Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Какво не ми е наред на снимката
Автор: capos   
Дата:   29-09-08 10:19

... или просто е прекалено банална

https://photo-forum.net/i/958361


[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво не ми е наред на снимката
Автор: mike74   
Дата:   29-09-08 10:22

Снимката ти си е супер [smilie24] Продължавай напред и снимай ЗА УДОВОЛСТВИЕ [smilie5] [smilie5] [smilie5] НЕ ЗА ТОЧКИ [ezik]

[beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво не ми е наред на снимката
Автор: Davidoff   
Дата:   29-09-08 10:23

Що реши, че нещо не й е наред?

Отговори на това съобщение
 Re: Какво не ми е наред на снимката
Автор: jey6   
Дата:   29-09-08 10:32

сигурно защото оценката му е 18

Отговори на това съобщение
 Re: Какво не ми е наред на снимката
Автор: daosa   
Дата:   29-09-08 10:38

Остави ги тези точки. Снимай за удоволствие и толкова[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво не ми е наред на снимката
Автор: likeduh   
Дата:   29-09-08 10:43

страхотно кадро...с форума нещо не е наред....ама тва си е стара тема ...време за нови промени в правилата
[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Davidoff   
Дата:   29-09-08 10:44

А иначе чисто технически - скоростта е много ниска и се е размазало цветчето.

Отговори на това съобщение
 Re: Какво не ми е наред на снимката
Автор: capos   
Дата:   29-09-08 10:46

Ами като "млад автор" обръщам доста внимание на отзивите, няма как :) това си е коректив за начинаещите

Отговори на това съобщение
 Re: Какво не ми е наред на снимката
Автор: pmartinov   
Дата:   29-09-08 10:46

capos [smile]

Няма цици в твоя кадър!

Няма задници !

Няма предници !

Къде си тръгнал за точки без тези неща ?









[smilie3]



Публикацията е редактирана (29-09-08 10:47)

Отговори на това съобщение
 Re: Какво не ми е наред на снимката
Автор: Belloslava   
Дата:   29-09-08 10:46

...цветето е интересно, но не красиво. Прилича на боздуган с листенце:) Майтап:)[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво не ми е наред на снимката
Автор: cheburashka   
Дата:   29-09-08 10:48

Подкрепям Davidoff, скоростта може би е малко ниска (освен ако не си снимал с трипод)- иначе снимката си е ОК и удоволствието трябва да идва от твоето мнение, а не от мненията на околните [smile]
Успех!

Отговори на това съобщение
 Re: Какво не ми е наред на снимката
Автор: Davidoff   
Дата:   29-09-08 10:51

И със статив да е снимал, цветето е мръднало. ИСО 400 или 800 щеше да помогне.

Отговори на това съобщение
 Re: Какво не ми е наред на снимката
Автор: chris73   
Дата:   29-09-08 10:57

Технически снимката не е особенно качествена...

Но иначе това ми харесва:


http://212.36.3.59/site_pics/192/a_1219178421__MG_9532-s.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: Какво не ми е наред на снимката
Автор: capos   
Дата:   29-09-08 11:02

От статив е снимано, но условията бяха едни... Сега си спомням. Вероятно цветето наистина е мръднало леко

Отговори на това съобщение
 Re: Какво не ми е наред на снимката
Автор: swan_   
Дата:   29-09-08 11:05

И аз мисля, че не е лоша снимката, но е проява на лош вкус да пускаш тема за снимка за която се гласува. Спри я от гласуване, качи я някъде в по-голям размер и питай. Има доста хора във форума, които с радост дават съвети.[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: didesignbg   
Дата:   29-09-08 11:08

[smile]
В къщи си имаме същото цвете. Аз принципно съм противник на цветята защото завземат огромна площ и се пречкат.
За да се запази семейния мир започнах програма за сближаване на фотографа със домашната флора.
Това цветенце ми е любимия модел. На последната фотосесия се представи по-блестящо даже и от минало годишната. Ако искаш мога да ти оспамя темата с малко снимки.
Та искам да ти кажа, снимай си, сближавай се с цветята (без да прекаляваш) и не възприемай рейтинга като измерител на фотографски качества[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво не ми е наред на снимката
Автор: capos   
Дата:   29-09-08 11:11

Е не ми е практика, пък едва ли това е снимка, която да претендира за нещо кой знае какво... няма да "обере точките". [cool]

Типа на снимката обаче е такъв, че предполагах че ще се хареса от повечето хора, които не претендират да са прекалено арт, а това не се случи... стана ми странно

Отговори на това съобщение
 Re: Какво не ми е наред на снимката
Автор: E.Stanev   
Дата:   29-09-08 11:16

Swan го каза най-добре.

Лично аз си мисля защо да не се направи тема за критика на снимки.

Смятам, че ще бъде много ползотворна стига да има желаещи да пускат снимки.

Лично аз искам да науча повече неща за пейзажната фотография, а не за това кой обектив е по-остър и всякакви други по темата Найкън VS Цанън...

Колкото до "Профил на критика", там нещата са - последно влизал 27.03.2007 17:05 няма какво да коментирам...

Може би идеята и преди се е прокрадвала и не е успяла не знам?

Кажете какво мислите по-въпроса?


Отговори на това съобщение
 Re: Какво не ми е наред на снимката
Автор: jivkojj   
Дата:   29-09-08 11:21

И според мен снимката си е наред, но според мен заради голямото текучество на снимки аудиторията просто е разглезена и вече не обръща внимание на по-"тривиални" неща. Ако загледаш снимките които основно се радват на голям рейтинг ще видиш че или е заради допълнителна обработка (даже актуалната на 1-ва страница е така в момента) или готини_мадами/цици/предници/задници както вече казаха или трудна за изпълнение - диви животни например.

Отговори на това съобщение
 Re: Какво не ми е наред на снимката
Автор: irusev   
Дата:   29-09-08 12:25

Не приемай точките като критерий за качествата, възможностите и креативността ти. Най-важното е резултата на теб да се хареса.[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво не ми е наред на снимката
Автор: snoopoff   
Дата:   29-09-08 12:49

Кво да кажа - за моята последно качена творба се трудих към 3 часа и за един ден събрах 12 точки. От друга страна е тъпо, че ако снимаш цици ще събереш сто пъти повече... Снимката ти е супер!

Отговори на това съобщение
 Re: Какво не ми е наред на снимката
Автор: мара   
Дата:   29-09-08 13:02

snoopoff ...па 3-те часа никак не са критерий. може с 1 мин. обр. да се изкарат забележителни неща.
снимката за критика е бая тривиална, черният фон на сниманите цветенца е нещо, което често повече вреди, отколкото да помага. китката не е на фокус. самото цвете не ми харесва. рамката не ми харесва. изобщо-наличието на такава. тва е от мен като отрицателност.
кадрирАНЕто е добре, цветово е не зле.

Отговори на това съобщение
 Re: Какво не ми е наред на снимката
Автор: volenE   
Дата:   29-09-08 13:12

Форума обикновено е много добър показател. Например най-добрите снимки не се оценяват изобщо. Снимката е много добра. Композиционно имаш интересни неща в силовите точки (само малко зеленината долу вдясно разсейва).
Откъм осветление - аз лично бих използвал и контражурно осветление, някъде отдясно.
Пост-процесинг малко не й достига - може леко да се засили жълтото, да се покаже зеленото стъбче и малко повече контраст като цяло.

Иначе супер.
(Доколкото може един любител да дава оценка)

:-)

http://www.volene.com




Публикацията е редактирана (29-09-08 13:13)

Отговори на това съобщение
 Re: Какво не ми е наред на снимката
Автор: geokar   
Дата:   29-09-08 13:14

Стативът сам па себе си не е гаранция за стабилност. Като натискаш спусъка, камерата мръдва. Затова аз ползвам жило при аналога или 2-секундна самоснимачка при дигитала (не съм си купил дистанциония спусък). При екстремно макро огледално-рефлексните предполагат стабилизиране на огледалото в горна позиция преди снимка, защото и "скачането" му може да повлияе на фокуса. Струва ми се, че в твоя случай най-подходящото решение и статив+самоснимачка. Надявам се да съм помогнал. А колкото до точките - такова е положението тук, чист късмет е точната снимка да намери точния оценител. И на мен най-хубавите ми снимки имат най-малко точки, знам какво се харесва, но по ми е приятно да представям онова, което на мен самият ми харесва, по-честно е и отзивите повече радват. Успех.

Отговори на това съобщение
 Re: Какво не ми е наред на снимката
Автор: Георги   
Дата:   29-09-08 13:52

скучна е

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »