Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Някой има ли снимки или инфо за този ужасен ритуал?
Автор: deadscreem   
Дата:   05-10-08 17:42


http://img328.rockyou.com/imagehost/10/10593/10593391/10593391_74c9f3851211125327_m.jpg



днес ми го показаха и бях меко казано шокиран! интерестно ми е да разбера от къде произлиза ритуала и каква е варварската му цел...

Отговори на това съобщение
 Re: Някой има ли снимки или инфо за този ужасен ритуал?
Автор: darksorrow   
Дата:   05-10-08 17:43

чак "ритуал"?

Отговори на това съобщение
 Re: Някой има ли снимки или инфо за този ужасен ритуал?
Автор: ivodam   
Дата:   05-10-08 17:57

Каква е тая свинщина? Дай нещо подробности, какво си разбрал!?

Отговори на това съобщение
 Re: Някой има ли снимки или инфо за този ужасен ритуал?
Автор: muu   
Дата:   05-10-08 17:58

мисля,в исландия, но може и да бъркам... страшничко е, морето става червено... май в НГ имаше някаква статия навремето...

Отговори на това съобщение
 Re: Някой има ли снимки или инфо за този ужасен ритуал?
Автор: esc   
Дата:   05-10-08 17:59

Вараварската цел е дефините да бъдат изядени.

[smilie2]


Отговори на това съобщение
 Re: Някой има ли снимки или инфо за този ужасен ритуал?
Автор: navy   
Дата:   05-10-08 18:00

това делфини ли са?

Отговори на това съобщение
 Re: Някой има ли снимки или инфо за този ужасен ритуал?
Автор: loki_in_disguise   
Дата:   05-10-08 18:07

Добре, де, това не е ли когато китовете се самоубиват. Може и да бъркам, но имаше и нещо такова. Защото ако е съзнателен обичай или ритуал.....ужас!

Отговори на това съобщение
 Re: Някой има ли снимки или инфо за този ужасен ритуал?
Автор: ALBIREO   
Дата:   05-10-08 18:08

Ужас... [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Някой има ли снимки или инфо за този ужасен ритуал?
Автор: juslen   
Дата:   05-10-08 18:16

Масово групово убийство на делфини с цел консумация

Отговори на това съобщение
 Re: Някой има ли снимки или инфо за този ужасен ритуал?
Автор: dechobek   
Дата:   05-10-08 18:19

Това е на Феръорските острови - годишният лов на китове гринди:

http://en.wikipedia.org/wiki/Whaling_in_the_Faroe_Islands

Отговори на това съобщение
 Re: Някой има ли снимки или инфо за този ужасен ритуал?
Автор: deadscreem   
Дата:   05-10-08 18:42

мерси за инфото dchobek, прочетпх за какво става дума с най-голямо отвращение... понякога ме е срам че съм човек и имам общ произход с хора като тези, за които убиването на животни е просто "ритуал за удоволствие"

Отговори на това съобщение
 Re: Някой има ли снимки или инфо за този ужасен ритуал?
Автор: ivodam   
Дата:   05-10-08 18:58

deadscreem: Е, недей да се срамуваш, има реалности, все пак сме произлезли от една пра-маймуна навремето, с особено развит инстинкт за убиване и за съвокупляване - това отдавна го знаят специоластите по еволюционни теории. Първите намерени инструменти не са всъщност "оръдия на труда", а оръдия за убиване. Така че тези пориви си ги има в човека, лошото е, че някак криво-лево са били повече или по-малко подтискани до един момент, ама от началото на двайсети век като че ли човечеството иска да си навакса за пропуснатото време и възможности за упражняване на насилие. Нещата ще стават все по-лоши в бъдеще...

Ницше беше писал нещо сорта, че всяка високо развита култура се е изградила и основала на насилие...



Публикацията е редактирана (06-10-08 01:55)

Отговори на това съобщение
 Re: Някой има ли снимки или инфо за този ужасен ритуал?
Автор: bobihot   
Дата:   05-10-08 19:03

Некои са от гората, некои от друго място...

Отговори на това съобщение
 Re: Някой има ли снимки или инфо за този ужасен ритуал?
Автор: navy   
Дата:   05-10-08 19:09

Аз съм от К-Пакс [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Някой има ли снимки или инфо за този ужасен ритуал?
Автор: GenaDP   
Дата:   05-10-08 19:44

Ах, колко сте гнусливииии.... Ама пържоли нагъвате, нали? Може би си мислите, че растат по дърветата?

Отговори на това съобщение
 Re: Някой има ли снимки или инфо за този ужасен ритуал?
Автор: krist   
Дата:   05-10-08 19:53

Не, не нагъване[smile] Показаното на снимката наистина е пълна отврат и дано по-скоро повече хора проумеят, че месцето макар и вкусно, наистина не расте по дърветата!...[smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Някой има ли снимки или инфо за този ужасен ритуал?
Автор: ShotlandetsaWildlife   
Дата:   05-10-08 20:10


http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/0/0b/Whaling_in_the_Faroe_Islands.jpg



смърт за всяка смърт, това е - тия дето са ги убили така и тях трябва да ги резнат по същия начин.


Отговори на това съобщение
 Re: Някой има ли снимки или инфо за този ужасен ритуал?
Автор: haaho   
Дата:   05-10-08 20:24

Подобен "ритуал" има във всяка кланица , как се разделят животните на годни и не годни за клане [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Някой има ли снимки или инфо за този ужасен ритуал?
Автор: ShotlandetsaWildlife   
Дата:   05-10-08 20:29

haaho написа:

> Подобен "ритуал" има във всяка кланица , как се разделят
> животните на годни и не годни за клане [smilie11]

подобни ритуали няма у нас. добитъка се зашеметява с ток и после се убива без да усеща нищо. специално съм питал хора, които са имали достъп до тези процедури.

колкото до това, мисля че няма какво да се коментира - смърт за смърт това е решението - като не искат да спрат това зверство, трябва да се резнат няколко гърла на тия от клипа и да видим после дали ще смеят да убиват пак??!

http://www.youtube.com/watch?v=LVsP27hGWrU

Отговори на това съобщение
 Re: Някой има ли снимки или инфо за този ужасен ритуал?
Автор: kolcho   
Дата:   05-10-08 20:36

Абеееее, с риск да разваля рахата на възмущаващите се - мога ли да ги помоля един по един да декларират едно просто нещо: че не консумират и никога не са консумирали месо[smilie7]
Щото аз не съм от май-големите фенове на мръвката, но простото обстоятелство, че миналата седмица хапнах мешана скара в ресторантче с приятели, автоматически ме превръща в демагог, ако се опитам да клейма снимката, хората на нея и пр.......

Отговори на това съобщение
 Re: Някой има ли снимки или инфо за този ужасен ритуал?
Автор: vladi3   
Дата:   05-10-08 20:40

Егаси...

Отговори на това съобщение
 Re: Някой има ли снимки или инфо за този ужасен ритуал?
Автор: next_time   
Дата:   05-10-08 20:43

Ако няма търсене на месо ........... няма да има и подобни касапници.Малко е лицемерно да се обсъжда със сълза в окото съдбата на пържолите които са в хладилниците ви.

Някои замисля ли се че за една порция крилца в "Кентъки" са избили цяло стадо пилци.А като се замислиш че има хора които си поръчват цяла порция и ........ хапват едно крилце само ..... и така обезмислят саможертвата на цялото избито стадо.



[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Не ям месо, но сте смешми как ревете за храната с която не може да се разделите.

Отговори на това съобщение
 Re: Някой има ли снимки или инфо за този ужасен ритуал?
Автор: e-mil   
Дата:   05-10-08 20:46

Що не пробвате да отгледате поне един декар пшеница или царевица на Фарьорските острови преди да се отвращавате от убийството на животни?

Някъде през 1237 год. норвежките колонии в Гренландия писали в Рим, че не могат да спазват точно християнския ритуал при получаване на светото причастие и помолили да заменят хляба с месо, а виното с бира или ферментирал сок от боровинки. Обаче папа Григорий IX лично настоял да ползват за причастие поне хляб.
Ясно че на папата му е било лесно в топлия Рим, пък и е било въпрос на влияние да не се изменя ритуалът. Обаче от вас се очаква да сте поне малко образовани и като имате Интернет да можете лесно да проверите как живеят хората на оня край на света.

Отговори на това съобщение
 Re: Някой има ли снимки или инфо за този ужасен ритуал?
Автор: haaho   
Дата:   05-10-08 20:51

ShotlandetsaWildlife написа:


> подобни ритуали няма у нас. добитъка се зашеметява с ток и
> после се убива без да усеща нищо.


Имаш ли представа какво е да ти мине ток през главата. Пускал съм 110 волта през слепоочието на човек (с лечебна цел) и "нищо не усеща" не е картинката която си спомням [ezik]

Хубаво поне, че се прави някакъв хуманен опит де.

Аз месо не ям.



Публикацията е редактирана (05-10-08 20:54)

Отговори на това съобщение
 Re: Някой има ли снимки или инфо за този ужасен ритуал?
Автор: djogata   
Дата:   05-10-08 20:56

Фарьорските острови са едни баири, стърчащи от морето с един от най-гадните (облачни, дъждовни и ветровити) климати в света

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »