Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Сервизиране на обектив
Автор: s_tongue   
Дата:   13-10-08 13:04

Имам обектив, който е вече поостарял, но ми върши чудесна работа, като занимаващ се любителски с фотография. Но предвид възрастта си, вече има няколко незначителни, но дразнещи проблема, които искам да отстраня. Става въпрос за гривната на зуум-а, която има лек луфт и не изкарва и прибира докрай тубуса. Луфт се усеща и при самия тубус, при поклащане. Другият проблем е, че има една лека драскотинка на челната леща, която ме изнерва, щом я погледна и също искам да махна.
Общо взето обектива се нуждае от профилактика - почистване на прахта, затягане, смяна на лещата.
Освен това, скоро мисля да взема един комплект фотоапарат с обектив, но обектива е с неработещ автофокус. Собственика ми каза,ч е е отронено зъбчето.
Идеята е има ли някъде из Пловдив, евентуално София, където мога да занеса двата обектива на сервиз и колко горе-голу биха стрували гореописаните манипулации.

Отговори на това съобщение
 Re: Сервизиране на обектив
Автор: Dani_Koev_BG   
Дата:   13-10-08 13:06

Хубаво е да споделиш и моделите на обективите.

Отговори на това съобщение
 Re: Сервизиране на обектив
Автор: s_tongue   
Дата:   13-10-08 13:09

Canon 75-300 f/4-5.6 II
Sigma 18-50/3.5-5.6

Отговори на това съобщение
 Re: Сервизиране на обектив
Автор: s_tongue   
Дата:   13-10-08 20:52

Е, никой ли не може да ме посъветва?
Чух нещо за Зентекс. Някой може ли даде някакви координати?

Отговори на това съобщение
 Re: Сервизиране на обектив
Автор: rewer   
Дата:   13-10-08 21:00

Има профил ZENTEX в сайта,той е човекът.Иначе адреса е София Младост 1 бл.25 бх.3 -0888072776 .Не съм го ползвал но скоро ще го птърся за почистване на сензора.Успех

Отговори на това съобщение
 Re: Сервизиране на обектив
Автор: stoyan_5   
Дата:   13-10-08 21:08

За стари обективи лек и части няма ...
Имам една такава Сигма - от сервиза заявиха, че няма части вече, Наско на Дондуков също се отказа и накрая Слав от Велико Търново се нае и направи чудо на струга си ...
Нама и Зевтекс да реши проблема - вЕрвай ми!

Отговори на това съобщение
 Re: Сервизиране на обектив
Автор: srptng   
Дата:   14-10-08 21:23

А за Канона специално?...
Той има просто нужда от сглобяване и стягане на гривната... челната леща може и да се прежали. Толкова ли няма кой да я извърши тая дейност. :)

Отговори на това съобщение
 Re: Сервизиране на обектив
Автор: flipbeat   
Дата:   15-10-08 01:54

докога ще ги мъчите тия евтини пластмаси?

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »