Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 За пентакс, канон и войната в Ирак...
Автор: nedelcho   
Дата:   14-10-08 13:50

Здравейте.
Надързо ще разкажа каква е дилемата ми:
Притежавам Пентакс к100д с три обектива, които покриват една голяма част от това, което ми е нужно. Сега очаквам малко финанси и ще скачам нагоре. Въпросът ми е:
Дали да сменям цялата система преминавайки на Никон/Канон или да скоча на к10/к200д ?
Идеята е или Канон 20д (ако дойдат парите няма да се колебая и ще взема 40д, но това май ще е в далечно бъдеще...) или Пентакс к10д/к200д. Прочетох из ревютата доста неща за двата и оставам с впечатление, че като функционалност са почти идентични. В този случай бих избрал к200д, защото е по-евтин и може да се намери с гаранция.
Гледах и 20д преди 1-2 дни. Чесно казано не ме впечатли особенно много...
И съм изправен пред дилема - смяна на системата или качане на к10д/к200д (оттам и ако е пентакс кой от двата модела...).

На мое място вие какво бихте предпочели?
Бюджета за момента няма да го коментирам.
[smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: За пентакс, канон и войната в Ирак...
Автор: darksorrow   
Дата:   14-10-08 13:58

между к10 и к200, изборът ти е к10, твърдо.

к10 е по-добър и като тяло от 20д, но за определени неща може да се окаже, че канон е по-изгоден, а за други - точно обратното. канонът за мен има по-добра матрица от пентакса, но пентаксът най-малкото е стабилизиран, което си е от значение.

в общи линии - гледай обективите спрямо това, което снимаш и по тях избери системата. като гледам - не се целиш особено високо, така че по-скоро бих казал да си стоиш на пентакс, още повече, че явно имаш някаква оптика.

Отговори на това съобщение
 Re: За пентакс, канон и войната в Ирак...
Автор: bordon   
Дата:   14-10-08 14:01

Щом като при прегледа на двата апарата си преценил че няма толкова голяма разлика, според мен е по-добре да си останеш на старата система-Пентакс.
За нея си имаш обективи, имаш и опит в работата с тази марка, може да го намериш с гаранция /к200д/, ще ти излезе и на по-ниска цена...
Така погледнато - все плюсове за Пентакс-а, но това е мое, лично мнение. [smile]
Успех[shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: За пентакс, канон и войната в Ирак...
Автор: photostoykov   
Дата:   14-10-08 14:01

Ако колекцията ти от обективи за Пентакс е много добра - на следващ етап К200D. Но ако имаш бюджетни "сбиротъци" (извинявай за израза), по-добре смени системата!
Основното, което трябва да те води е да се снабдиш с по-скъпи, но висококачествени обектив(и) и едно средно по възможности тяло, не непременно по-по-най, защото ще глътне голямата част от бюджета. Think! Успех![smile]



Публикацията е редактирана (14-10-08 14:56)

Отговори на това съобщение
 Re: За пентакс, канон и войната в Ирак...
Автор: likeduh   
Дата:   14-10-08 14:05

хах питай netizen и kart
[beer]
имаш стабилизирано тяло...от това какво повече...при канон виж цените на стабилизираните обективи....
ще имаш и ти като мен ..канонски , бюджетни сбиротъци...инак и 40д видях за 1200-1300 вече...., но що ли канон не ме изкушава......

Отговори на това съобщение
 Re: За пентакс, канон и войната в Ирак...
Автор: darksorrow   
Дата:   14-10-08 14:13

имаш стабилизирано тяло...от това какво повече...

[smilie8] браво, сектантите дойдоха

Отговори на това съобщение
 Re: За пентакс, канон и войната в Ирак...
Автор: nedelcho   
Дата:   14-10-08 14:21

photostoykov - баш сбиросък си е от обективи. Нямам нищо което да е над високия, да не казвам среден клас - > сигма 70-300/4-5.6; китовия 18-55 и 50/1.7 мф пентакски. Бях се насочил преди време в 50-150/2.8, но ако ще пазя системата може да скоча ако ми позволи бюджета на 60-250/2.8...
За сега мненията са да си седя на г-то и да си пазя пентаксчето. Иначе това, че к10д било и по-добро от к20д - и двата апарата ли си хващал за да твърдиш това. И ако да - разкажи ми малко , защото явно ще е безценна за мен информация.

Айде наздраве.

Отговори на това съобщение
 Re: За пентакс, канон и войната в Ирак...
Автор: zaiko   
Дата:   14-10-08 14:21

А защо не к20д?


Отговори на това съобщение
 Re: За пентакс, канон и войната в Ирак...
Автор: nedelcho   
Дата:   14-10-08 14:25

Зайко - за да мога да спестя оттам някой лев за ф2.8/ф4 средно варио.
Пък и не се предлагат за момента много в базара, нови ми идват нагоре, ако не получа допълнителния бюджет.

Отговори на това съобщение
 Re: За пентакс, канон и войната в Ирак...
Автор: bordon   
Дата:   14-10-08 14:26

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: За пентакс, канон и войната в Ирак...
Автор: zaiko   
Дата:   14-10-08 14:38

Ами тогава...

1. Стискам палци да получиш допълнителния бюджет [smilie24]

2. Ако не - взимай к10д и събирай парички за 17-70/4 SDM [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: За пентакс, канон и войната в Ирак...
Автор: photostoykov   
Дата:   14-10-08 15:11

nedelcho, не делай нищо, преди да си готов за това!
Барал съм всичките хАпарати на Pentax и въпреки всичкия ми респект към миналите завоевания на фирмата, не си купих!
Мое лично мнение (не искам да последва флеймене по въпроса!), е че иначе легендарната фирма в миналото няма "светло" бъдеще! Сори![smile]
Апропо: май събра мненията на двама-трима в едно - аз ти препоръчах K200D като "средна" хубост, а ти ми теслими K10D/K20D?!
Разказите на ЛС, иначе спаменето е на лице!
[shtrak] [smile] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: За пентакс, канон и войната в Ирак...
Автор: nedelcho   
Дата:   14-10-08 15:25

Стойков - значи е по-удачно да взема 20д с 50/1.8 и да събирам за някоя л-ка. Така е според теб?
Че ми е голяма дилемата...

Отговори на това съобщение
 Re: За пентакс, канон и войната в Ирак...
Автор: amon_amarth   
Дата:   14-10-08 15:38

nedelcho: аз от няколко месеца вече съм с К10Д, а колегата ми е с К200Д, ио двата са много хубави апарата, но на мен лично К10 ми харесва повече като функционалност, бързи бутони, серийно снимане и ергономия. но го има и малкия недостатък че е доста тежък, около 800 грама. иначе според мен няма смисъл да вземаш К20 на някакви велики пари като се намира К10 на добра цена с гаранция. аз моя го взех за 1100 с обектив и година и 8 месеца гаранция (БГ).
а за К200 какво да кажа, супер дяло за ентри DSLR, но ако искаш да минаваш на нещо по-височко от К100, според мен трябва да е К10. няма да съжаляваш, нищо че К200 има някой друга екстра в повечко ;)

в крайна сметка ако имаш възможност хвани и двете тела и поснимаш по 1-2 седмици ако имаш познати. така най-добре ще разбереш

Отговори на това съобщение
 Re: За пентакс, канон и войната в Ирак...
Автор: photostoykov   
Дата:   14-10-08 15:41

Неделчо, бате, погледни понеделнишки на нещата!
Аз не изповядвам ничия фоторелигия - с лентово тяло съм снимал Canon, а с цифрак с Nikon.
Първо си задай въпросите и намери отговори за себе си на:
- какви жанрове фотография са ти най на сърце?
- кои обективи са най-подходящите за избранаите жанрове?
- с какъв начален бюджет разполагаш?
- правилно разпределяне на бюджета спрямо обектив(и) и камера?
- компромиси при избора на марка?
- дългосрочна стратегия за изграждане на система?
- инфарктни решения - на старо или ново?
- последователност и план?
- снимане за кеф или за пари?
Е, дано съм ти бил полезен![shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: За пентакс, канон и войната в Ирак...
Автор: ibk   
Дата:   14-10-08 16:05

Колкото и странно да прозвучи на фона на всички мнения досега, аз бих ти препоръчал да изчакаш още малко и да си вземеш К-м.
Снимам с ДС от 3 години и макар, че логичният път е да мина на К20 (не ми се дават толкова пари) - ще си взема К-м.

Малко по-орязан от К200, но за сметка на това с няколко екстри в повече. И със сигурност ще е по-евтин.

Някой може и да скочи в момента - "ама няма бутони изнесени от вън" - Е, И?!? Като са изнесени от вън ще стана по-добър ли?

Но това си е мое мнение все пак.

Успех с избора!
[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: За пентакс, канон и войната в Ирак...
Автор: asahi   
Дата:   14-10-08 16:16

Аз не схванах защо искаш да си сменяш апарата.
Дали си стигнал до края на възможностите му?
Дали старото тяло спъва развитието ти?
Мислиш ли, че с новото тяло ще правиш по-хубави (по твоите критерии) снимки?

Отговори на това съобщение
 Re: За пентакс, канон и войната в Ирак...
Автор: TPECHAT   
Дата:   14-10-08 16:21

май за ирак му трябвал друг апарат???

Отговори на това съобщение
 Re: За пентакс, канон и войната в Ирак...
Автор: dephil   
Дата:   14-10-08 16:28

nedelcho,

погледнах какво/как снимаш.

Моето мнение (не се сърди за което) е, че не ти трябва да сменяш нищо.
Ако беше с готови излишни пари - ОК, ама май не си.

По-добре си похарчи бюджета за пътуване и виждане на нови хора и места - това ще ти даде МНОГО повече хубави снимки, отколкото смяната на тялото и системата.

Поздрави! И - [beer] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: За пентакс, канон и войната в Ирак...
Автор: zaiko   
Дата:   14-10-08 16:37

Абе я кажи с какви обективи си... Интересно ми е [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: За пентакс, канон и войната в Ирак...
Автор: nedelcho   
Дата:   14-10-08 17:04

Прави се - сигурно нямам нищо интересно. Нито тука, нито в photo-cult.com/climbatize
Трудно ми е да ви го обясня, но една голяма част от вас сигурно са минали през това, така, че ще си спестя усилията.
Зайко - по-горе съм писал каква ми е техниката.

Отговори на това съобщение
 Re: За пентакс, канон и войната в Ирак...
Автор: zaiko   
Дата:   14-10-08 17:10

Само една корекция - 60-250 е на бленда 4, а не на 2.8.

Отговори на това съобщение
 Re: За пентакс, канон и войната в Ирак...
Автор: pacy4   
Дата:   14-10-08 17:10

Стой си на Пентакс [smilie24] за да не съжаляваш. К10д, казвам аз. А защо не вземеш да вкараш тези парички в повече оптика и светлина, вместо да купиш още едно тяло, което ще остарее след 2 години ?
Аз все още си снимам с 350д и ще го сменя когато Канон открият стабилизацията [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: За пентакс, канон и войната в Ирак...
Автор: pacy4   
Дата:   14-10-08 17:11

Кажи какви обктиви имаш до момента.

Отговори на това съобщение
 Re: За пентакс, канон и войната в Ирак...
Автор: nedelcho   
Дата:   14-10-08 17:32

Сигма 70-300 apo dg macro
18-55 китовия, първа версия
pentax 50/1.7 mf

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »