Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Проблем със сензора на Fuji F30?
Автор: klick   
Дата:   04-10-08 22:59

Здравейте!Вчера синът ми се опитал да снима с Fuji-то светлинни ефекти или по-скоро силни сменящи се светлини за дискотека /нека така да го кажа/ и в един момент екранът станал бял,като мъгла.Въпросът ми е дали се е повредил сензора или е нещо друго.Може би някой има представа какво е станало и дали може да се поправи.Вярно е,информацията,която давам е оскъдна,но само така мога да опиша проблема.Ако някой има идея как може да се поправи...,нека да каже.Благодаря предварително!


Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със сензора на Fuji F30?
Автор: pifakiz   
Дата:   04-10-08 23:02

А, направените кадри след това също ли са бели?

Ако направените кадри са нормални, значи дисплея е заминал, или пък има друг проблем, но не и сензора!!!

Поздрави[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със сензора на Fuji F30?
Автор: dreamer   
Дата:   04-10-08 23:05

Лазер... Влязъл е през обектива... Мъртва матрица :)

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със сензора на Fuji F30?
Автор: klick   
Дата:   04-10-08 23:15

Кадрите направени след това също са бели...А предишните си ги разглеждам без проблем.Мисля,че Dreamer е прав...Какво мога да направя в този случай?!

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със сензора на Fuji F30?
Автор: dreamer   
Дата:   04-10-08 23:31

Ако е гаранционен го давай за ремонт и не споменавай за лазерите. Ако няма гаранция, направо си купувай нов :)

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със сензора на Fuji F30?
Автор: klick   
Дата:   04-10-08 23:44

Гаранционен е и в понеделник ще го изпратя на сервиз.Дано да стане и да не се заядат за този проблем.Да видим...

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »