Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Останах без фотоапарат....Моля за съвет какъв да си купя!!!
Автор: klick   
Дата:   08-10-08 19:06

Здравейте!Имам 'Fuji F30',но миналата седмица се повреди.За сега оставам без фотоапарат,а и не знам дали Fuji-то ще може да се поправи.Чудя се какъв фотоапарат да си купя.Бихте ли ме посъветвали какво да избера...не знам дали има нещо,което се доближава до 'F30'?!По принцип снимам доста в затворени помещения,където светлината не винаги е в изобилие.Също така и на открито,но там всички машинки се справят добре.Бих се радвал и бих бил благодарен да ми препоръчате фотоапарат...да кажем до около 400-450 лв.А иначе 'F30' си беше супер!Благодаря предварително!


Отговори на това съобщение
 Re: Останах без фотоапарат....Моля за съвет какъв да си купя!!!
Автор: volenE   
Дата:   08-10-08 19:16

Аз на твое място бих си купил
DSLR + обектив на старо от форума.[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Останах без фотоапарат....Моля за съвет какъв да си купя!!!
Автор: klick   
Дата:   08-10-08 19:23

Мисля,че все още съм далеко от това ниво,а и са много обемисти.Предпочитам нещо компактно...Благодаря за съвета![smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Останах без фотоапарат....Моля за съвет какъв да си купя!!!
Автор: riddick   
Дата:   08-10-08 19:32

Принципно не искам да те разубеждавам . Но за съжаление volenE е прав. След като си снимал с това фуджи вече е много трудно да намериш нещо в този клас, което да го замести. Единствената разумна стъпка е ДСЛР и обектив на старо, защото само това се вмества в критериите за качество, функционалност и цена, поставени от Ф30.
Но това е моята гледна точка. Защото след като съм опитал нещо качествено вече не мога да си изкривя душата с някакъв компромис, каквато и да е цената.
Успех при търсенето.

П.С.: Завчера бях във Фотосинтезис и видях че цената на Никон Д40 + 18-55/3.5-5.6 е станала 699лв с ДДС-то.
Аз бих се замислил за този вариант или нещо подобно, но втора ръка.


Отговори на това съобщение
 Re: Останах без фотоапарат....Моля за съвет какъв да си купя!!!
Автор: apollo   
Дата:   08-10-08 19:34

Така е, събери още малко и вземи Д40 кит или Е410 двоен кит [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Останах без фотоапарат....Моля за съвет какъв да си купя!!!
Автор: kote   
Дата:   08-10-08 19:39

Fuji F100fd

Отговори на това съобщение
 Re: Останах без фотоапарат....Моля за съвет какъв да си купя!!!
Автор: Tekumze   
Дата:   08-10-08 20:11

Лентов [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Останах без фотоапарат....Моля за съвет какъв да си купя!!!
Автор: cade   
Дата:   08-10-08 20:25

klick написа:

> Мисля,че все още съм далеко от това ниво

то не е до нивото а до светлината [smilie6]

DSLR [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Останах без фотоапарат....Моля за съвет какъв да си купя!!!
Автор: tempoo   
Дата:   08-10-08 21:19

Никон Р60 + 2Гб. карта + калъфче от фотопавилион за 339лв


Отговори на това съобщение
 Re: Останах без фотоапарат....Моля за съвет какъв да си купя!!!
Автор: klick   
Дата:   08-10-08 21:20

Изобщо не съм наясно с DSLR-ите и не съм убеден,че бих се справил.С Fuji-то снимах на 'auto'и всичките ми опити да снимам с някакви ръчни настройки се оказваха пълно фиаско...Така,че моето място е точно компактните апарати.И мисълта да нося отделно чанта с апарат и такъми,честно казано,не ме блазни никак.Все пак,благодаря за мненията и все още съм в очакване на добро предложение за добра'сапунерка'.[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Останах без фотоапарат....Моля за съвет какъв да си купя!!!
Автор: lexi   
Дата:   08-10-08 21:26

Fujifilm Finepix F50 fd за 399лв. от фотопавилиона.

Отговори на това съобщение
 Re: Останах без фотоапарат....Моля за съвет какъв да си купя!!!
Автор: Lalinda   
Дата:   08-10-08 21:32

Какво толкова снимаш?
Защо нямаш нищо в профила?

Отговори на това съобщение
 Re: Останах без фотоапарат....Моля за съвет какъв да си купя!!!
Автор: klick   
Дата:   08-10-08 22:51

Не снимам нищо особено.А и снимките ми едва ли са подходящи за тук.

Отговори на това съобщение
 Re: Останах без фотоапарат....Моля за съвет какъв да си купя!!!
Автор: da.fo   
Дата:   08-10-08 23:47

Аз продавам една Кonica/Minolta A 200 - ако имаш интерес пиши на ЛС


Отговори на това съобщение
 Re: Останах без фотоапарат....Моля за съвет какъв да си купя!!!
Автор: didesignbg   
Дата:   09-10-08 08:23

fuji f100fd ще ти хареса, или евентуално едно f40 все някъде трябва да има. Какво му стана на 30то?

Отговори на това съобщение
 Re: Останах без фотоапарат....Моля за съвет какъв да си купя!!!
Автор: klick   
Дата:   09-10-08 08:39

При F100fd цената е вече много висока.Съвсем
начинаещ съм и ми се вижда скъпо.Та не знам,за сега се ослушвам и изчаквам да видя предложенията.А за F30-то ще ти пиша на ЛС.Имам си някои съображения.

Отговори на това съобщение
 Re: Останах без фотоапарат....Моля за съвет какъв да си купя!!!
Автор: harvester_vn   
Дата:   09-10-08 09:01

Тц, тц.... човека е писал до 450лв. и да е нещо по-компактно, вие го пращате на луната както обикновенно. S100, DSLR-и.... Марк няма ли да му предложите?
S100 струва почти 1200лв. и е доста голям. Моят съвет е S1000- 465лв. или S5700- 350лв. Освен че се вписват в посочената цена са и доста по-компактни от S100.

п.п. Минолтата на da.fo също е добър вариант според мен.



Публикацията е редактирана (09-10-08 09:02)

Отговори на това съобщение
 Re: Останах без фотоапарат....Моля за съвет какъв да си купя!!!
Автор: digitalgab   
Дата:   09-10-08 09:24

Ми щом нищо особено не снима, той проблем няма, всеки един апарат с авто ще му свърши работа.

Отговори на това съобщение
 Re: Останах без фотоапарат....Моля за съвет какъв да си купя!!!
Автор: pifakiz   
Дата:   09-10-08 09:30

Ако искаш компактна сапунерка, която да прибираш в джоба си, но същевременно да ти предлага голямо оптично приближение, добра стабилизация, добра оптика и много добро качество на кадрите - за такъв бюджет, бих ти препоръчал - Panasonic TZ4- 479лв!


http://www.edepot-bg.com/pictures/panasonic_TZ5.jpg



Ако си решил да вземеш нещо по-добро, но с по-голями размери, и не чак толкова удобно за носене - Panasonic FZ50, FZ30, втора ръка - 400-500лв!


http://www.shotaddict.com/wordpress/wp-content/uploads/2006/07/panasonic_FZ50.jpg



Не, че съм фен на марката Панасоник/снимам с Nikon D50/, но за тези пари /450лв/, това е оптималното според мен!

Фуджитата S5700, S1000 ги зарежи, защото нямат стабилизация, матриците са им с по-малък размер и т.н.!А това е от голямо значение, особено при това приближение, което предлагат!
Изобщо не могат да се сравнят с FZ50!
А стабилизацията на Панасоник е перфектна!Оптиката също!

От горе-посочените от мен, аз бих взел без колебание Panasonic FZ50!Изснимал съм над 10000 кадъра с такъв модел, и е перфектен вариант!

Прочети малко за него https://photo-forum.net/boni/fz50/page8-1k.htm


Но да знаеш едно - вземеш ли този апарат, след време е неизбежно минаването на DSLR!!![smilie5]

Това бих избрал аз на твое място, и не задължавам никой да се съобразява с мнението ми!
Всеки има право на собствен избор!

Успех!!![beer]



Публикацията е редактирана (09-10-08 09:50)

Отговори на това съобщение
 Re: Останах без фотоапарат....Моля за съвет какъв да си купя!!!
Автор: riddick   
Дата:   09-10-08 10:44


Ехее, като чуя да превъзнасят тази вездесъща стабилизация и леко се усихвам(вече само се усмихвам, преди се смеех през сълзи). А колко често стабилизацията е спасявала снимката, когато на разположение имаш калпава оптика и калпав сензор, питам аз?
Отговор: Никога!

Съветвам klick серионо да си преосмисли приоритетите. За съжаление от посочените сапунерки близо до функционалността на стария му апарат не е дори новото Ф100фд, с новия сензор. Качеството, поне за мен, е разочароващо.
От Коника Минолта А200 съм адски доволен, въпреки че е набор 2004. Още снимам с него. Апарата не ме е разочаровал. Само ще кажа, че от него има принтове над 1 метър по дългата страна, няма проблеми за целите за които са вадени.

Няма да препоръчвам нищо повече, защото все ще се намери някой, който да излезе на нож.
Само ще кажа, че който и вариант да избере от сапунерките на пазара, klick ще остане леко разочарван. И това неминуемо ще доведе до покука на ДСЛР. Това е накратко.

Отговори на това съобщение
 Re: Останах без фотоапарат....Моля за съвет какъв да си купя!!!
Автор: vladihg   
Дата:   09-10-08 11:15

http://www.photopavilion.com/?page=catalog&base=1&catalog=2&product=4009&show=additional#slides-pane-0

е с доста добри отзиви в западни сайтове и е сравнително евтин в Бг нов модел на фирмата. [shtrak]



Публикацията е редактирана (09-10-08 11:15)

Отговори на това съобщение
 Re: Останах без фотоапарат....Моля за съвет какъв да си купя!!!
Автор: klick   
Дата:   09-10-08 11:34

Благодаря на всички,които се отзоваха с мнения.Може би ще се наложи да преосмисля или да помисля още и да поизчакам малко.

Отговори на това съобщение
 Re: Останах без фотоапарат....Моля за съвет какъв да си купя!!!
Автор: pifakiz   
Дата:   09-10-08 11:45

"Ехее, като чуя да превъзнасят тази вездесъща стабилизация и леко се усихвам(вече само се усмихвам, преди се смеех през сълзи). А колко често стабилизацията е спасявала снимката, когато на разположение имаш калпава оптика и калпав сензор, питам аз?"

riddick - и от кога оптиката Leica се превърна в калпава?

За първи път чета подобно нещо!В този клас апарати, някой да плюе FZ50, и да го нарича калпав!!![smilie10][smilie10][smilie10]

А относно стабилизацията на Панасоник - MEGA O.I.S. - мога да я похваля доста, защото съм снимал примерно с Canon S3IS, и стабилизацията му е доста по-кофти!Не знам колко е критерии де!

Няма значение!
Според мен FZ50 е прекрасен апарат!Ползвал съм го, и никой не е в състояние да промени мнението ми!!![smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Останах без фотоапарат....Моля за съвет какъв да си купя!!!
Автор: riddick   
Дата:   09-10-08 12:00

Туше. [smilie5]
Тук се оформи спор между мен и pifakiz[smilie25] Това не е лошо по принцип, защото може да хвърли малко светлина под облаците, надвиснали над klick [cool]
За конкретния модел от кратките впечатления, които имам от него, мога да похваля само оптиката. Но това се отнася само за ФЗ-30/50. От сензора не съм очарован никак. Фокуса не ме впечатли особенно. Това, което попречи на този апарат да замести КМ А200, Олимпус 8080 и Канон Про1 беше сензора. В новите им апрати няма напредък в това отношение. Дори напротив. След като Олипус провлачиха крак с тези ултра-зумове ситуацията стана дори още по-зле.

Не мога с ръка на сърцето да насоча klick към нито един сапунер от днешния пазар. Съжалявам. Препоръчвам един друг пазар, към който той така или иначе се е насочил, но просто не е готов (според неговите думи), все още.


Отговори на това съобщение
 Re: Останах без фотоапарат....Моля за съвет какъв да си купя!!!
Автор: caro-anton   
Дата:   09-10-08 12:04

Купи си един лентов Минокс от ибей за 100 лв с доставката. За компактен - много е компактен, за качество - много е качествен.
Филми евтини - бол. И няма да се счупи скоро, щото тия сапунерки са като консуматив - евтино излизало, че не се дават пари за снимки, ама се сменят на годината по веднъж...
но това е мое мнение, на никого нищо не искам да натрапвам.
хубаво е да се знае, че има варианти.
Миноксът снима с автоматичен режим, не е необходимо да се разбира от фотография, за да се снима с него сполучливо. Има добра книжка с упътване, което е кратък наръчник по фото-дело.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »