Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 ръчно вадене на снимки
Автор: petko.d   
Дата:   12-10-08 11:23

Здравейте,
Имам проблем с два филма и се надявам че някой ще може да ми помогне. Перфорацията на лентите е нарушена и машините във фотоателиетата не могат да ги обработят, усукват ги и започват да ги късат. Казаха ми да търся фотоателие с машина с ръчно подаване на филма. Някой знае ли за такова ателие в София. Ще съм много благодарен на всяка информация която можете да ми дадете.
Благодаря!

Отговори на това съобщение
 Re: ръчно вадене на снимки
Автор: jmiotov   
Дата:   12-10-08 12:51

Ако филмите са проявени, може да се сканират (с ръчно подаване на филма) и тогава от скановете да се вадят снимки.[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: ръчно вадене на снимки
Автор: william   
Дата:   12-10-08 13:39

Лентите могат да се сканират и на обикновен плосък скенер с адаптер за филми, не е задължително на машина във фотоателие. Ще получиш файлове от порядъка 10-20 Mpix за всеки кадър и прилично качество. Можеш да си обработиш сам файловете, да ги запишеш на CD и после във всяко цифрово ателие ще ти вадят снимки на хартия направо от тях, без да носиш лентите.

Ако нямаш под ръка такъв скенер, разпитай познати - много хора имат.

Щом филмите ти са със съдрана перфорация, всяко даване в ателие крие риск да ти ги намачкат и накъсат още повече. Ако снимките са ти ценни, потърси начин да свършиш работата сам.


Отговори на това съобщение
 Re: ръчно вадене на снимки
Автор: asahi   
Дата:   12-10-08 15:28

Къде си ги вкарал, че да ги вадиш?

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »