Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 експонационен клин PENTAX
Автор: atin   
Дата:   20-10-08 10:51

При снимане в клин апарата ми на практика прави серийна снимка. После при HDR обработка Photoshop-а или стачкува, или сборната снимка е мазна, което е обяснимо при събиране на две нееднакви снимки, правени с разлика секунда и повече. Имам смътен спомен, че канона ми правеше клина само с един shot и после сам софтуерно си генерираше клина. Та, докато зевзеците ми ръфат гащите, може ли някой да ми каже къде греша?

Отговори на това съобщение
 Re: експонационен клин PENTAX
Автор: graphic   
Дата:   20-10-08 11:02

"или сборната снимка е мазна, което е обяснимо при събиране на две нееднакви снимки, правени с разлика секунда и повече" [smilie11]

Това се прави със статив. Започнии оттук [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: експонационен клин PENTAX
Автор: hotsnail   
Дата:   20-10-08 11:24

ти нали се светкаш че ако го прави софтуерно апарата после няма да стане HDR, като хората, щото фотошопа няам как сам да генерира информация дето липсва в кадъра?

Отговори на това съобщение
 Re: експонационен клин PENTAX
Автор: ilcoin   
Дата:   20-10-08 11:33

Не знам как го правиш тоя клин, ама аз съм правил така със К100Д и става прилично ако не шаваш много много (3 кадъра в секунда). Иначе, статив е класическото решение + софтуер за HDR (автоматично си напасва снимката) и сичко е куул. Земи почети малко по темата - имаше една програма такава, в хелпа и беше много добре обяснено всичко как се прави. Аз лично не съм фен на тоя тип фотография, ама си има хора за всичко ....

Отговори на това съобщение
 Re: експонационен клин PENTAX
Автор: zaiko   
Дата:   20-10-08 11:34

Както вече е казано, за снимане в клин с цел HDR, трябва да се снима от статив или трябва да се разполага с мноооого стабилни ръце [smilie24] При мен ми се наложи веднъж да го правя, нямах статив и се наложи да прилагам концентрация в стил "ЧИ" за да постигна този кадър (3 кадъра в серия с клин "-1/0/+1"):


http://212.36.3.59/site_pics/119/a_1182517441_wow_res.jpg



Ако канона ти го е правил с 1 кадър значи не е било никакво HDR.


Отговори на това съобщение
 Re: експонационен клин PENTAX
Автор: atin   
Дата:   20-10-08 14:39

Много стабилни ръце няма как да имам, защото навремето май съм прекалил с онанирането[smilie21] Ама то ме е ударило и в главата, щом не съм се светнал, че нещо кардинално греша. Благодарско на знаещите. Пък и като гледам, че даже никонските ортодоксални талибани пускат тема с питане, кой съм аз, че да не питам[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: експонационен клин PENTAX
Автор: asahi   
Дата:   20-10-08 14:59

ХДР-влеченията минават сравнително лесно. Ще ти остане полезния навик да снимаш със статив.

Отговори на това съобщение
 Re: експонационен клин PENTAX
Автор: doca   
Дата:   20-10-08 15:25

Софтуерен клин може да се генерира от един кадър само ако е в RAW формат,иначе от JPEG- се получава бягане на място с високо повдигнат крак.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: simbon4o   
Дата:   20-10-08 18:57

абе и да мърдат малко кадрите се наместват. Това да е проблема, ама с малко става дума!

Отговори на това съобщение
 Re: експонационен клин PENTAX
Автор: flipbeat   
Дата:   20-10-08 19:58

"Ще ти остане полезния навик да снимаш със статив"- е те тия са ми любими...като почнат да разпъват едни ти ми стативи в 12.00 на обяд ...:)

Отговори на това съобщение
 Re: експонационен клин PENTAX
Автор: atin   
Дата:   20-10-08 20:18

flipbeat- Ааа, колега, не си прав. Джедаите трябва да се уважават. Статив-добре. Днес след обяд си купих-106 камъка броих. Марков хем. Само да не ме съветват D300 да си купувам, че то по-добре с Palmolive да снимам...

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »