Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 За Двойните Стандарти
Автор: PavelGigov   
Дата:   16-10-08 16:27

От време на време някой изпищява че, виждаш ли, еди-кой-си от еди-къде-си му бил откраднал снимките. И всичкото народ скача и заклеймява крадеца.

След което почва да пише в друга тема как щял да си вземе от "безплатния магазин" Фотошоп (например), или пък да си търси лекарство за нещо друго (пак от същия магазин).

Няма нужда от коментари.

Отговори на това съобщение
 Re: За Двойните Стандарти
Автор: apollo   
Дата:   16-10-08 16:31

Щом и бате Бойко каза... прекалено праведния и богу не е драг... то какво да говорим [smilie18]

/друг въпрос е че горепосоченият си е лайнце/ [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: За Двойните Стандарти
Автор: mixmike   
Дата:   16-10-08 16:34

Gigoоооооv, 100 пъти е разисквана тази тема, ама не си схванал тънката разлика[smilie7] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: За Двойните Стандарти
Автор: canonio   
Дата:   16-10-08 16:35

Павеле,
сравнението ти има сила само тогава, когато въпросният човек започне да продава фотошопа в интернет, като преди това го е кръстил " Моят Фотошоп".


Иначе, ако някой открадне снимка от форума и си я гледа в къщи, никой никакви претенции няма да има.[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: За Двойните Стандарти
Автор: rolla   
Дата:   16-10-08 16:48

canonio приключи темата.Това е.[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: За Двойните Стандарти
Автор: mitku   
Дата:   16-10-08 16:49

Мдааа... след думите на canonio, просто няма какво да се добави. [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: За Двойните Стандарти
Автор: navy   
Дата:   16-10-08 16:52

Като почнете да се плюете и псувате - пуснете ми ЛС да гледам сеира [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: За Двойните Стандарти
Автор: Myth   
Дата:   16-10-08 17:01

Ааааааа не е прав Канонио защото то хубаво в къщи си го ползват Фотошопа но със снимките, които обработват в къщи хората пари изкарват

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: jivkojj   
Дата:   16-10-08 17:06

Напротив, в това което canonio казва няма никакъв резон - ако отворите лицензното споразумение на Фотошоп със сигурност пише, че ползването в къщи за лични цели е платено, така че това си е точно толкова кражба, колкото и претенциите, че снимка се ползва за комерсиални цели.
Така може да се сравняват програми като AntiVir (което ми идва наум, че имаше таъв лиценз преди поне). Там изрично пише че можете да си я ползвате безплатно за лични цели и платено за служебни.

Отговори на това съобщение
 Re: За Двойните Стандарти
Автор: Kanonir   
Дата:   16-10-08 17:11

jivkojj, всъщност, ако отвориш промените в европейското законодателство (едни от не толкова скорошните) ще видиш, че не в мнението на canonio няма никакъв резон, а в твоето....


Отговори на това съобщение
 Re: За Двойните Стандарти
Автор: canonio   
Дата:   16-10-08 17:19

Много хора не ползват фотошоп. А други хора изобщо не ползват софтуеар. Копират си негативите директно.

Както Адоуб имат право да предявят претенции към някого за кражба, така и авторът на кадъра може да го направи.

Мен като автор, не ме интересува, дали от Адоуб са откраднали нечия идея (щото и това го има).. и дали крадат, укривайки данъци. Интересува ме крайният им продукт.
Ако те имат претенции към моят краен продукт, могат да предявят искове.
А с какво е обработен крайният ми продукт, не съм длъжен да казвам на никого.



Кражбата е навсякъде по веригата. Даже благородни на вид хора, използват детски труд, за да направят писалка, с която после подписват конвенции за неизползване на детски труд.....



Публикацията е редактирана (16-10-08 17:22)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: jivkojj   
Дата:   16-10-08 17:20

Kanonir, какво пише в тези промени - че нямаш проблеми да ползваш нелегален софтуер удома ли?

Отговори на това съобщение
 Re: За Двойните Стандарти
Автор: Kanonir   
Дата:   16-10-08 17:25

ами казано простичко пише, че като "не правиш пари" с един софтуер не е престъпление да го ползваш без да си го купил....

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: jivkojj   
Дата:   16-10-08 17:29

Тоест по тоя закон, спокойно мога да изискам серииен номер на продукт с претенцията че ще го ползвам удома и те трябва да ми го дадът? [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: За Двойните Стандарти
Автор: next_time   
Дата:   16-10-08 17:29

Има срок в които ползваш продукта "демо".

Има продукти които са безплатни ГИМП.


Повечето фирми разработващи профсионални продукти не се вълнуват колко са хоум потребителите, защото точно те са част от популяризацията на продукта им.Какво ли ще си купя ако отворя фото-студио ..... ами това с което съм свикнал да работя у дома.

Отговори на това съобщение
 Re: За Двойните Стандарти
Автор: Kanonir   
Дата:   16-10-08 17:33

jivkojj задаваш отговори, но виж ако ти се прави на интересен това може да мине и за "друг въпрос"...


Отговори на това съобщение
 Re: За Двойните Стандарти
Автор: canonio   
Дата:   16-10-08 17:34

jivkojj,
не.
Спокойно можеш да кажеш, че не знаеш Английски и си намерил софта в нета, инсталирал си го и си го ползвал. И ги пращаш да съдят тоя, дето го е публикувал.[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: За Двойните Стандарти
Автор: jivkojj   
Дата:   16-10-08 17:37

Kanonir, май бъркаш нещата доста много. Това че няма да тръгнат да ти ровят ПЦ-то къщата, не значи че крадените работи са легални. Щом си пише изрично че подлежат на заплащане то това си е така. Или мислиш, че тези думички от типа на Shareware и подобни са само за американците?

Отговори на това съобщение
 Re: За Двойните Стандарти
Автор: n1x0n   
Дата:   16-10-08 17:41

Когато софтуерните компании започнат да ми продават продукт, както всички останали производители на блага - а не някакъв измислен "лиценз" със изеднически клаузи и безумни ограничения...

Когато започнат да ми продават този продукт на цената която той реално струва, а не с бесни надценки баш в най-бедните държави - само за да може някой льольо майчин като Теодор Милев да си поддържа луксозния офис...

Когато почнат да предлагат поддръжката, която са ДЛЪЖНИ да предлагат според законите на държавата ни...

Когато печалбата от продажби започне да отива при хората, работещи по продуктите, а не при някой мазен кърлеж с 3 частни самолета, борещ се за място във Forbes 500...

Тогава ще почна да си купувам ВСЕКИ един софтуерен продукт който ползвам и за работа и за забавление.

Проблема е, че това надали ще стане някога, защото правителствата позволиха на тези компании да се разрастнат до ниво, на което да си купят министри, сенатори, депутати, ченгета и да ползват принуда, вместо нормални пазарни практики.

Сега вече път назад няма и пиратството е най-малката форма на съпротива, която нормалния човек може да окаже на тези пиявици!

Отговори на това съобщение
 Re: За Двойните Стандарти
Автор: Kanonir   
Дата:   16-10-08 17:42

[smilie10] jivkojj кой ти говори за ровенето на ПЦ-то вкъщи - казах ти какво е положението според европейското законодателство - ако адоби тръгнат да те съдят, за ползване на продукта им без да си "правил пари с него" съдията няма да го интересува какво са си писали те в продукта - ще го интересува какво е писано в закона - сега по ясно ли е или продължаваме да се правим на интересни....



Публикацията е редактирана (16-10-08 17:43)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: jivkojj   
Дата:   16-10-08 17:53

Kanonir в дълбока заблуда си, но как да ти го обясня без да се ровя в закони и т.н. да те образовам, което нямам намерение да правя де. Все пак си си намерил вътрешно оправдание да си ползваш гепнатия фотошоп с чист съвест. Пак ти казвам - ако беше така както го мислиш щеше да има и безплатни европейски версии за дома и нямаше да има проблеми с търсене на кракове и серийни номера, както е и най-елементарния пример с Windows.

Отговори на това съобщение
 Re: За Двойните Стандарти
Автор: canonio   
Дата:   16-10-08 18:11

Когато почнат да предлагат поддръжката, която са ДЛЪЖНИ да предлагат според законите на държавата ни...

[smilie24] [smilie24] [smilie24] [smilie24]


Абсолютно.
Като ми дадат българска версия, с упътване на български и онлайн съпорт на български, и като ми позволят да им върна продукта ако не ми хареса, тогава ще са спазили закона...
Ама спазват законите само на 2-3 големи пазара... Нашите права ги няма в списъка им....

Отговори на това съобщение
 Re: За Двойните Стандарти
Автор: Kanonir   
Дата:   16-10-08 18:12

jivkojj не ме образовай моля те, по добре използвай времето да се самообразоваш, току виж спреш да се чувстваш прекаран от действията/бездействията си, и току виж си спрял да търсиш на другите сметка за успокоение на собственото си незнание! Мен не ме мисли, спокоен съм си и без твоите заключения и не се оправдавам щот не ми трябва - имам си юрист дето му е работа да го прави, както и да носи отговорност за съветите дето ми е дал!


Отговори на това съобщение
 Re: За Двойните Стандарти
Автор: Георги   
Дата:   16-10-08 18:14

живко, порови какво е IPRED2

и как третира спора ви [smilie5] [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: За Двойните Стандарти
Автор: Kanonir   
Дата:   16-10-08 18:21

Георги написа:

> живко, порови какво е IPRED2
>
> и как третира спора ви [smilie5] [smilie3]




лош 1, седни си [smilie22]

[ezik] [smilie18] [beer]


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »