Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - форум: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Трудното начало
Автор: keremidka   
Дата:   19-10-08 02:24

Zdravejte...Reshih da se zanimavam profesionalno s fotografia i ot izvestno vreme nasam tursq aparat,koito da mi pasne.Popadnah na canon D40,Canon D50,no za momenta samo se obrazovam i informiram v nepoznatia svqt na tehnikata.Dosega sum snimala s cifrovi aparatcheta i v momenta razpolagam s BENQ 10 MEGA PIXEL,koito obshto vzeto dobre si raboti i ako ima dobra svetlina snimkite naistina stavat izchisteni,kato se ima vpredvid s kakvo sum snimala dosega...Tursq pomosht ot chovek zanimavasht se zadulbocheno s fotografia,koito ima jelanie da me nasochi i orientira,do kolkoto my e vuzmojno.
Vupros:koi ot vsichki vuzmojni polu- i profesionalni aparati na ponosima cena bihte mi predlojili kato variant?
BLagodarq predvaritelno za pomoshtta i vnimanieto.

POzdravi

Kremena

Отговори на това съобщение
 Re: Трудното начало
Автор: Стоев   
Дата:   19-10-08 02:28

А на кирилица да пишеш можеш ли?[smilie21]


Отговори на това съобщение
 Re: Трудното начало
Автор: Пешо   
Дата:   19-10-08 02:33

На мен пък ми е интересно как така реши да е занимаваш професионално с фотография като дори не занеш апрат как да си избереш....

Отговори на това съобщение
 Re: Трудното начало
Автор: canonio   
Дата:   19-10-08 02:39

За мен, система за 5000$ е напълно прилично и поносимо.... За теб кое е "поносима" цена?

Отговори на това съобщение
 Re: Трудното начало
Автор: keremidka   
Дата:   19-10-08 02:41

за мен поносима е все още е до 1000 евро...Ще ми помогнеш ли?

Отговори на това съобщение
 Re: Трудното начало
Автор: keremidka   
Дата:   19-10-08 02:49

Пешо,благодаря че се опитваш да ми помогнеш като ми задавш въпрос :)...
На въпросът ти как така съм решила да се профиализирам :) мога да отговоря само по един начин:''Така...".Ако имаш повече въпроси ще отговоря както мога на всички...

Отговори на това съобщение
 Re: Трудното начало
Автор: ffwd   
Дата:   19-10-08 03:00

Техниката е просто инструмент, игнорирай я на този етап. Както добрият шофьор може да управлява всяка марка автомобил, така и добрият фотограф може да снима добре с всичко, което снима.

http://www.kenrockwell.com/tech/notcamera.htm


Пиша това добронамерено и с желание да насочиш фокуса си в ползотворна посока.

[smilie24] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Трудното начало
Автор: keremidka   
Дата:   19-10-08 03:22

Благодаря ти...Вярвам че да уловиш неуловимото не е въпрос на техника.Но ако се сещаш за някой модел който да не пречи вместо да помага...пиши...До тогава ще се уча с този който имам [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Трудното начало
Автор: ffwd   
Дата:   19-10-08 03:33

Аз не разбирам масовото залитане по огледалнорефлексните камери от любители, защото възможността да носиш нещо удобно, компактно, универсално и ненатрапчиво е много по-важна. Храня големи очаквания към http://en.wikipedia.org/wiki/Micro_Four_Thirds_System


Що се отнася до DSLR-ите, на практика вършат една и съща работа. Аз имам сериозни и аргументирани симпатии към Никон, но това си е личен избор.

[beer]



Публикацията е редактирана (19-10-08 03:37)

Отговори на това съобщение
 Re: Трудното начало
Автор: Пешо   
Дата:   19-10-08 07:32

....да уловиш неуловимото.....някой е чел за конкурси и се самонавил яко...хахах...

Да не забревиш да си вземеш и професионално ЗАУ че доста апарти ги продават с китовото само. Или без никакво...

Отговори на това съобщение
 Re: Трудното начало
Автор: MartenBG   
Дата:   19-10-08 09:58

Пешо написа:

> ....да уловиш неуловимото.....някой е чел за конкурси и се
> самонавил яко...хахах...
>
> Да не забревиш да си вземеш и професионално ЗАУ че доста апарти
> ги продават с китовото само. Или без никакво...

Пешо е притеснен че с тази професия Керемидка не би могла да се изхрани? Проявеното съчуствие му подхожда.[smile]
Пожлавам му винаги да е сит.[smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Трудното начало
Автор: sauron69   
Дата:   19-10-08 10:08

Керемидке, ще е хубаво да кажеш и какво ще снимаш основно? [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Трудното начало
Автор: slivenski   
Дата:   19-10-08 10:15

До хиляда евро има ТОВА... [smilie21] [smilie21]

П.П. Много ме кефят професорите, дето са се родили научени на всичко... [smilie18] [smilie18] [smilie21] [smilie21]


Отговори на това съобщение
 Re: Трудното начало
Автор: ivodam   
Дата:   19-10-08 10:20

keremidka: Хубаво е, че знаеш какво ти е интересно и какво те влече, и си решила да се занимаваш професионално с фотография. Въпросите защо така си решила, са тъпи, все едно един лекар да го питаш как така реши - ми решил е, било му е интересно. Което ме озадачава винаги в подобни случаи като твоя е друго - човек за да е професионалист в нещо, трябва да има съответното образование - защо винаги се почва с апаратите, а не с образованието? Това не е нормално. Разбира се, дипломата не прави добрия лекар, но лекар без диплома не е възможен. Считам, че същото трябва да е и във всички други браншове, и във фотото също така. Писнало ми е от самоуки гении. Така че първо се поинтересувай какви сериозни възможности има за учене - техникуми, висши училища (не те знам на колко години си). Просто така с няколко думи никой не може да те научи. А като си изучиш занаята, вече ще знаеш и каква камера ти трябва.



Публикацията е редактирана (19-10-08 10:24)

Отговори на това съобщение
 Re: Трудното начало
Автор: gecata   
Дата:   19-10-08 10:21

Преди да си решиш системата си реши пазара, защото дори система за 5000Евро ще те умори от глад ако нямаш решение за пазара....(професионален съвет) [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Трудното начало
Автор: shama   
Дата:   19-10-08 10:34

gecata и ivodam [smilie24] [smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Трудното начало
Автор: sauron69   
Дата:   19-10-08 10:40

примерно набързо 2 предложения от Фотопавилион:
Canon EOS 450D kit (Black) с обектив EF-S 18-55mm IS + Canon 50mm f/1.8 обектив- 1 525.00 лв.
и
Canon EOS 1000D Double zoom kit (18-55mm IS + 55-250mm IS)- 1 674.00 лв
И двете се вместват в твоя бюджет, та даже остава за това онова. Разбира се важно е какво искаш да снимаш, за да се тунингова предложението. Но така в комплект офертите са по изгодни.
Разбира се има го и варианта, втора ръка от базара. Но това си си зависи от тебе, не всички обичат втора ръка техника [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Трудното начало
Автор: Seth   
Дата:   19-10-08 10:52

Бе и аз съм много съгласен с ivodam, но точно като хора занимаващи се с фотография, ще споделите ли кое е мястото в България, където можеш да получиш необходимото фотографско образование? Медици втори-трети курс не знаят разликата между мили и микролитър, пък съм виждал известни фотографи, които са самоуки.
Не целя да се заяждам, но казвате образование. Аз питам - къде? Или всички фотографи сте учили в чужбина ? [smilie5]



Публикацията е редактирана (19-10-08 10:54)

Отговори на това съобщение
 Re: Трудното начало
Автор: minimalistic   
Дата:   19-10-08 10:55

малко офтопик към иводам:

като стана въпрос за образование - можеш ли да препоръчаш къде може да се изкара такова? и наистина заслужава ли си? аз не знам какво се учи в съответната специалност, но примерно не се ли препокрива с написаното в някои по-известни книжки + dvd записи на хора като Dean Collins или David Hobby (the strobist)?

прав си за образованието, но просто ми е интересно, дали не е възможно такова да се придобие и без ходене в университет, с четене и гледане на подходящи материали

Отговори на това съобщение
 Re: Трудното начало
Автор: ivodam   
Дата:   19-10-08 10:59

Seth: Ми аз не съм се интересувал подробно, щото самият съм аматьор и такъв ще си остана, без претенции за професионализъм, но гледам и слушам, че има доценти, професори по фотография, значи има и такава специалност в някой ВУЗ. Мисля, че има и поне един техникум, или гимназия, поне имаше навремето.
Това относно професионализма - има малък нюанс - известен още не значи професионалист, предполагам, че ще се съгласиш. Иначе няма спор - има известни и нашумели и у нас фотографи, които нямат сериозно образование зад гърба си. Но те за мен не са професионалисти. Професионализмът включва професионално образование и чрез него придобити професионални умения, и също така професионално оборудване - това също е много важно, то е като с дипломите. Не оборудването прави професионалиста, но не може да си такъв без професионално оборудване. В нашите условия често хора с професионални претенции искат да минат метър без профи оборудване - нема да мине номерът :)

Отговори на това съобщение
 Re: Трудното начало
Автор: slivenski   
Дата:   19-10-08 11:12

Някой беше казал, че професионалист е този, който изкарва поне 51% от доходите си с упражняването на дадена професия, в случая с фотография. Така че образованието не е определящото. Все пак е важно. Но едва ли всички известни писатели са завършили филология, всички известни художници художествена академия и всички известни певци консерватория. Когато става въпрос за творчески професии, образованието няма същото значение като техническите и юридическите професии, например... Но това си е мое мнение... [smilie21] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Трудното начало
Автор: ivodam   
Дата:   19-10-08 11:31

slivenski: Пак бъркате професионални ангажименти с творчество freelance - известен и добър писател или художник е едно, професията е друго - добрият писател Чехов е бил по професия лекар, музикантът Бородин - химик и т.н. Може да си професионален фотограф, много добър, и да държиш ателие и да снимаш само за документи, или най-много сватби, и да си добър, без да участваш в конкурси, да правиш изложби и да пускаш шИдьоври в Интернет. Аз доколкото разбирам, Керемидка иска да стане професионален фотограф, не е пуснала тема "Искам да стана ИЗВЕСТЕН фотограф" - ако иска да става известна, нещата са малко по-други :)

Отговори на това съобщение
 Re: Трудното начало
Автор: slivenski   
Дата:   19-10-08 11:35

Е, нали не казваш, че за да участваш в изложби, трябва да имаш фотографско образование... не разбрах нещо... [smilie8] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Трудното начало
Автор: equinox   
Дата:   19-10-08 11:56

Не съм съгласен с ivodam. Има редица примерни за фотографи, които не са учили за това, но въпреки това се справят много добре. [smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: Трудното начало
Автор: keremidka   
Дата:   19-10-08 12:24

Пешо,Пешо...май ти е скучно и си нямаш работа :)... напълно те разбирам,но май ти не разбираш че се смееш само на себе си..Успех....

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Нови предложения
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг: