Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Въпрос към тези който имат опит със фуджи 6500
Автор: ditko1   
Дата:   06-10-08 19:36

Здравейте, преди имах канон 630 и правеше много хубави сними, преди 7 месеца си купих фуджи 6500фд и не съм много доволен от него. Има този проблем който го видях и друг човек да го пише.
"Много сериозен недостатък е прекалената чувствителност на апарата.При превю на снимката си показва отразителни участъци в кадъра, от които е дошла допълнителна светлина.При снимане на каквото и да е на бял фон засадата е доста сериозна.Кадъра бива преекспониран.Единствено сериозна работа с ръчните настройки корегира проблема"

Четох из форума дадоха ми съвети че за снимане на сняг се дава + 1 2 компенсация но тогава всичко става бяло и не са реални цветовете.

Като снимам пейзаж, отвратително маже снимката, уж го коригирам от Шапрнеса и пак си маже, някой да има решение за този проблем?

Сестра ми вчера се върна от Рила, и тя е със канон 630 и е направила страшните снимки просто немогат да се сравнят със фуджито, тоя канон изобщо не е толкова претенциозен, като го насочиш към пейзаж и небе си прави страшните снимки, а фуджито веднага преекспонира или недоекспонира.
Като излезнеш една снимка неможеш да направиш спокойно, а веднага почваш със настройки и опити за по добра снимка. Като снимам на 28мм винаги си маже, уж го нагласям със по малка дбленда да хване целият кадър и пак си маже.

Вече се зачудвам дали да не взема канон 650ис.

http://www.dpreview.com/reviews/compare_post.asp?method=sidebyside&cameras=canon_a650is%2Cfuji_finep...

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към тези който имат опит със фуджи 6500
Автор: digitalgab   
Дата:   06-10-08 19:41

Като гледам други снимки с такъв апарат в нета не забелязвам такова нещо, защо да маже, иначе и аз ще се радвам който има повече опит да сподели.



Публикацията е редактирана (06-10-08 19:52)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към тези който имат опит със фуджи 6500
Автор: privilege   
Дата:   06-10-08 20:20

Дай няколко кадъра нагледно, проблема е или в теб или евентуално някаква повреда по самата камера.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към тези който имат опит със фуджи 6500
Автор: krist   
Дата:   06-10-08 20:56

да, дай кадри.. иначе в моя профил всичко е снимано с въпросното фуджи... виж там дали ти харесва детайла..

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към тези който имат опит със фуджи 6500
Автор: digitalgab   
Дата:   06-10-08 21:39

Не го разбирам това нагласяш по малка бленда да хване целия кадър, не хващам смисъла. Остави апарата да снима на "авто" и тогава преценявай резкоста на кадрите, задай му опция "fine" също.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към тези който имат опит със фуджи 6500
Автор: ditko1   
Дата:   06-10-08 21:56

като дам на авто прави мазало, само на ИСО 800 си праска снимките повечето.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към тези който имат опит със фуджи 6500
Автор: langel   
Дата:   06-10-08 22:26

Пробвай да снимаш режим А, на скорост поне 1/150, ISO 100, f 8, RAW, мерене Average, white balance - Auto, sharpness - Hard, AF - Area като фокусираш по контрастен обект от долната третина на кадъра. Правилата за компенсиране при сняг до +2, в гора до -2, проверявай си хистограмата преди снимка и след нея.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към тези който имат опит със фуджи 6500
Автор: Janu   
Дата:   06-10-08 23:26

Фуджито си е супер, виж мойте снимки.
Пусни някоя от твоите да видим.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към тези който имат опит със фуджи 6500
Автор: harvester_vn   
Дата:   07-10-08 08:23

Това с по-малката бленда и хващането на целия кадър не го разбрах и аз. Ако искаш повече неща да са ти на фокус трябва да снимаш на по-голяма (по-затворена) бленда. Нормално е да маже на 2,8, пейзажи се снимат от 8 нагоре, ако си на Auto и светлината е малко апарата сам си отваря блендата. Пробвай да снимаш с приоритет на блендата и ИСО-то в никакъв случай да не е на авто.
Това за пре или недоекспонирането- да не би да си на спот мерене?

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към тези който имат опит със фуджи 6500
Автор: didesignbg   
Дата:   07-10-08 08:30

Пейзажи с този апарат се снимат на f4, евентуално на f5.6, махни Исото от ауто, намали контраста и рязкоста. Покажи някоя снимка.[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към тези който имат опит със фуджи 6500
Автор: dimaldim   
Дата:   07-10-08 09:08

Всичките ми снимки в профила са точно с този апарат. Никога не съм имал съответните проблеми, но заради и тва си снимам на ръчен режим [smilie24] [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към тези който имат опит със фуджи 6500
Автор: digitalgab   
Дата:   07-10-08 10:10

Ако апарата е наред и на авто трябва да дава рязко.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към тези който имат опит със фуджи 6500
Автор: denyo   
Дата:   07-10-08 11:01

ditko1, покажи наистина някоя снимка. Аз снимам с такъв апарат и съм много доволен. Мога да кажа че мери светлината по-добре и от DSLR-ите на Canon. Единствено белия му баланс винаги червенее, та ако искам добри цветове се налага да го калибрирам по нещо безцветно (бял лист например). Но аз снимам с ръчни настройки и не знам на автоамтичните как се справя. Автоматичните мисля бяха описани тук
Препоръчвам ти да не разчиташ на автоматиката, снимай на А или ако ти се вижда сложно, на P като ползваш минимално възможното ISO. На 100 и 200 почти не се забелязва шум. На 400 все още е поносим. Ако имаш още въпроси, питай. S6500fd е страхотна машинка за парите си.


Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към тези който имат опит със фуджи 6500
Автор: krist   
Дата:   07-10-08 11:02

didesignbg - понеже ме мързи да проверя на коя бленда имам най-много детайл - въпроса ми към теб е - това ли е "the sweet spot" на тоя обектив или просто казваш, че заради кроп-фактора може и на ф4 да изкараш детайл във всички планове (но, все пак на ф8+ е по-добре?)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към тези който имат опит със фуджи 6500
Автор: Vector   
Дата:   07-10-08 11:03

Auto
Apertu... Priority - Multi Metering
Apertu... Priority - Spot Metering
Apertu... Priority - Average Metering
Shutte... Priority - Multi Metering
Shutte... Priority - Spot Metering
Shutte... Priority - Average Metering
ditko1, този апарат е DSLR-Like, което ще рече че е прелюдия към истинските ДСЛР-и. Или с други думи казано, като (ако) се научиш да ползваш ръчните настройки, едно че ще ти станат по-хубави снимките и второ, ще ти е по-лесно преминаването към ДСЛР, ако изобщо натам си тръгнал де.[smilie8]
Не че е кощунство да снимаш на Auto с този апарат, но всеки ще ти каже че не му е там силата. Това се отнася и за другите апарати от този клас. Ако все пак предпочиташ Auto-режима, наистина по-добре го продай и се върни на Канончето или още по-добре на някое евтино Никонче - те пък изобщо нямат никакви ръчни настройки. Е, ще се сблъскаш с други проблеми, като кога фокусирало, кога не, кога изобщо не може да фокусира и пр. Но това е друга тема.
Все пак не изключвам възможността твоето Фуджи да има някакъв проблем на Auto-режим. Пробва ли го на другите режими? Пусни някоя друга снимка на различни режими да видим - може проблема да е в апарата, но може и да е в теб. Срамно няма да питаш!

ПП. Забравих да уточня че снимките са от РОУ, директно конвертирани в ЖПГ през Фотошопа3 на стандартните му настройки. Не претендирам за качество на снимките, просто ги снимах набързо на различни режими за да се ориентира Дитко1[smilie3]



Публикацията е редактирана (07-10-08 11:07)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към тези който имат опит със фуджи 6500
Автор: ggreg   
Дата:   07-10-08 11:03

Ako не снимаш сватбата на братовчед си (не бързаш за никъде), ползвай РОУ. Опитай и с исо200 [smilie3] , дръж блендата на 5- 5.6. Когато не ти е крайно нужно, винаги притваряй малко ъгъла на обектива(да не е точно 28мм). Ако не ти е проблем, ползвай статив (дори и при по-високи скорости). Опитвай да свикваш с ръчният режим (този апарат е точно затова). Тези неща не са универсално лекарство, но в общия случай на този апарат помагат. И виж тогава кви пейзажчета ще бараш :)
Не се срамувай- експериментирай [shtrak] [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към тези който имат опит със фуджи 6500
Автор: digitalgab   
Дата:   07-10-08 11:59

Ето на, от снимките на Вектор, първата и втората на АР са най приятни за гледане, като втората е малко по шарп. Още нямам опит с апарата и темата е много полезна.



Публикацията е редактирана (07-10-08 12:11)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към тези който имат опит със фуджи 6500
Автор: denyo   
Дата:   07-10-08 13:15

Прочетох статията от която ditko1 е дал цитат, не успях да намеря смисъл в повечето изречения. Прилича ми на машинно преведен текст от английски. То се вижда и в цитата от първия пост, доста безсмислено звучи.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към тези който имат опит със фуджи 6500
Автор: ditko1   
Дата:   07-10-08 17:51


http://www.picvalley.net/u/794/568540515.JPG




http://www.picvalley.net/u/1199/1826099600.JPG



Забелях, че освен да дига много Исо-то, на Р снима под 1/60 как няма да маже,и 2.8Ф много тъпо Авто има.Вече снимам над 1/60 нали това е границата за сапунер да не маже от ръка и стават по добри снимките. На първата съм снимал на ИСо 100 1/110 и 8Ф и пак леко е маглива но става, втората съм снимал на Исо200, 11ф, 1/125.

Малко и други 2 [smile]


http://www.picvalley.net/u/1470/1619994195.JPG




http://www.picvalley.net/u/1337/1806279311.JPG





Публикацията е редактирана (07-10-08 18:20)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към тези който имат опит със фуджи 6500
Автор: harvester_vn   
Дата:   07-10-08 18:16

Според скромното ми мнение снимките са си наред.
Минималната скорост не се определя от това дали снимаш със сапунер или не, а от фокусното разстояние. Например 50мм- 1/50, в твоя случай, 28мм- 1/30, 300мм- 1/300

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към тези който имат опит със фуджи 6500
Автор: ditko1   
Дата:   07-10-08 18:22

На 28мм ми дава автом. 1/15, малко ми е странно как ще снимаш от ръка и няма да замаже.По добре да вдигнеш малко Исо-то и с по голяма скорост да снимаш, ако разбира се стават тъмни снимките .



Публикацията е редактирана (07-10-08 18:26)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към тези който имат опит със фуджи 6500
Автор: surg   
Дата:   07-10-08 18:42

така........


1. този модел няма стабилизация както знаем, и стабилното примерване и държане на апарата е УЖАСНО ВАЖНО.....разберете го...не може да шариш с апарат на ръка надалече и да има рязкост....
- СНИМАИ ОТ ОКО, бавно, стабилно....
2. 28 мм края не вярвам да е чак толкоз мажещ, че да се избягва, пък и нали е така "любим" на феновете,
3. за да се командва сигурно апарата за макс. отворена бленда при ниско възможно ИЗО
- ползвай редовно режим А, Бленда наи отоврената възможна спрямо зоома
4. оптиката на този тип апарати не е онази на ДСЛР, и наи рязката бленда изобшо не е над 8, напротив, тия бленди при кои да е 12 зоом апарат следва да се избягва...
- СНИМАИ на 1-2 бленди под наи отворената за максимална рязкост на обектива, това дава и и по ниско ИЗО и възможна по кратка скорост, за да мажеш от движение на ръката...
и пак, стабилно снимане е УЖАСНО важно, особено ако си гледаш снимките на 100% увеличени...


освен това, повечето , да не кажа 100$ от не ДСЛР снимките искат и мъничко поне шарпене...



гледам снимката от терасата, имаш обект на 1.5, на 50м и на 1 км планината....
няма начин с апарат от този клас да ти е всичко на фокус при такова разставяне...т.е. не можеш да получиш максимална рязкост на 3те плана - близък среден и далечен....това не стъава с такъв апарат....


има един саит с мноооого пооучителна информция за дълбочина на фокуса при различни апарати и обективи ....виж го....

наи сетне, не сравняваи директно с добри "на вид" снимки в този форум....повечето са ужасно пипнати с софтуер, и нямат почти нищо общо с оригинала...[smilie3]

за снимки с 6500 виж тук http://photo-cult.com/album.php?cam=2146



Публикацията е редактирана (07-10-08 19:03)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към тези който имат опит със фуджи 6500
Автор: ggreg   
Дата:   08-10-08 00:59

То май чак сега стигнах да седна в къщи на компа :) ето един пример на исо100 при обектива на около 50мм
http://photo-zona.net/index.php?APP_ACTION=DISPLAY_IMAGE_BIG&IMAGE_ID=163060

И още едно пейзажче от "Съева дупка" на исо800 и обектиФ на 28мм еквивалент. Експонацията обаче вече е 1 сек...
http://photo-zona.net/images/user60951/album13153/large/1223416034_ajfp9515_DSCF0607jpgcopy.jpg

Абе става си апарата и за пейзажи и за всичко. Ако снимките ни не стават добре, то вината надали е във Фуджито :) [beer]
Surg [smilie24]
Хайде, лека нощ на всички :)



Публикацията е редактирана (08-10-08 01:04)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към тези който имат опит със фуджи 6500
Автор: didesignbg   
Дата:   08-10-08 08:49

surg, много легенди.
ползвай редовно режим А, Бленда наи отоврената възможна спрямо зоома Диафрагмата трябва да е леко позатворена, особено в широкоъгълната част 4 е добре.

освен това, повечето , да не кажа 100$ от не ДСЛР снимките искат и мъничко поне шарпене... - точно обратното, на апаратите от този тип винаги трябва да се намалява изострянето. Прекалено е агресивно, при дслр-те е обратно, при тях картинката е по неутрална.

гледам снимката от терасата, имаш обект на 1.5, на 50м и на 1 км планината....
няма начин с апарат от този клас да ти е всичко на фокус при такова разставяне

Напротив точно с този тип апарати е много лесно да се получи. Конкретния пример на приравнени 28мм може да се постигне при диафрагма 5,6, най-вероятно и при диафрагма 4.


Препоръчвам да прочетеш няколко пъти упътването, да опознаеш добре апарата и бавно да почнеш да го ползваш и извън автоматичните настройки. Апарата има и роу от който може да се извади доста. Ултразумовете на фуджи не са направени да дават резултат при снимане на ауто, за това си има канони и панасоници. Апарати с характер са така да се каже[smile] искат малко свикване. Специално с6500 е най-доброто което може да се купи в този клас, остава да се научиш да го ползваш. С него спокойно можеш да "засрамиш" доста собственици на малки дслри.

[shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към тези който имат опит със фуджи 6500
Автор: denyo   
Дата:   08-10-08 09:29

[smilie24]
didesignbg
[shtrak]
Нещата които си цитирал наистина са странни, няма абсолютно никаква логика в тях. Дано не са легенди а само писаници на незапознат с апарата човек. За дълбочината на рязко изобразеното пространство - линка който бях дал по-горе има си табличка в края на страницата.


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »