Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Препоръчайте ми статив за много тежък обектив
Автор: d_ave   
Дата:   13-10-08 23:08

Наскоро се сдобих с обектив rokkor 650-1300 + 2х телеконвертор. сега обаче се сблъсквам с проблема тегло - "обектива" със закачен на него апарат и телеконвертор тежат около 4-4.5 кг:))) имам статив, но е адски паянтов, максималното тегло, което издържа е 800 гр и ако сложа това чудовище на него започва да стене и скърца ужасно, да не говорим, че стабилност няма никаква и е отвратително да се снима. та предложете някакъв статив, който предлага максимална стабилност за минимална цена. знам, че такова отношение е кофти, но нямам много средства за статив, та търся нещо по-скоро дървено, но стабилно. гледах някаква Хама в метро за 50 лв, издържа до 4-5 кг, изглежда доста стабилен, но други наблюдения нямам...
иначе относно снимките - ето една без телеконвертора и една с него на таз-вечершната луна. заблязва се адски голямо размазване, което със стабилен статив според мен ще изчезне... както и билката в ръцете и рамената ми:)


http://photo-zona.net/images/user2967/album15716/preview/1223927576_xtyz8236_IMG_3546.JPG




http://photo-zona.net/images/user2967/album15716/preview/1223927593_ffjz3593_IMG_3548.JPG


Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми статив за много тежък обектив
Автор: GenaDP   
Дата:   13-10-08 23:15

Какъвто и статив да туриш под тоя обектив, все ще се клати - ако е закачен само на един болт... За подобни обективи има специални глави - тип "люлка". Отдолу се поставят и подходящи крака, естествено.

За съжаление, тези неща не са без пари...

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми статив за много тежък обектив
Автор: muu   
Дата:   13-10-08 23:15

с хама няма да стане... търси от китайските примерно от динафос като бюджетен вариант и вземай най тежкия и дебел... само че от тука тръгва още един голям проблем - трябва и по подходяща за дзвера глава, ама евтин варянт за подобна не съм чувал...

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми статив за много тежък обектив
Автор: dimoro   
Дата:   13-10-08 23:17

НЕ КОЛКО ИЗДЪРЖА,А КАКЪВ РЕЗОНАНС ИМА.ЗА 50 ЛВ СИГУРНО МОЖЕШ ДА НАМЕРИШ ОТ СТАРИТЕ ДЪРВЕНИ ТРИНОЖНИЦИ НА ЗЕМЕМЕРИТЕ,НО КАКВА ГЛАВА ЩЕ ИМАТ ИЛИ СЛОЖИШ,НЕ ЗНАМ.ЖЕЛАЯ ТИ УСПЕХ!РЯДКО ВЛИЗАМ ВЪВ ФОРУМА!

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми статив за много тежък обектив
Автор: ShotlandetsaWildlife   
Дата:   13-10-08 23:21

както каза гената - в люлката е истината. Но са много скъпи тези алтернативи на Wimberley-то, да не говорим самото то че е маса пара ...

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми статив за много тежък обектив
Автор: джъмбо   
Дата:   13-10-08 23:29

http://www.dynaphos.com/product.php?c=14&sc=28&id=429


за глава отделно [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми статив за много тежък обектив
Автор: tantris   
Дата:   14-10-08 00:23

Бе бая мътни ми изглеждат[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми статив за много тежък обектив
Автор: kote   
Дата:   14-10-08 00:39

подпри го на терасата -прозореца
малко неудобно ама за без пари...

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми статив за много тежък обектив
Автор: d_ave   
Дата:   14-10-08 01:00

мътни са заради комбинацията от сгънат на 15 снимащ, заврял се буквално под огромния обектив, опитващ се да "уцели" обекта, който снима и същевременно целещ и фокуса. предвид обстоятелствата и начина по който снимах даже се очудвам, че не са още по-зле:)
а иначе с терасата е добра идея, по-добра идея е перваза на прозореца, но ме е страх да не изръся цялата система от статив + обектив и т.н. от втория етаж.
тези дни ще взема да направя някоя и друга снимка на светло, иначе обектива определено приближава адски много, особено със закачен телеконвертор.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми статив за много тежък обектив
Автор: GenaDP   
Дата:   14-10-08 01:04

На прозореца - без статива бре. Тури една възглавница на перваза, и обектива - в/у нея.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми статив за много тежък обектив
Автор: lizaastar   
Дата:   14-10-08 10:44

възглавница с пясък също става

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми статив за много тежък обектив
Автор: E.Stanev   
Дата:   14-10-08 10:59

На телескопа ми фокусното е близо до твоя порядък (750мм с Барлоу леща става 1500мм).
Само за справка ще ти кажа че монтировката тежи 13кг без противотежестите (които са към 5кг), а самия тубус е някъде към 5кг. Сам прецени за какво става въпрос. Трептения при подобни фокусни се усещат дори когато апарата е поставен с преходник и не използвам окуляри( т.е. като телеобектив както теб на еквивалентно 750 или 1500 мм).

Трябват ти сериозен статив, както и заключване на огледалото на апарата, да работиш на високо исо и висока скорост за да получиш прилични снимки.


Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми статив за много тежък обектив
Автор: ivodam   
Дата:   14-10-08 11:15

d_ave: Такива стативи използваме птичарите - при нас системите често са с тегло 8 кг че и повече. В момента има възможност за продажба на един много добър професионален карбонов статив Gitzo, който по спецификация може да поеме до 15 кг. Обаче си струва парите - продава се за 1000 лв., което пак е много изгодно, тъй като нов струва 900 долара. Ако си сериозен, обади ми се на лична за подробности. Обърни внимание обаче, че отделно много важно нещо си е главата - тя също трябва да се подбира спрямо товара. Манфрото имат хубави глави, на хидравлика, с товароносимост 6, 8 кг и нагоре.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми статив за много тежък обектив
Автор: ddimo   
Дата:   14-10-08 11:55

Потърси фирмите, които се занимават с ремонт на геодезическо оборудване и си вземи от там тринога + едно шаси от повреден теодолит. Не би трябвало да ти поискат повече от 150лв. Така имаш стабилен статив + "люлка". Остава само да намериш начина да закрепиш обектива към хоризонталната ос на шасито - едва ли ще е много трудно, с малко акъл и сръчни ръце[smilie3]. Успех!

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми статив за много тежък обектив
Автор: d_ave   
Дата:   14-10-08 12:09

ivodam, за огромно съжаление бюджета за статив е доста ограничен:( иначе за стативите на птичарите знам, ама такъв има само да сънувам в близките месеци, добре, че поне идва зима, та няма да има какво толкова да се снима с такова туловище:)
иначе идеята на ddimo ми допада, трябва да поразпитам къде може да намеря такава фирма. за закрепянето ще измисля нещо:)
между другото снимките са на iso 100, скорост 1/60 и 1/50. мисля, че със стабилния статив доста ще се подобри качестовото. как мислите, това чудо за пилци дали ще стане?

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми статив за много тежък обектив
Автор: ddimo   
Дата:   14-10-08 12:59

В София има поне 4-5 такива фирми.
Само да те предупредя, че при този вариант триногата е към 7-8 кила, а шасито още към 3-4 и става малко непрактично за разнасяне.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tochnia   
Дата:   14-10-08 12:59

А може ли дадеш малко повече подробности за обектива Rokkor 650-1300mm, понеже намерих на това фокусно разстояние само:
Opteka 650-1300mm F/8-16 (срещат се и под други марки)
http://www.amazon.com/Opteka-650-1300mm-Definition-Telephoto-Canon/dp/B00064YZAQ

Твоят такъв ли е? [smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми статив за много тежък обектив
Автор: VeNoMkiLLeR   
Дата:   14-10-08 13:07

Аз от щатите поръчах този и съм много доволен носи 10кг товар без проблем стабилен е доста но и цената не е малка 180$


http://www.bhphotovideo.com/images/largeimages/486872.jpg



Главата обаче е много скъпа но няма да съжеляваш ще те кара доста дълго време ето и нея 595$


http://www.bhphotovideo.com/images/largeimages/404536.jpg


общо: 780$ и имаш про статив за всички случаи , теглото на обстановката няма да е леко около 4,400кг.

Ако искаш ефтин вариянт земи си BOGEN/Manfrotto около 500лв ша намериш добро.
Успех!


Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми статив за много тежък обектив
Автор: d_ave   
Дата:   14-10-08 13:12

tochnia, абсолютно същия е, среща се и под други имена. то по-скоро мяза на телескоп, конвертиран в обектив. чак някакво страхотно качество с него не може да се постигне, но все пак е интересна играчка

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: GenaDP   
Дата:   14-10-08 14:11

E, подобни глави има и за по-малко пари в БГ

Но те първо са за снимане на по-височка скорост, и второ - доста над бюджета на питащия.



Публикацията е редактирана (14-10-08 14:12)

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми статив за много тежък обектив
Автор: d_ave   
Дата:   14-10-08 14:39

Вярно главата е супер яка, но цената е бая нагоре...
а между другото какво ще кажете за стативите за студийно осветление? или с тях няма да е особено стабилно?

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми статив за много тежък обектив
Автор: Shri   
Дата:   14-10-08 17:25

Bogen-Manfrotto евтин вариант ?? [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми статив за много тежък обектив
Автор: GenaDP   
Дата:   14-10-08 18:31

Пич, ако имаше вариант за 20лв. да стане работата, нали вече всички щяха да са го научили тоя начин?

Какво е закрепянето на обектива ти - с дупка за винт само, или с цяло краче? Ако е с краче - намери си стабилна глава със широка плочка, и колкото - толкова. Ако е само с дупка - не мойш го стабилизира само с винта, ако щеш и на бетонно колче да го подпреш.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми статив за много тежък обектив
Автор: boncho_marinov   
Дата:   14-10-08 18:38

Имам подходящия статив, но е във Варна

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми статив за много тежък обектив
Автор: MarinY   
Дата:   14-10-08 19:34

За тежки обективи е хубаво да имаш повече точки на подпиране. Аз ползвам това
http://www.bhphotovideo.com/images/largeimages/126662.jpg

и мисля, че ще ти помогне много за стабилизацията.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »