Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 кое не ви харесва?
Автор: ka7   
Дата:   14-10-08 00:45

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: кое не ви харесва?
Автор: navy   
Дата:   14-10-08 00:48

а сега де...

Отговори на това съобщение
 Re: кое не ви харесва?
Автор: MarinY   
Дата:   14-10-08 00:50


http://212.36.3.59/site_pics/135/7_1223751348_Picture-005bw.jpg


Ми, опита в една снимка да разкажеш неща, достатъчни за да направиш три други снимки, винаги ще е със съмнителен резултат. [smile]



Публикацията е редактирана (14-10-08 00:54)

Отговори на това съобщение
 Re: кое не ви харесва?
Автор: navy   
Дата:   14-10-08 00:53

Ми няма никой тука...
Основно гърбове, няма акцент, лице с очила излиза извън кадъра като движение... криви хоризонти... изобщо кадъра е грозен и без стойност...

Дани ти поне да си хубав/а [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: кое не ви харесва?
Автор: ka7   
Дата:   14-10-08 01:15

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: кое не ви харесва?
Автор: nabis   
Дата:   14-10-08 01:17

Няма смисъл да повтарям navy, на мен тази снимка не ми казва нищо...не ми носи информация.
Пробвай пак :)

Отговори на това съобщение
 Re: кое не ви харесва?
Автор: canonio   
Дата:   14-10-08 01:21

Ами, тази част от въжето, която не си успял да десатурираш, седи като червена сламка, която младежът си е заврял в носа. Това го прави жалък.
Краката на децата са изрязани по най-абсърдния начин, а на жената главата се е сляла с черното...
Това само като технически "неудобства".
Иначе като идея, послание или вдъхновение - не ми говори нищо. Все едно апаратът е щракнал, като си го вадил от чантата.

Отговори на това съобщение
 Re: кое не ви харесва?
Автор: ka7   
Дата:   14-10-08 01:26

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: кое не ви харесва?
Автор: canonio   
Дата:   14-10-08 01:27

По интересното е, в теб какво проговори, за да натиснеш спусъка. Какво ни показваш?

Отговори на това съобщение
 Re: кое не ви харесва?
Автор: ka7   
Дата:   14-10-08 01:36

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: кое не ви харесва?
Автор: ka7   
Дата:   14-10-08 01:41

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: кое не ви харесва?
Автор: Reptile   
Дата:   14-10-08 02:25

По принцип съм склонен да откривам неща,дори където ги няма...но тук нищо не разбирам,съжалявам...Поне мен са ме учили че в една снимка не само трябва да има идея и по възможност история,но и тези неща трябва да бъдат поднесени така,че зрителя да открива акцента ведната.Защото ако оставиш зрителя да се чуди за 3 секунди и вече си го изгубил...трябва да го грабнеш веднага...а тази снимка мен не ме грабва...Да знаеш,че много много рядко критикувам,повече обичам да хваля :) Единственото правилно нещо е червената раница в силната композиционна точка долу в дясно...стои като някав безидеен натюрморт обаче снимката...ама нищо...продължавай да снимаш и разказвай истории със снимките си...прави ги така,че...да предизвикват мисъл...сълзи или смях...когато го постигнеш,всички ще те признаят...Аз се опитвам...понякога успявам,понякога - не....Снимай яко човек...и прави снимки дет наистина ама много много да те кефят теб...тва е ключа :)

Отговори на това съобщение
 Re: кое не ви харесва?
Автор: ka7   
Дата:   14-10-08 02:26

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: кое не ви харесва?
Автор: bordon   
Дата:   14-10-08 13:33

Reptile

Много добро мнение, браво [smilie24]
Ако можеше повече такива мнения да съществуват във ФФ, тук щеше да бъде по-полезно и конструктивно място.

Браво [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: кое не ви харесва?
Автор: tofo   
Дата:   14-10-08 14:06

И като искаш критика админците са помислили точно за теб...[beer]

https://photo-forum.net/photographer/%EA%F0%E8%F2%E8%EA%E0



Отговори на това съобщение
 Re: кое не ви харесва?
Автор: gesh75   
Дата:   14-10-08 14:15

общо взето споделям с другите [smile]
няма идея тука
прекалено много обекти
няма интересен момент,случка,развитие,
тук също има полезни неща,могат да ти бъдат от полза


Отговори на това съобщение
 Re: кое не ви харесва?
Автор: ka7   
Дата:   14-10-08 14:35

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: кое не ви харесва?
Автор: IDA   
Дата:   14-10-08 15:35

ка7,

Снимката ти:

1) Няма никаква идея;
2) Нито разказва нито показва нещо;
3) Композиционно е много зле;

Освен това:

4) Кадърът е претрупан, а изкуствено поставеният акцент върху момчето с червената раница не внася нито идея, нито естетика.
5) Всичко казано от другите по-горе е истина и напълно го подкрепям.

РЕЗУЛТАТЪТ е, че снимката ти въздейства върху зрителя точно толкова, колкото ако си беше снимал джапанките върху килима.

Няколко съвета:
===============

1) Влез в категориите от Рейтинг Б, (например "Улицата", "Репортаж" и "Всичко останало") и внимателно разгледай снимките в тях. Избери си няколко, които ти харесват и се опитай да си отговориш на въпроса, защо ти харесват и ти въздействат и с какво са ти привлекли вниманието. После ги сравни с твоята и се опитай да откриеш десетте разлики.

2) Обезателно изкарай един курс по фотография за начинаещи. Много помага!

3) Попрочети малко по композиция. Спазването на някои прости композиционни правила ще преобрази снимките ти.

4) Като тръгнеш да снимаш:

* Използвай сивото си вещество! Помисли какво искаш да снимаш, как и защо; Ако снимката ти няма замисъл, идея или някакво емоционално или естетическо въздействие, както е твоята по-горе, направо я трий!!!

* Не щракай, а снимай; Вместо 500 изщракани кадъра, направи 5 добри. Посредствените така или иначе нито ти, нито някой друг ще ги погледне;

* Не гледай, а виждай; Не зяпай, а наблюдавай; Не блей, а забелязвай! Търси момент, композиция, цветове, ракурс, контрасти, форми, извивики, обемност, светлина, изражение, емоция ... Всичко това го има навсякъде около нас. Огледай се наоколо. Веднага ще го забележиш!

* Помисли поне 5 секунди, преди да натиснеш спусъка;

* Пробвай едно, второ, трето, пето, десето. КАКВОТО СЕ СЕТИШ! Ще видиш, как ще започнеш да ставаш все по-добър и все повече ще ти харесва резултатът. Тогава точките сами ще дойдат!

Успех!


Отговори на това съобщение
 Re: кое не ви харесва?
Автор: boll   
Дата:   14-10-08 16:17

Снимай за удоволствие, без да търсиш мнение (ако не си готов да го приемеш). Снимай хора, или както казват двама гинеколози след тежък работен ден: ...и лица, лица

Отговори на това съобщение
 Re: кое не ви харесва?
Автор: e.stanev   
Дата:   14-10-08 16:49

"Помисли поне 5 секунди, преди да натиснеш спусъка"

Абе така е ама като снимаш спорт, диви животни или репортаж една секунда си е цял век [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: кое не ви харесва?
Автор: pacy4   
Дата:   14-10-08 16:52

Тоя пич все едно се крие от учителката за да смърка амфетки...
А ето и моята идея как снимката би станала по- добра.
1- Пичът е обърнат на противоположната страна/наляво/ и гледа към срещуположния/горен ляв ъгъл на кадъра/. Накъдето е отправен погледа на главния герой, там трябва да има повече "въздух".
2- Децата са с лице, а не с гръб и гледат с любопитство какво прави баткото/смърка амфета/, той обаче не ги забелязва.
3- Учителката не стой на същата линия на която е "пича",а е малко по в ляво. Тя също не е с гръб, а гледа към дъската,но леко в страни - наляво - защото там има повече въздух в кадъра. Лицето и се открива частично.
4- Учителката и децата са в ДЕФОКУС/размазани са/. На фокус е само пича.
5- Или всичко черно бяло или всичко цветно. Такива изпълнения 95% от случайте са грозни и кич.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: swan_   
Дата:   14-10-08 16:55

Какво е това всякаш?[smilie10] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: кое не ви харесва?
Автор: mayflowerbg   
Дата:   14-10-08 16:58

И като искаш критика админците са помислили точно за теб...[beer]

https://photo-forum.net/photographer/%EA%F0%E8%F2%E8%EA%E0


Че кой влиза там да пише? На третата поред снимка коментите са от 2007 година.

Отговори на това съобщение
 Re: кое не ви харесва?
Автор: ka7   
Дата:   14-10-08 18:26

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 case closed
Автор: ka7   
Дата:   14-10-08 18:27

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »