Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Фотографско образование - къде?
Автор: DidkaS   
Дата:   20-10-08 18:35

Здравейте.
В една друга тема се споменава за фотографското образование, но никой не споменава къде, как, защо [smile]
Аз лично все още се опитвам да разбера дали искам да запазя фотографията само като хоби или искам да се развивам в тази насока, но това не ми пречи да се интересувам къде може да се получи добро образование. Ще се радвам ако успеем да обсъдим има ли смисъл едно такова образование? И дали само курс би бил достатъчен? При търсенето на колеж, университет, курс на какво да се обърне най-голямо внимание? Само страстта към фотографията достатъчна ли е, за да поиска човек да отдели 2-3-4 години в изучаване на това изкуство? ...
Предварително благодаря... [beer] [shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Фотографско образование - къде?
Автор: exile   
Дата:   20-10-08 18:38

Навън [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографско образование - къде?
Автор: DidkaS   
Дата:   20-10-08 18:39

Е, аз не питам само за България [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографско образование - къде?
Автор: legop4o   
Дата:   20-10-08 20:20

Ако имаш пари - Лондон. Препоръчвали са ми London University of the Arts, фотография като специалност предлагат в College of Communication и Camberwell (има и интересни вариации като фотожурнализъм, модна или спортна фотография). В момента най-общо казано това е мястото в Европа, където се правят "трендовете" за мода, дизайн и т.н.

П.С. Ако трябва да споделя за себе си - мислил съм бая време по въпроса, защото ми предстои да следвам след тази година, а и имам "страста към фотографията", но ми липсва техника. В крайна сметка прецених, че е по-добре да мина някакъв солиден курс, било тук или навън, в университет или не, а да си завърша нещо друго, което ми гарантира работно място - в моя случай психология. Ще следвам в чужбина, но искам да работя тук, а фотографията в момента не е от най-сигурните професии в България... меко казано... така че е добре да имаш резервен вариант



Публикацията е редактирана (20-10-08 20:24)

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографско образование - къде?
Автор: DidkaS   
Дата:   20-10-08 21:03

legop4o, мерси много. Аз сега разглеждам сайта на точно този London University of the Arts :) Изглежда добре :)

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографско образование - къде?
Автор: sail_away   
Дата:   20-10-08 21:30

В България можеш във Нов Българки университет, в НАТФИЗ и Арт колежа ( който е към НБУ)

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографско образование - къде?
Автор: legop4o   
Дата:   20-10-08 21:32

То на теория има и в АМТИ в Пловдив от вече година-две, ама не знам доколко си струва...

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографско образование - къде?
Автор: sirkhann   
Дата:   21-10-08 11:13

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографско образование - къде?
Автор: Svsvet   
Дата:   21-10-08 11:32

sirkhann[smilie24] Учи живопис![smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографско образование - къде?
Автор: gecata   
Дата:   21-10-08 11:45

Отиваш в художествената, учиш се на цвят и композиция, а фотографията си я учиш паралелно от други източници.
Да, можеш да се цаниш калфа при някой от известните снимащи Български фотографи.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографско образование - къде?
Автор: DidkaS   
Дата:   21-10-08 18:40

legop4o написа:

> Ако имаш пари - Лондон. Препоръчвали са ми London University of
> the Arts, фотография като специалност предлагат в College of
> Communication и Camberwell (има и интересни вариации като
> фотожурнализъм, модна или спортна фотография). В момента
> най-общо казано това е мястото в Европа, където се правят
> "трендовете" за мода, дизайн и т.н.
>


А някакви по конкретни наблюдения за този университет? [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографско образование - къде?
Автор: asahi   
Дата:   21-10-08 18:45

Ако използваш търсачката (или Стоев) ще намериш няколко подробни стари теми по въпроса.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографско образование - къде?
Автор: DidkaS   
Дата:   21-10-08 18:47

Ами аз пробвах... но не открих.. [smilie11] явно не търся както трябва... [smilie2] някакъв жокер?? [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографско образование - къде?
Автор: asahi   
Дата:   21-10-08 19:25

Стоев.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографско образование - къде?
Автор: legop4o   
Дата:   21-10-08 19:34

DidkaS написа:

> А някакви по конкретни наблюдения за този университет?[smilie11]

Лично нямам, но една позната завърши там нещо с дизайн на интериори и не спира да ми го хвали от тогава.. Разгледай ранкингите на таймс и гардиан, също и сайта на юкас, там има подробна информация за този и други университети в Англия, които предлагат фотография

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографско образование - къде?
Автор: DidkaS   
Дата:   21-10-08 19:43

Асахи, legop4o, мерси!

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографско образование - къде?
Автор: asahi   
Дата:   21-10-08 20:00

Цъкай че наистина да има за какво да ми благодариш.

Иначе отиваш на първа страница и долу има едно прозорченце от Гугъл. Пишеш в него Образование и го пускаш да търси из фото-форум. Ей тва е!


Отговори на това съобщение
 Re: Фотографско образование - къде?
Автор: Стоев   
Дата:   21-10-08 20:02

Асахи.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографско образование - къде?
Автор: DidkaS   
Дата:   21-10-08 20:08

Асахи, наиситна благодаря много!

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографско образование - къде?
Автор: boncho_marinov   
Дата:   22-10-08 12:08

[smilie23]



Публикацията е редактирана (23-10-08 22:58)

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографско образование - къде?
Автор: canonio   
Дата:   22-10-08 12:25

Дидке, за университета по изкуствата нищо не мога да кажа, но за Лондон ти гарантирам, че е едно прекрасно място за студентстване. Също, ще имаш и много материал за снимане.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографско образование - къде?
Автор: fidler   
Дата:   23-10-08 02:05

Бончо_Маринов, ти в Academy of Arts ли учиш? Питам защото го препоръчваш. Мойте наблюдения са, че не е добра опция, но ако учиш там ще се радвам да споделиш повече!

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографско образование - къде?
Автор: BELOBRAD   
Дата:   23-10-08 06:33

В бившия техникум "ЮлиусФучик" - сега е национална професионална гимназия по фотография и полиграфия. Има към него и нещо като колеж след средно образование. Познавам двама които са го завършили. Този който си имаше мерак и работеше като хоби фотографията научи още повече и стана майстор - стана творец, стана художник. Другият се оплакваше постоянно, че никой не му обяснявал и нищо, изнудвали го и незнам каккво си, не могъл да научи и си остана профан в този занаят.
Резултатите са според мен нормални - трябва си хъс!!!

Виж:http://www.npgpf.hit.bg/news.html



Публикацията е редактирана (23-10-08 06:43)

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографско образование - къде?
Автор: shama   
Дата:   23-10-08 08:07

хаха НПГПФ е само-училище нямат никаква техника (поне до преди 3 год) и общо взето ако ходиш веднъж до 2 пъти в седмицата на училище ще завършиш без проблем

аз уча в http://www.smc.edu/photo/ и смело твърдя че имат техниката и ниво напълно равностойно топ училищата в света. Обаче трябва да си готов да вкараш доста пари в разходи само за идея в един от часовете който се води за един от най-тежките разходите за филми (голям формат) за един семестър бяха над 700$. За 2 год те учат изл. много , а учителите до един са сред най-добрите фотографи в ЛА


Отговори на това съобщение
 Re: Фотографско образование - къде?
Автор: DidkaS   
Дата:   23-10-08 13:02

Ами някак опцията "учене в САЩ" не ми е ок... [smilie2] Три лета съм била на бригада там и долу-горе знам каква космическа сума ще ми трябва, за да уча това в някой колеж или университет в САЩ... Нещо в Европа (но и където се говори английски) по би ми допаднало като вариант. Знам, че и тук ще е скъпо образованието, но... [smilie11]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »