Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Canon EOS-1D Mark IV
Автор: ShotlandetsaWildlife   
Дата:   07-10-08 23:47

Гледам фулфреймаджиите полудяха в съседната тема та реших да подкарам дискусията и за наш'то тяло, наследника на Марко 3 :)

Някой чувал ли е дали се говори за коренно нова технология на автофокусната система ( например при един от старите канони имаше AF система водеща се по окото на човека), както и как ще се преодолее границата от 10 кад/сек при положение че това е тавана на възможностите на настоящата технология??

Ще видим ли 13-15 кад/сек при новия марк или това ще си остане още поне няколко години мираж? Вие какво мислите?


Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS-1D Mark IV
Автор: navy   
Дата:   07-10-08 23:51

Ще се кротнете, когато пуснат апарат, който сам да ходи по блатата и да си мокри крата вместо Вас [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS-1D Mark IV
Автор: ivodam   
Дата:   07-10-08 23:59

ShotlandetsaWildlife: Ми чета за 69 АФ-точки, Никонци съвсем ще увехнат, горките. Но това не е нова технология - за мен ще е нова, когато почнат да интегрират лазерчета в апаратите - прас червената точка на обекта, мерене на разстоянието до мм, и така. Вярвам, че рано или късно ще стане.
За мен повече кадри в сек. вече не са толкова важни - много по-важно ми е да е хубава картината, цветовете, нюансите. И да има пиксели, разбира се - при положение, че двуцифрената кропка стана 15, Марко на 1,3 кропфактор еквивалентно, ако съм го сметнал правилно, требе да дойде на 18 МП. Лайфвю с фокус, авто ИСО - тва вече си е стандартно.



Публикацията е редактирана (08-10-08 00:00)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS-1D Mark IV
Автор: privilege   
Дата:   08-10-08 00:03

Ами да си го купим какво мислим. :)
Иначе кадрите в секунда и за мен не са приоритет.
Надявам се на някаква съществена иновация в АФ-а.
Като цяло нищо конкретно не се чува като информация, така че определено ще е интересно.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS-1D Mark IV
Автор: tantris   
Дата:   08-10-08 00:06

Ivo, лазерът е опасен за очите. На фотоапарат скоро няма да го видиш.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS-1D Mark IV
Автор: ShotlandetsaWildlife   
Дата:   08-10-08 00:10

Значи за кадрите май не ме разбирахте правилно. Аз марк 2-то си го държа винаги на 8.5к/с и рядко ги изстрелвам всичките, обикновено стигам не повече до пет поредни кадъра и снимам. Въпроса е в това че има уникални екшън моменти, които за да покриеш дори и 8.5к/с не стигат. За такива моменти 15к/с биха ти осигурили моментите за цял живот - особено при птиците всичко става мълниеносно - там се усеща нуждата най-много.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: canonio   
Дата:   08-10-08 00:12

Направи ги 24 к/с и да влиза киното[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ShotlandetsaWildlife   
Дата:   08-10-08 00:14

canonio написа:

> Направи ги 24 к/с и да влиза киното[smilie18] [smilie18]
> [smilie18] [smilie18]

ше стигнем и до там [smilie6]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: dau   
Дата:   08-10-08 00:16

шоти това с ай контрола е много зле...

окото не е съвършен иструмент...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ShotlandetsaWildlife   
Дата:   08-10-08 00:18

dau написа:

> шоти това с ай контрола е много зле...
>
> окото не е съвършен иструмент...

[smilie11] друго съм чувал за тази система на канон?

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS-1D Mark IV
Автор: ivodam   
Дата:   08-10-08 00:48

tantris: E че по дискотеките как има разни лазери?

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS-1D Mark IV
Автор: rhyan   
Дата:   08-10-08 01:27

За лазера не е нова идея - още в SONY F828 има лазерна решетка да помага на автофокуса. Само че не знам какъв е принципа на мерене и фокусиране там, така че не вярвам да се забавят още дълго време с истински лазерен прицел [smilie18] А може и затова да не го правят - слагаш фотото на пушката отгоре и отстрелваш някой президент [smilie18] [smilie18] [smilie18]
Май много филми гледам...

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS-1D Mark IV
Автор: Kanonir   
Дата:   08-10-08 01:43

15-16Мп фулфрейм, 10к/с, нова АФ

ай контрола съкс още при ЕОС3 ако не беше така досега да са се повторили

дали ще е обаче МаркIV - японците трудно го ползват това число, макар че "Диджик 4" е факт[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS-1D Mark IV
Автор: tantris   
Дата:   08-10-08 01:59

бе то и светкавиците прожектират червени решетки, ама се съмнявам да са лазери. При лазепното мерене трябва да имаш концентриран лъч и сензор, който измерва времето от подаването до улавянето на отразения лазерен лъч от обекта. После уреда изчислява разстоянието на база скоростта на лазера и половината на регистрираното време.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS-1D Mark IV
Автор: denyo   
Дата:   08-10-08 09:39

като си говорим за лазери...
но си зависят нещата и от мощността предполагам [cool]


Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS-1D Mark IV
Автор: muu   
Дата:   08-10-08 10:07


Автор: Kanonir
Дата: 08-10-08 01:43

15-16Мп фулфрейм, 10к/с, нова АФ

ай контрола съкс още при ЕОС3 ако не беше така досега да са се повторили

дали ще е обаче МаркIV - японците трудно го ползват това число, макар че "Диджик 4" е факт


...

абсолютно съм съгласен с канонира в очакванията за този нов апарат... серията над 12к/с ще я докарат без проблем, но вероятно с лайв вю и вдигнато огледало... не е изключено при новите постижения във високото исо да се направи и нещо от сорта на eos RS , с полупрозрачно фиксирано огледало...

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS-1D Mark IV
Автор: shadowhand   
Дата:   08-10-08 10:36

хахахах denyo, този е бил доста малоумен, та чак реши и да зумне към лазера. [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS-1D Mark IV
Автор: ivodam   
Дата:   08-10-08 10:49

Kanonir: Мислиш, че вече 1Д ще стане фул-фрейм, така ли? Ще видим...

Какво не й харесват японците на цифрата 4?

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS-1D Mark IV
Автор: Henaro   
Дата:   08-10-08 15:16

Абе и аз чакам 4та версия ама кога ....
Мисля ,че има смисъл да е фулфрейм ,та да става и за широка стъклария , но съм на мнение ,че ще е кроп - няма лошо ама поне 12 мп и 12 или 15 квс.В момента е безсмислено да се скача от 2ка на 3ка т.к. разликата не е толкова голяма.Па и да турат една по-нова матрица та 800ИСО да ми стане работна чувствителност.Абе живи и здрави след 40 -50 години какви матрици и апарати без затвори ще изкарат.Аааа и обективни с течни лещи - един обектив от 5 до 5000мм без аберации , светлосила 0,1 и тегло 55 грама ,па и ще струват жълти стотинки.....[smilie18] [smilie19] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS-1D Mark IV
Автор: Kanonir   
Дата:   08-10-08 16:10

...забравих по горе[smilie5] - догодина март месец на РМА-то вероятно заедно с новото Дс - 30-32Мп, 5к/с


П.С. Иво, какво да му харесват японците на числото 4 - ако се замислиш Марк3, всъщност е четвъртата камера от 1Д серията....[smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS-1D Mark IV
Автор: IvoZafirov   
Дата:   08-10-08 16:30

Дий Марко!

[smilie5]

Аз съм скромно момче и ще си карам на двуцифрено [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS-1D Mark IV
Автор: ivodam   
Дата:   08-10-08 17:56

IvoZafirov: И двете си имат място:) Двуцифреното е по-удобно за бързи реакции, за снимки в полет с лек обектив. Марко обаче фокусира безупречно и на 8.0, с двоен конвертор. На мен ми е интересно как ще е като цветове и шум петдесятката.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS-1D Mark IV
Автор: Marconi   
Дата:   08-10-08 18:14

rhyan: холограмния лазарен автофокус го има още при SONY F707, а това е далечната 2001 год. [smilie3] - не знам защо го изоставиха - според мен беше чудесно решение...

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS-1D Mark IV
Автор: dreamer   
Дата:   08-10-08 22:10

Щото като ти светне в окото и гледаш после като пресисал :)[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS-1D Mark IV
Автор: snooper   
Дата:   09-10-08 02:27

Айде представете си, ако излезе това с лазера/червената точка и си го накупят фото-репортерите... Охранителите на президентите ще изпозастрелят баааая народ, дето тъкмо се е снабдил с новата машинка [smilie10]

[smilie5] [smilie5] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »