Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Сканиране на текст и прехвърляне в Word?
Автор: heavyrockin   
Дата:   18-10-08 11:46

Здравейте,

търся контакти на сериозна фирма или лице в София, които могат да ми сканират известен обем печатен текст и да го получа на Word файл (*.doc).

Моля, ако някой от вас има идея за контакти и оферти - да ми ги метка директно на ЛС.

Благодаря предварително!

Отговори на това съобщение
 Re: Сканиране на текст и прехвърляне в Word?
Автор: BotsRevenge   
Дата:   18-10-08 11:47

В случай, че не намериш, можеш да пробваш програмата ABBYY Fine reader. Тя върши това.

Отговори на това съобщение
 Re: Сканиране на текст и прехвърляне в Word?
Автор: heavyrockin   
Дата:   18-10-08 11:49

Ботс,
благодаря ти, четох за нея във PC форумите, но определено нямам време да се занимавам с това и търся някой, който да ми извърши услугата срещу заплащане.

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Сканиране на текст и прехвърляне в Word?
Автор: ivodam   
Дата:   18-10-08 14:20

За какъв обем горе-долу става въпрос? И колко спешно е? До 50-тина страници мога да ти ги направя, ама ако е цяла книга примерно, няма да имам време и нерви :) По принцип става много добре, ако е добър оригиналът, но след това ще си иска една проверка и дребни корекции.

Отговори на това съобщение
 Re: Сканиране на текст и прехвърляне в Word?
Автор: El_Fuego   
Дата:   18-10-08 14:39

Иди в Mania Print . Имат и такава услуга, освен печатането на какво ли не.

Ако текстът е на отделни листа става още преди да си си извадил портмонето от джоба да платиш.
Ако е от книга обаче не знам, виждал съм да правят само първото, докато висях веднъж половин час да ми се отпечата един постер.


Отговори на това съобщение
 Re: Сканиране на текст и прехвърляне в Word?
Автор: doca   
Дата:   18-10-08 16:39

Правя това почти всеки ден, но не съм от София и за съжаление не мога да ти помогна в случая.
Между другото е важно, на какъв език е текста, който трябва да се конвертира.
Very important!!!
Погледни в data.bg като напишеш abbyy в търсачката на сайта, отиди на страница Четвърта и изтегли този файл от 127.33 MB
/ABBYY FineReader Professional v9 0 0 662 Cracked Incl BG Guide.rar /
Инсталирай на PC, сканирай текста, отвори го с този продукт, маркирай страниците в ляво който искаш да трансформираш, прочети ги и запиши разултата като word doc, без да променяш форматирането и си готов.



Публикацията е редактирана (19-10-08 07:30)

Отговори на това съобщение
 Re: Сканиране на текст и прехвърляне в Word?
Автор: vast69   
Дата:   19-10-08 00:35

канон принтерите имат програна която върви с драйвара, казва се Omni page SE2 може да има и по нови версии, има и едитор на текста, съжалявам затрих инсталац. файл, щях да ти го пусна. Проблем е че не разпознава кирилицата,поне аз не разбрах дали могже да се настройва за кирилица.

Отговори на това съобщение
 Re: Сканиране на текст и прехвърляне в Word?
Автор: Vasil_TP   
Дата:   19-10-08 17:09

Не се занимавай със сканиране! Става супер бавно!
Снимай всяка страница по отделно в черно-бяло и си ти човека.[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Сканиране на текст и прехвърляне в Word?
Автор: DE5   
Дата:   19-10-08 21:34

1. Дока мерси версията работи много добре, разпознава и български

2.Васил_тп не си разбрал условието на задачата.

3. Васт69 ако принтера му не е канон.


Отговори на това съобщение
 Re: Сканиране на текст и прехвърляне в Word?
Автор: Vasil_TP   
Дата:   19-10-08 22:55

DE5, я да видим сега кое не съм разбрал?

Човека има книга, вестник или нещо си там и желае да го получи в ".doc" който ще може да редактира.
За целта трябва да направи хартиения носител в електронен вид, но големия проблем е, че ще стане изображение, картинка демек. От там с помоща на OCR софтуер се разпознават изображенията на буквите и той ги прехвърля в текст който можеш да си запишеш като какъвто искаш документ.
Прехвърлянето в копма ти, по правило се прави със скенер, но става прекалено мудно, неодобно а и трябва скенер. Вместо това може да си напраскаш страниците с фотоапарата в чернобяло и директно да пуснеш получените .jpg в OCR-а. Спестява се много време. Аз правя така, въпреки че имам скенер[smilie3]

Не съм от София, до сега да е свършено.

Отговори на това съобщение
 Re: Сканиране на текст и прехвърляне в Word?
Автор: alcho   
Дата:   20-10-08 11:28

аз съм пробвал с акробат про - но наистина трябва да се сканират първо (може и хубави снимки)- document -> OCR text recognition май беше

Отговори на това съобщение
 Re: Сканиране на текст и прехвърляне в Word?
Автор: asahi   
Дата:   20-10-08 12:29

Мога да ти сканирам бързо неограничено количество страници. Как ще си ги конвертираш е твоя работа. Пиши на ЛС.

Отговори на това съобщение
 Re: Сканиране на текст и прехвърляне в Word?
Автор: nik1   
Дата:   20-10-08 13:07

Имаш ЛС

Отговори на това съобщение
 Re: Сканиране на текст и прехвърляне в Word?
Автор: ivodam   
Дата:   20-10-08 13:59

Finereader сканира от Word-a и веднага след това "чете" и го вкарва прочетено на нова страница - и кирилица в това число.

Отговори на това съобщение
 Re: Сканиране на текст и прехвърляне в Word?
Автор: asahi   
Дата:   20-10-08 14:21

Файнрийдър, ОмниПейдж и други подобни правят това, което им кажеш - отварят току що сканирания документ или файл от някоя директория. Никоя не върши 100% от работата - все остава нещо за доизкусуряване. Поради тази причина доста рядко и то в точно специализирани случаи фирма-подизпълнител може разпознае без грешки всичкия текст.

Отговори на това съобщение
 Re: Сканиране на текст и прехвърляне в Word?
Автор: dessisslawa   
Дата:   21-10-08 10:15

Асахи е напълно прав!

Понякога изкусуряването е 30-40% от текста. Зависи от скенера, текста и т. н.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »