Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Quantum Qflash T5D-R
Автор: Sumuelll   
Дата:   02-10-08 18:23

Здравейте. Възнамерявам да си купя такава светкавица поради честата необходимост от снимки на открито. Обикновено втори човек ми помага с осветлението, така че тежестта /която според мен е нищожна за този вид продукт/ не е ни най-малко притеснителна. Ако има хора които ползват такава светкавица ще се радвам на компетентен съвет. Основно снимките в сайта ми са правени със светкавица близо до 'модела' с прикачен Лумикуест от който съм повече от доволен, НО това е като сме на сянка, на слънце ефекта е почти нулев. Затова съм се ориентирал към тази марка светкавица, има ТТЛ, радио синхрон, голяма мощност, лек акумулатор...
Опция ли е за този род снимки в чадър да се закрепят 2-3 нормални строба /Канон 550ЕХ или 580ЕХ, Сигма 530.../ [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Quantum Qflash T5D-R
Автор: GenaDP   
Дата:   02-10-08 19:43

Непременно ТТЛ ли ти трябва? Ако е така - има по-мощни Метц-ове. Има и Сънпак, не знам за тях има ли ТТЛ модули за всички цифраци.

На ти сравнение на двете

Отговори на това съобщение
 Re: Quantum Qflash T5D-R
Автор: Davidoff   
Дата:   02-10-08 19:45

По въпроса за многото светкавици ето нещо интересно за гледане ако си го пропуснал.

Отговори на това съобщение
 Re: Quantum Qflash T5D-R
Автор: Sumuelll   
Дата:   02-10-08 20:02

Davidoff - да това клипче и още няколко подобни ме наведоха на това да ползвам няколко светкавици за постигане на ефекта който гоня, я именно надвишаване на околната светлина с поне 2 стопа.
GenaDP - сравнението не го намирам никак за обективно с оглед на това че:
стробовете имам зуум глави докато Qflash-а по-скоро е с нещо като мини бюти диш.
нямам намерение да я монтирам на тялото- тя ще е на 10м от мен и на 1-2м от 'модела' /да не казвам че много ядове съм брал с паленето на открито и слънчево като не е с радиосинхрон /ядове с оптически и безжично палене/.
Тежестта не ме спъва при този модел- под два кг е все пак.
Интересува ме мощността, а доколкото знам е чувствително по-висока... и пак се връщам на темата за чадъра с 2-3 светкавици...

Отговори на това съобщение
 Re: Quantum Qflash T5D-R
Автор: GenaDP   
Дата:   02-10-08 20:11

Мощността на квантума не е съществено по-голяма. Дадох ти линк, там пише каква е разликата в мощността им. Като искаш мощна светкавица - вземаш си такава. Или редиш много по-маломощни. От 2-3 кондензаторчета колкото палеца ми не можеш да очакваш да светят като свръх-нова.



Публикацията е редактирана (02-10-08 20:12)

Отговори на това съобщение
 Re: Quantum Qflash T5D-R
Автор: Davidoff   
Дата:   02-10-08 20:23

Две светкавици са 1 стоп повече от една. За следващия 1 стоп - още две трябват. За следващия 1 стоп.... още 4! Ако ще тръгваш по тая пътека направо си вземи една глава с акумулатори нещо като 1200 WS и толкоз.

С high speed sync не успяваш ли да си получиш желания ефект?

Отговори на това съобщение
 Re: Quantum Qflash T5D-R
Автор: GenaDP   
Дата:   02-10-08 20:31

надвишаване на околната светлина с поне 2 стопа

Или мощна светкавица/светкавици, или снимане на висока скорост/затворена бленда, и недоекспониране спрямо околната светлина.

Това съм го правил с тъпа сапунерка - централният им затвор синхронизира на 1/1000 и нагоре. Заедно с ниско ISO и затворена на макс. бленда номерът се получава. За огледално-рефлексен - само мощна светкавица/и.

Отговори на това съобщение
 Re: Quantum Qflash T5D-R
Автор: Sumuelll   
Дата:   02-10-08 20:35

очаквам нещо много конкретно, определено от 580ЕХ и от Сигма 500/530 не го получавам. според друг линк който гледах наскоро мощността на Qflash-а е х3 спрямо гореописаните модели. Все пак извън БГ затова май се купува този модел светкавица, надявах се някой тук да има опит с конкретния модел или да е редил 2-4 светкавици в чадър. Варианта който се вижда в графа Мода- генератор за >2 глави не работи за мен, не е така мобилно както ми се налага да работя.

Отговори на това съобщение
 Re: Quantum Qflash T5D-R
Автор: GenaDP   
Дата:   02-10-08 20:47

според друг линк който гледах наскоро мощността на Qflash-а е х3 спрямо гореописаните модели

Q-флаша е 150Ws с водещо число около 48 (100,m), ъгълът на светене не е твърде ясен. 580EX има водещо 58, при мах. варио на главата, ъгълът също не е ясен.

Отговори на това съобщение
 Re: Quantum Qflash T5D-R
Автор: Davidoff   
Дата:   02-10-08 20:50

Мощност x3 е стоп и четвърт отгоре и едва ли ще ти реши проблема. Висока синхронна скорост е варианта и за да я правиш при пълна мощност на светкавицата (а не с FP), си взимаш един Nikon D70s или D40 и си решаваш проблема. С електронен затвор са и синхронизират на високи скорости (1/500 по спецификация, а може и нагоре).

Отговори на това съобщение
 Re: Quantum Qflash T5D-R
Автор: GenaDP   
Дата:   02-10-08 20:55

Мощност x3 е стоп и четвърт отгоре

Мощност x3 си е просто мощност х3, няма твърде връзка с произвеждания светлинен поток, и въобще не е стоп и половина.

Отговори на това съобщение
 Re: Quantum Qflash T5D-R
Автор: Davidoff   
Дата:   02-10-08 21:09

Верно - виноват, от алкохола е [smilie3]
Ама така или иначе тая светка няма да му реши въпроса на човека.

Отговори на това съобщение
 Re: Quantum Qflash T5D-R
Автор: Sumuelll   
Дата:   02-10-08 21:12

модела който дискутираме се продава и с 400вата мощност. Никон та Никон... други модели там ме вълнуват, а и все пак това 5д и Л обективи какво да ги правя? Ако не се лъжа, ползвайки 2-4 светкавици в безжичен режим може да ползвам високата синхронизация. На този модел www.bhphotovideo.com/c/product/312309-REG/Lumedyne_HERC_800_W_S_Flash_Head.html# обаче висока синхронизация не може да се ползва, /инак е доста мощничък, а за да залезе слънцето ще трябват филтри... на всичко съм склонен само да работи схемата, да е достатъчно мобилна и надеждна.
Относно водещите числа- моноблок с GN58 сякаш коренно се различава от 580ЕХ когато и двата са навряни в софтбокс или чадър, както възнамерявам да ползвам това което избера- мисля че GN не е от водещо значение в случая.



Публикацията е редактирана (02-10-08 21:16)

Отговори на това съобщение
 Re: Quantum Qflash T5D-R
Автор: GenaDP   
Дата:   02-10-08 21:15

моноблок с GN58 сякаш коренно се различава от 580ЕХ когато и двата са навряни в софтбокс или чадър

Ти не четеш ли бре? Я гледай по-нагоре кво съм писал за ъгъла на светене.

Отговори на това съобщение
 Re: Quantum Qflash T5D-R
Автор: hash   
Дата:   02-10-08 21:18

питай в dpreview или някой подобен западен форум. хубаво е да намериш хора, които са пробвали конкретния qflash на практика идвайки от 580ЕХ.

Отговори на това съобщение
 Re: Quantum Qflash T5D-R
Автор: GenaDP   
Дата:   02-10-08 22:50

http://www.qtm.com/QFlash/?res_set=yes&res=1024&resh=768


Това са спецификациите на Q-Флаша. Обърни внимание, че ти трябва и подходящо захранване... Обърни внимание и на дължината на импулса при пълна мощност.

Отговори на това съобщение
 Re: Quantum Qflash T5D-R
Автор: hoseto   
Дата:   03-10-08 01:15

Имаш Л.С.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »