Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Препоръчайте ми...
Автор: kateto_93   
Дата:   21-10-08 19:26

Здравейте... Аз съм напълно начинаеща, но съм ресхила да си копувам апарат =) Професионален ще е знам че има много от вас, които ще ми кажат че ми е рано за такъв, Но реших го... Тъ вапроса ми е какъв апарат ще ми препоръчате. Аз сам се насочила към NIKON D-60. Мнения? Благодаря ви предварително и се радвам че сам вече част от този форум [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми...
Автор: asahi   
Дата:   21-10-08 19:45

За напълно начинаещи изборът на фотоапарат няма никакво значение. По-добре запиши един курс по фотография и като го изкараш мисли за какво да харчиш парите си.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми...
Автор: ogimag   
Дата:   21-10-08 19:46

NIKON D-60 НЕ Е професионален апарат.
Впрочем на колко години си? Питам не за друго а за да знам след колко годишна възраст българите сега се научават да пишат правилно.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми...
Автор: boncho_marinov   
Дата:   21-10-08 19:48

D60 е едно недоразумение , както и D40 , D40X

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми...
Автор: kateto_93   
Дата:   21-10-08 19:55

Ми на 15 съм.А за курс-от Пловдив съм и търсих в нета, но уви няма в моя град. Трябва да ходя в София. То по принцип няма проблем, но лятото понеже сега училище и така нататък.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми...
Автор: call911   
Дата:   21-10-08 19:57

Знам ли,Никон [smilie5] Д3 е професионален,май..

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми...
Автор: asahi   
Дата:   21-10-08 19:57

Филибарците, я извадете едно курсче за детето!

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми...
Автор: rewer   
Дата:   21-10-08 21:00

И кое му е недоразумението на D60...не всеки може да си позволи D700,D3.А и апарата не прави сам хубави снимки .
kateto_93:До колко искаш да се развиваш във фотографията?Ако си отговориш ще знаеш какво да си вземеш,ако имаш познати снимащи с определена марка също могат да си от полза.Определи си бюджет и се съобрази с него.Аз имам D60 още се уча снимам ,гледам правя експерименти.Успех в избора

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми...
Автор: loki_in_disguise   
Дата:   21-10-08 21:12

Катето, прекрасен апарат е Д60 за теб! Много можеш да се научиш с него и можете да направите страхотни снимки! А, ако можеш да намериш и един курс по фотография в Пловдив, тогава апарата ще бъде още по-добър:))))
Много успех!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: dau   
Дата:   21-10-08 21:14

има курсове по фотография и в Пловдив

мисля че под професионален детето визира огледално-рефлексен, без значение какъв е той :)

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми...
Автор: charlyb   
Дата:   21-10-08 21:15

За напълно начинаещ, Д-60 бил "недуразумение".
Интересно ми е - откъм кой край - горния или долния?!

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми...
Автор: vga   
Дата:   21-10-08 21:18

бончо, бончо..... кога точно си виждал ти Д40/60 че ги дрънкаш тия.... а и колко снимки си направил с тях? аз понеже съм вършил и комерсиална работа с тях та по-бих могъл да се изкажа май. кате, няма да съжаляваш ако си вземеш такъв апарат. единственото което не ми харесва, ако си решила да се занимаваш по-така, а не само да си имаш апаратче, е че апаратите от този клас са твърде елементарни и приятни за работа и все ще се изкушаваш да снимаш автоматично вместо да мислиш. [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми...
Автор: kateto_93   
Дата:   21-10-08 21:29

Ами аз по принцип до сега съм снимала със Sony-любителски и никога не съм снимала на Auto винаги на Program и се старая да променям нон стоп ръчните настройки... Защото нали така се учи човек-като експериментира [smilie3] Благодаря на всички за съветите. Бяха ми много полезни :)

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми...
Автор: digitalgab   
Дата:   21-10-08 21:39

Има много ситуации, като репортажното или по улиците на града, където спокойно може да си снимаш на Ауто, да не губиш момента. Аутото е интелигентен режим вече, не като идиот камерите от миналото. Най добре си вземи един Олимпус 410 в комплект с двата обектива, има хубава оферта сега, малък, дамски такъв един, и ако следваш съветите в dpreview, няма какво повече да желаеш на тоя етап.



Публикацията е редактирана (21-10-08 21:44)

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми...
Автор: desmes   
Дата:   21-10-08 21:42

Нямам претенции, че разбирам , но бих те посъветвал да отидеш до магазин, където би могла да пипнеш всеки модел. Ти най-добре знаеш какво би държала в ръцете си - тежко про тяло (бихме ти препоръчали), от което ще ти се уморят ръцете след половин час ... или някой олекотен ДСЛР.
Все пак, снимането ще ти е за удоволстие, май :)

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми...
Автор: kateto_93   
Дата:   21-10-08 21:46

Да тази неделя ще пообиколя техномаркетите =) А колкото за фотографията имам още 3 години до кандидатстване до тогава да се надяваме, че ще напредна [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми...
Автор: atin   
Дата:   22-10-08 16:44

Дечица баткови, защо толкова бързате да пораснете? Какво толкова хубаво видя в света на големите, това питам и щерката. Вземи си едно D40, като искаш огледален -дават ги с бонус вградено огледалце за червило[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми...
Автор: doca   
Дата:   22-10-08 17:00

Техномаркет и Технополис продават скъпо.
В Метро е по -евтино, но като отиваш въобще по магазините трябва да ти е ясно какво точно търсиш и да не се поддаваш на зарибявка от сорта- "Вземи си Самсунг, щото е с повече мегапиксели" и да ти пробутат някоя залежала стока.
По добре отиди в магазина на Фотопавилион.
Там поне има кой да те консултира.



Публикацията е редактирана (22-10-08 17:07)

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми...
Автор: asahi   
Дата:   22-10-08 17:57

Сега каква е разликата между Ауто и Програм?

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми...
Автор: kateto_93   
Дата:   22-10-08 18:04

Ми ДЗ на Auto сичко си го определя апарата, а на Program си настройваш ръчните. Естествено че тея ръчни са сложени на сапунерките колкото да се каже че има някакви.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми...
Автор: asahi   
Дата:   22-10-08 18:06

Пак са ми пробутали някакво менте. Ръчните ми настройки са на М - менюал.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми...
Автор: kateto_93   
Дата:   22-10-08 18:10

Аз имам и на М, но са доста по ограничени от тези на Програм. =)

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми...
Автор: pc_genius   
Дата:   22-10-08 18:16

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми...
Автор: asahi   
Дата:   22-10-08 18:19

Ама това било некаква сапунерска терминология бе. Нали за ДСЛР беше питанката?

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми...
Автор: kateto_93   
Дата:   22-10-08 18:27

Е да де но още не съм си я купила, а vga ми казваше че ще ме е страх да експериментирам и аз му обясних че до сега към това съм се стремяла с моята сапунерка [smilie3]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »