:28

Бе то хубаво за 2090UXI, ама на човека бюджетът му е до 800 лв. И никой не каза че на 20WGX2 Pro, екранът му е с лъскаво покритие, което за мен го превръща в едно екстравагантно скъпо огледало.

Отговори на това съобщение
 Re: Монитор до 800 лв
Автор: sirkhann   
Дата:   21-10-08 23:49

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Монитор до 800 лв
Автор: snake79   
Дата:   22-10-08 03:52

минтер и аз като теб преди 5-6 месеца се чудех за същото.
Но между NEC MultiSync LCD2490WUXi и Леновото.
Нямах финансова рамка но цената на Леновото е 2 пъти по-ниска.Имах възможност да ги сравня наживо.
Нека е категорично по-добър монитор - друг клас е.
Но Леновото е близо, много близо до него.Особено характерно е , че Леновото(не знам може би нарочно) е направено да изглежда(възпроизвежда) като ЦРТ конитор - трябва да го видиш не знам как точно да го кажа.
Но ако ти трябва монититор само за да обработваш снимките си Нек-а е избора.
Ако ти трябва монитор за снимки и всякаква друга работа Леновото - по универсален монитор е за тези пари.

Ето ти линк с още около 1000 мнения : http://www.hardwarebg.com/forum/showthread.php?t=80826

Отговори на това съобщение
 Re: Монитор до 800 лв
Автор: MarinY   
Дата:   22-10-08 07:02

Може ли разбиращите да кажат нещо за DEL 2709W ultrasharp.

Отговори на това съобщение
 Re: Монитор до 800 лв
Автор: ejko   
Дата:   22-10-08 07:08

аз не съм разбиращ, но мога да кажа, че 27' е бая...

Отговори на това съобщение
 Re: Монитор до 800 лв
Автор: MarinY   
Дата:   22-10-08 07:12

сигурно си имал предвид 27".
27' си е наистина бая...[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Монитор до 800 лв
Автор: ejko   
Дата:   22-10-08 07:16

хахаххахахаах дам!

Отговори на това съобщение
 Re: Монитор до 800 лв
Автор: geniusloci   
Дата:   22-10-08 08:43

snake79 - много точно казано - точно това беше реакцията и на други CRT фенове около мен.

По-истинското ревю:
www.prad.de

Калибрира се, но настройките не играят много от бройка до бройка и можеш да минеш и с нечии чужди, пак ще имаш близка картинка.

Ако гониш специфична яркост - имай предвид, че 120 нита на него се постигат трудничко и с цената на (макар и съвсем малка) загуба в тъмните тонове. 140 нита (ако целиш AdobeRGB) вече са друга история.

С много малка точка е - аз лично се радвам много, защото работя от сравнително близо, и пак е абсурд да различа отделни пиксели. Прословутият 3D ефект от покритието не мога да кажа, че се забелязва, а дори работя с намалени шрифтове обикновено.

С матово покритие е, а това, ако го ползваш на светло, е плюс. Не се връзвай на високите контрасти.

Като цяло от точно тези 4-те бих взел него, единствено условие - виж го преди да го вземеш, за да няма изненади с мъртви пиксели, матрицата е сравнително нова за Ssmsung и все още често има дефекти.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »