Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 За компетентността и даващите мнение
Автор: fdm   
Дата:   03-10-08 21:02

Наскоро се сблъсках с една нагласа, която дълбоко ме учуди и ми е интересно да разбера вашето мнение.

Натъкнах се на убеждението, че щом някой хване апарат (пък било то и сапунер) веднага става компетентен във всички аспекти на фотографията. Пък ако човек не снима неможе дори да различи доброто от... ами да кажем горе-долу.
Мисълта ми е,че аз например немога да рисувам, но съм си направила труда да се запозная с работите на големи творци и похватите в живописта и смея да твърдя, че малко разбирам от това изкуство.
По тази логика не виждам защо хора, който не са си направили труда да се запознаят с труда на друг фотограф освен себе си (а най смешното е, че дори и с някой основни фотографски похвати), си придават важност, само защото са с по-лъскави апарати.

Ох, много дълго стана, но общо взето мисълта ми беше: не се ли дразните как някои важничат без основание?


Отговори на това съобщение
 Re: За компетентността и даващите мнение
Автор: bozo   
Дата:   03-10-08 21:04

Не. Забавно е. Цялата тази ситуация. [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: За компетентността и даващите мнение
Автор: navy   
Дата:   03-10-08 21:05

Поименно колега, поименно [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Coincidentia   
Дата:   03-10-08 21:08

А, то аз за всичко съм си така, не само за фотографията [smilie18] [shtrak] [beer] [thankyou]


Отговори на това съобщение
 Re: За компетентността и даващите мнение
Автор: snoopoff   
Дата:   03-10-08 21:16

за да се развива човек в каквато и да е посока, трябва да осъзнае, че не е перфектен, съвършен и прави мнооогооо грешки... докато си мислиш, че ти си правия нямаш шанс :) фалшивото его е най-големия ни проблем. всичко се върти около МЕН?

Отговори на това съобщение
 Re: За компетентността и даващите мнение
Автор: milky_boy   
Дата:   03-10-08 21:17

[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: За компетентността и даващите мнение
Автор: мара   
Дата:   03-10-08 21:19

аз съм дълбоко некомпетентна. пише го в профила ми. но съм общо взето добър художник[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: За компетентността и даващите мнение
Автор: fdm   
Дата:   03-10-08 21:20

navy написа:

> Поименно колега, поименно [smilie7]

За щастие не става въпрос за форума. Просто една банална ситуация от ежедневието, която май ме впечатли повече от необходимото. [smilie6]



Публикацията е редактирана (04-10-08 02:56)

Отговори на това съобщение
 Re: За компетентността и даващите мнение
Автор: fdm   
Дата:   03-10-08 21:22

snoopoff,мара

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Coincidentia   
Дата:   03-10-08 21:24

[smilie5] За щастие не става въпрос за форума [smilie8]

Хм... [smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: За компетентността и даващите мнение
Автор: rapt0r   
Дата:   03-10-08 21:25

fdm [smilie18] [smilie18] [smilie18]
Аз затова пиша препинателни знаци,никой да не разбира ,4е съм невежа [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: За компетентността и даващите мнение
Автор: snoopoff   
Дата:   03-10-08 21:30

ей ся тъкмо гледам Мирослава е качила нова снимка[smilie18]. Заглавието е фрапиращо разбира се. Толкова е мило и чувствено и хич не бие на секс [smilie18] [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: За компетентността и даващите мнение
Автор: Lalinda   
Дата:   03-10-08 21:36

"Не мога" и "не може" се пишат разделно, душицо златна, не сте ли го учили в училище? Не четеш ли книги, не си ли го виждала написано?

Чела си книги за изкуство и разбираш от изкуство?

Е те това не мога да го повярвам...

Май само си гледала картинките в книжките. Признай си. Всъщност, може и да греша, пишеш, че си се запознала с работите на големи творци... не че си чела книги за изкуство, пардон.

Забавно ми е да чета мнения, претендиращи за компетентност, написани неграмотно. Както и мнения, протестиращи срещу компетентността, също написани неграмотно.

За съжаление, успявам да следя само грешките в тези мнения...
[smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: За компетентността и даващите мнение
Автор: fdm   
Дата:   03-10-08 21:42

Lalinda
Ох, съжалявам веднага се поправям. Мерси! Ами чели сме, нищо че не ни личи [cool] и ти ми изглеждаш заядлива, но съм сигурна че не си.[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: За компетентността и даващите мнение
Автор: ivodam   
Дата:   03-10-08 21:43

fdm: Е, тук пък може да се сблъскаш с друга, не по-малко интересна нагласа - някои хора, които са попрочели едно-друго, и са се запознали с "труда на други фотографи", както казваш, най-вече по линията на Интернет-линкове (просто обожават тези хора да дават линкове), считат, че вече са постигнали тайните на битието и Вселената и са посветени в някакво голееемо тайнство, дето друг не може да го постигне; та те възприемат фотографията като нещо лично, приватизирано, и много ревностно следят да не си въобрази някой друг, че също може да снима. Любимата им перверзия е да се подиграват на начинаещите, де че те са се родили с книгите и линковете в кратунките директно изсипани.
Всъщност, задала си интересен въпрос на края на постинга си - но интересното е не самият въпрос, да ме извиняваш, а последната му част - без основание. Какво е според теб достатъчното основание, за да имаш право да важничиш - форумен рейтинг, спечелени конкурси, продадени снимки, или какво?



Публикацията е редактирана (03-10-08 21:45)

Отговори на това съобщение
 Re: За компетентността и даващите мнение
Автор: teodor29   
Дата:   03-10-08 21:46

О, тук даже има и компетентни, които въобще нямат фотоапарат, но са чели това-онова. Е, някои от тях вече си купиха, но си останаха компетентни ( ще пропусна призива на navy -"поименно, поименно").

Отговори на това съобщение
 Re: За компетентността и даващите мнение
Автор: jekopj   
Дата:   03-10-08 21:46

За мен,положителното в темите дето прехвърчат искри е,че отварям и профилите на спорещите...иначе не бих се занимавал с това...нямам време и навик.[smilie25]


Отговори на това съобщение
 Re: За компетентността и даващите мнение
Автор: teodor29   
Дата:   03-10-08 21:48

A, ivodam ме е изпреварил с 3 минути...[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: За компетентността и даващите мнение
Автор: ivodam   
Дата:   03-10-08 21:49

jekopj: Е и какво намираш, като отваряш профили - тъкмо тези многознайковци, дето обичат да дават акъл, където не им го търсят, са обикновено с празни профили. Имам си един лаф по тоя случай, ама айде тука ще го спестя. [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: За компетентността и даващите мнение
Автор: fdm   
Дата:   03-10-08 21:53

ivodam написа:
> Всъщност, задала си интересен въпрос на края на постинга си -
> но интересното е не самият въпрос, да ме извиняваш, а
> последната му част - без основание. Какво е според теб
> достатъчното основание, за да имаш право да важничиш - форумен
> рейтинг, спечелени конкурси, продадени снимки, или какво?

Съжалявам, че вече нямам време да отговоря подробно! Като цяло всичкото това "важничене" ми се струва абсурдно. Но мисля, че когато човек претендира, че разбира от дадена област са му нужни поне някакви основни познания. Както в последствие обясних случая беше ужасно абсурден. Какви страсти разпали...[smilie6]


Отговори на това съобщение
 Re: За компетентността и даващите мнение
Автор: nikel   
Дата:   03-10-08 22:34

[beer] за хубавата тема. Взе да става интересно [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Coincidentia   
Дата:   03-10-08 22:44

А, да де, имаше потенциал да стане интересно, ама нещо отече и таз темичка [smilie2]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: fdm   
Дата:   04-10-08 01:35

Coincidentia написа:

> А, да де, имаше потенциал да стане интересно, ама нещо отече и
> таз темичка

Съгласна съм и вече съжалявам,че я пуснах [cool] .
Относно по-горе казаното от ivodam, да съгласна съм, че информираният, да го наречем "досадник" за да не използвам по-силна дума, е също доста неприятно явление. Но да заклеймяваш всички, когато най-малкото никой не е търсил мнението ти и при това единствения ти аргумент е, че виждаш ли имаш апарат, ми се струва ужасно абсурдно. Точно това ми се видя напълно нелепо, а сега ми се струва че ,на всичкото отгоре, някои се припознават в този персонаж и се обиждат. Ако съм права teodor29 извинявай, не исках да те обидя [smilie5]!
Благодаря на всички за мнението ви! За себе си считаям темата за приключила и се извинявам, ако я считате за проява на лош вкус или нещо от сорта!


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Coincidentia   
Дата:   04-10-08 01:38

[smilie8] Не бе, нека още, нищо не изглежда да е окончателно изяснено... или поне на мен не ми е [smilie8] [smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: За компетентността и даващите мнение
Автор: fdm   
Дата:   04-10-08 01:48

Нямам желание да се конфронтирам с никой, нито съм в позиция с оглед на това, че съм само любител.
Добре, на повечето такавава ситуация им се струва твърде незначителна за да ги дразни, за себе си правя извода, че реагирам пресилено. Това е резултата който търсех. Пък и само ivodam даде някакъв аспект на въпроса. Следователно не намирам за нужно да си губя времето.
[beer]


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »