Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Шопа прави различни версии на панорама от едни и същи снимки
Автор: krist   
Дата:   03-10-08 18:41

Абе наложи се няколко пъти да се връщам от начало с обработката на една панорама, понеже от тъпотия не си пазя началната версия (е тя си е големичка, де - към 150 мб) и при всяко ново генериране има известни разлики в начините на съшиване на два от кадрите - получават се очевидни различия в някои детайли. Вече имам три версии на панорамата[smilie18], мога и да ги кача ама ме мързи в момента[smilie5] Имам чувството обаче, че в един ден генерира едни и същи кадри, а в различни дни - различни - все едно има псевдослучаен елемент, базиран на датата.. В същност, проблемът може да е и от това, че скреч-диска ми се е позапълнил, а и файлът (на 16 бита) е твърде тежък и РАМ-та свършва, та може просто да не стигат ресурси за изчисленията докрай. Някой наблюдавал ли е такова нещо?

Отговори на това съобщение
 Re: Шопа прави различни версии на панорама от едни и същи снимки
Автор: Coincidentia   
Дата:   04-10-08 00:16

[smilie10] Поставяш ме в тотален шах [smilie11]

Не защото съм адски на ти със съшиването на панорамки (май само 2 - 3 пъти съм се пробвал), а защото хич не съм забелязал точно в самия фотошоп да има някакъв автоматизиран начин да се прави това... а ти нали нещо подобно визираш? [smilie11]

Напълно е възможно учудването ми да е просто чисто невежество, ама... да де, наистина не се сещам...

Което значи, че едва ли ще мога да съм ти полезен, но пък ти можеш да ме светнеш за опции, до които не съм достигал [smilie8] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: snoopoff   
Дата:   04-10-08 00:18

Ми фотомърдж се казва опцията ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Шопа прави различни версии на панорама от едни и същи снимки
Автор: Coincidentia   
Дата:   04-10-08 00:43

[smilie10] Малеее, посипвам си главата с пепел... ама никога не съм се ровичкал по Automate... може би някакво евентуално оправдание ще да е липсата на причини да го правя, ама все пак... [smilie8]

Пък и се е случвало да има темички, в които хора да питат за програмки за панорамки, и все разни други предложения съм виждал, та затова не очаквах да го има в шопчето [smilie8]

Ами, да де, в такъв случай явно няма как да съм полезен...

И все пак тези автоматични опции могат ли да свършат по-добра работа от ръчното съшиване [smilie11]


Отговори на това съобщение
 Re: Шопа прави различни версии на панорама от едни и същи снимки
Автор: snoopoff   
Дата:   04-10-08 01:11

Ми в моя случай съм снимал плажа и морето, и шопа така хубаво ги съши, че хоризонта седи като нива.......... кофти е [smilie23]


http://photo-zona.net/images/user34772/album3277/large/1223071995_xlqg6195_pano.jpg





Публикацията е редактирана (04-10-08 01:14)

Отговори на това съобщение
 Re: Шопа прави различни версии на панорама от едни и същи снимки
Автор: Coincidentia   
Дата:   04-10-08 01:59

[smilie18] Дам, това моренце малко неравничко едно такова [smilie8]

Аз сега си издирих най-легендарния ми опит за пълна панорама от 360 градуса, съшита РЪЧНО във Фотошоп от цели 14 ([smilie10]) кадърчета [thankyou]

Ама да ме пита човек за чий съм се бъхтил толкова [smilie18]

Та, думата ми е, че едва ли може да се очаква автоматична програмка да се справи идеално със задачката... но пък и аз нямам равен хоризонт, по който да се съди, та... не знам [smilie8]


http://photo-zona.net/images/user59316/album12259/large/1223074449_bvcu1210_Panaroma2.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: Шопа прави различни версии на панорама от едни и същи снимки
Автор: shadowhand   
Дата:   04-10-08 10:50

snoopoff, като за начало в твоя кадър се вижда, че на отделните снимки си с различна експонация. Защо?

С какъв обектив направи отделните кадри? Не ми казвай, че си ги снимал на 18мм? После провери ли коя опция във Фотошоп да ползваш за да премахнеш кривия хоризонт?

Отговори на това съобщение
 Re: Шопа прави различни версии на панорама от едни и същи снимки
Автор: snoopoff   
Дата:   04-10-08 20:24

Шадоухенд - снимам с Панасоник ФЗ-30 така, че за обективи да не говорим [smilie18]. Панорамката е правена от ръка освен всичко друго... никакви подготовки и т.н. На 35мм е снимано.[smilie25]
Кат си зема апарать тогава пак...[ezik]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »