Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Canon Powershot S3 IS имам проблем - помощ!!
Автор: izroda   
Дата:   18-10-08 23:26

Възникна следния проблем , когато пусна апарата и започна да снимам и като използвам зуум и изгасва и дисплея е като стар телевизор картината изчезва постепенно , може би е нещо със софтуера и въпроса ми е дали някой може да каже от къде да си сваля софтуера му и да го флашна на апарата .
Благодаря Предварително на Всички.[shtrak] [shtrak] [shtrak] [shtrak] [shtrak] [smilie24] [smilie24] [smilie24] [beer] [beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: denyo   
Дата:   19-10-08 00:19

На мен ми прилича повече хардуерен проблем. Успех!

Отговори на това съобщение
 Re: Canon Powershot S3 IS имам проблем - помощ!!
Автор: youn   
Дата:   19-10-08 01:52

Като се ползва зума доста се повишава консумацията, да не са се развалили акумулаторите и да не дават необходимия ток?

Отговори на това съобщение
 Re: Canon Powershot S3 IS имам проблем - помощ!!
Автор: toshko79   
Дата:   19-10-08 01:59

Здравей, имам Canon Powershot S5 IS (забележи Canon S5 IS) окомплектован с едни Ni-MH батерийки, с които ми правеше номера...зареждам батериите, снимам...няма проблем, но пипна ли зуума(приближа/отдалеча), прибира обектива и гаси. Мислих, че се окъсява нещо моторчето на зуума, но излезе зарядното... не ги зареждаше правилно. Не е решение на проблема ти, но за всеки случай пробвай с други батерии.
Успех[smilie24]

Редакция: youn ме е изпреварил



Публикацията е редактирана (19-10-08 02:02)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon Powershot S3 IS имам проблем - помощ!!
Автор: surg   
Дата:   19-10-08 10:28

наистина . на първо място пробваи други батерии, и ако може друго зарядно....

Отговори на това съобщение
 Re: Canon Powershot S3 IS имам проблем - помощ!!
Автор: kaic   
Дата:   19-10-08 10:36

Подкрепям гореизказалите се за възможност батериите да не са с нужния ампераж.
Съвет; ако ти се занимава сложи си пача за chdk /в тази тема https://photo-forum.net/forum/read.php?f=1&i=917618&t=520359&phorum_uriauth=reply_917618
е дискутирано как/ и там в него има опция да ти показва моментното състояние на батерията и какъв ток черпи в момента при определено натоварване. Така би установил дали проблема е в мотора на обектива или самите батерии не държат ток и падат бързо. Имай на предвид, че според моите наблюдения точно с този пач, най-много ток дърпа апарата при самото фокусиране, а не при вадене на обектива.
Поздрави и дано не е механичен проблем.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon Powershot S3 IS имам проблем - помощ!!
Автор: znanev   
Дата:   19-10-08 13:05

Споделям напълно гореизказаните мнения! Това ми се е случвало няколко пъти когато батериите са били почти напълно изтощени. Ако искаш да си сигурен, че проблема не е хардуерен, най-добре купи 4 броя алкални AA батерии и виж как се държи камерата с тях. Ако е ОК - вземи NiMH поне 2200-2500 mAh.


Отговори на това съобщение
 Re: Canon Powershot S3 IS имам проблем - помощ!!
Автор: izroda   
Дата:   21-10-08 21:49

купих нови 4 батерии 2700 с ново зарядно даже дане бе оттам да е проблема но пак се появява проблема :(

Отговори на това съобщение
 Re: Canon Powershot S3 IS имам проблем - помощ!!
Автор: rhyan   
Дата:   22-10-08 03:03

Най-добре да го видят в сервиз. Когато гасне изписва ли нещо на екрана? Ако ти изписва някакъв код примерно Е18 или друга комбинация от Е и цифри, много е вероятно да имаш сериозен проблем.

Имай предвид следното - конденз(апарата от топло място си го извадил на студено) може да се самоизгаси ако сензора му каже, че е прекалено влажен.
Прах или друго зацапване по механичните части на обектива, които му пречат да се разпъва / свива - тогава вади грешка Е18 - повреда в механиката на оптиката...
Кодовете са много.

Между другото, ако наистина апарата е регистрирал грешка, като сложиш CHDK хак-а, и провериш фирмуеъра на фотото, ще ти листне и последните грешки, които апарата е засякъл.

На мен също ми прилича на батерии, но щом си пробвал с нови, вероятно проблема е другаде.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »