Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Коте в студио???
Автор: den_   
Дата:   08-10-08 21:38

Имам си едно бяло коте на 2 месеца. Умувам дали да не го занеса в студиото, в къщи съм значително по-ограничена от към техника, пък ми се иска да му направя готини снимчета. Чудя се как ще реагира на студийното осветление и на новата обстановка като цяло. Дали няма да е много стресиращо за него [smilie11] Не е плашливо уж. Пътя до мястото не е много също.
Споделете имащите опит. Знам, че не е много добра идея, но все пак...[smilie8] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Коте в студио???
Автор: GenaDP   
Дата:   08-10-08 21:43

Все му е тая на котака...

Отговори на това съобщение
 Re: Коте в студио???
Автор: den_   
Дата:   08-10-08 21:46

GenaDP: Е не е баш така, токувиж сме го "осветили" без да искаме, животинката. [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Коте в студио???
Автор: GenaDP   
Дата:   08-10-08 21:49

Ми не го носи тогава.

Отговори на това съобщение
 Re: Коте в студио???
Автор: promis   
Дата:   08-10-08 23:15

Аз ако съм котка, щеше да ми е интересно да видя студио отвътре.

То и сега ми е интересно...[smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Коте в студио???
Автор: ivansky   
Дата:   08-10-08 23:32

разни котки, разни реакций.[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: canonio   
Дата:   08-10-08 23:34

Увий го с тиксо, да не се пръсне от напрежениЙ.[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Коте в студио???
Автор: den_   
Дата:   08-10-08 23:38

Сериозно питам!! [ezik] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Коте в студио???
Автор: can   
Дата:   08-10-08 23:44

От коте до коте има разлика. Но щом е толкоз мъничко може и да не се притесни от пътя - амаа за осветлението... едва ли ще седи мирно както ти би искала [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Коте в студио???
Автор: magnifico   
Дата:   08-10-08 23:45

Според мен по-соро ще му е интересно...пази да не опишка фоновете [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Коте в студио???
Автор: den_   
Дата:   08-10-08 23:48

Мда трябва да го изходим преди това задължително.[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Коте в студио???
Автор: GenaDP   
Дата:   09-10-08 00:03

Клизма, сетне един валидол в задника поне 1/2 час преди началото на фото-сесията.

Отговори на това съобщение
 Re: Коте в студио???
Автор: den_   
Дата:   09-10-08 00:08

[smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Коте в студио???
Автор: navy   
Дата:   09-10-08 00:10

мяу [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Han_Solo   
Дата:   09-10-08 00:16

каква порода е? защото за фото не знам, ама докато снимахме един клип на Ани Лозанова една персийка се беше побъркала от паника , едвам я измъкнахме изпод декора и тя така се вкопчи в мен че фанелката ми стана на парцал - със следи от нокти с 10 см дължина...

Отговори на това съобщение
 Re: Коте в студио???
Автор: den_   
Дата:   09-10-08 00:20

Еми смесено е, не е някаква капризна порода, голямо диване. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Коте в студио???
Автор: Han_Solo   
Дата:   09-10-08 00:33

съвета ми е да го оставите да поопознае терена, да се успокои, да му стане любопитно тогава пали лампите а ако работиш на импулсно внимавай да не се ошашка от блицовете, че докато се усетиш и белята ще е готова.

Отговори на това съобщение
 Re: Коте в студио???
Автор: bozo   
Дата:   09-10-08 01:05

Лепиш го с "капчица" за пода в студиото и снимаш на воля [smilie5] Ако искаш уникални кадри - докато снимаш пускаш прахосмукачка [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Коте в студио???
Автор: geniusloci   
Дата:   09-10-08 10:05

От скромния си опит мога да кажа, че светкавиците не ги смущават много (само дето на 1/60 успява да мигне винаги, поне моята гадина) , но се разсейват от какво ли не друго. После се започва мятане по декори, игра с където има кабел...

За съжаление това да застане на фона и да остане достатъчно дълго за нещо смислено е възможно само, ако го натъпчеш до пръсване и не го приспиш на място.

Но така де - котки и котки, моят е фурия, с месец по-голям е.

Отговори на това съобщение
 Re: Коте в студио???
Автор: Petri   
Дата:   09-10-08 10:16

Моя котарак като съм го снимал с импулсни светкавици (в къщи) не се е шашкал - държеше се много спокойно, но все пак си беше на своя територия. На друго място в никакъв случай нямаше да мога да го снимам.
Но мисля, че малко коте не би се стресирало от това да го заведеш на друго място - старите повече се притесняват, докато малките свикват бързо с новата обстановка.

Отговори на това съобщение
 Re: Коте в студио???
Автор: ivansky   
Дата:   09-10-08 10:55

Пo-добре е да не се изхожда преди снимките.
Така ще може да си препикае територията и ще се чувства спокойно по време на снимките.
https://photo-forum.net/joro/emoticons/intheclub.gif



Отговори на това съобщение
 Re: Коте в студио???
Автор: excessmind   
Дата:   09-10-08 11:29

Моето е на 2 месеца и половина и като го водих до доктора "умря от страх", може да си седи в клетката спокойно, обаче тръгне ли колата много се страхуваше горкото.
Не се плаши от светкавици, но види ли апарата, идва да го провери веднага, щракането също доста го привлича, ако не му намериш достатъчно интересно занимание далеч от апарата ... забрави да го снимаш. Според мен ако прекараш половин ден в студиото и котето успее да се завре във всички възможни скришни места и му омръзнат, имаш шанс да го поставиш където искаш и да го снимаш [smilie5]


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »