Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 За фотографските списания
Автор: rorus   
Дата:   27-09-08 18:45

Купувате/четете ли фотографски списания?
Кои ви харесват?

Понеже съм над 26 г. [smile] и обичам хартията си купувам и се абонирам за хартиени списания.

1. Digital Camera Magazine (UK) - интересно е, но в един момент започва да се повтаря. Да се чете 1 година е ОК.
2. PHOTO (France) - често има интересни неща. Не е скъпо - 8 лв. и си струва даже и да не знаеш френски.
3. ФотоВидео (руското) - винаги има 1,2 много интересни статии, но е скъпо - 18 лв.
4. Aperture (USA) - 4 бр./год - претенциозно и много скучно.
5. Focus (Fine Art Photography) - получил съм само един брой, но много ми харесва.
6. Digital Photo Video (BG) - въпреки, че е скромно като обем - винаги има нещо интересно. Ясно е, че са длъжни да имат техническа част, но ако се включат още малко статии за практическо снимане, представяне на техники, разсъждения за фотографията и конкурси във всеки брой - ще стане още по-добро.


Отговори на това съобщение
 Re: За фотографските списания
Автор: magnifico   
Дата:   27-09-08 19:11

Ами аз съм абониран за две списания от UK - Digital Photo и Practical Photograpy...ама нещо напоследък нищо интересно не намирам в тях и не мисля да си продължавам абонамента.
Digital Photo - насочено повече към фотошоп
Practical Photograpy - от заглавието става ясно, за какво става въпрос [smilie3]
Мисля, че точно същия проблем като теб имам...почват да се повтарят нещата [smilie5] Пък и са техники, които вече отдавна съм овладял [smilie3]
Ти от къде ги купуваш ? Защото аз съм абониран и от UK ми ги доставят [smilie11]



Публикацията е редактирана (27-09-08 19:14)

Отговори на това съобщение
 Re: За фотографските списания
Автор: nikidi   
Дата:   27-09-08 19:29

rorus написа:

> 5. Focus (Fine Art Photography) - получил съм само един брой, но много ми харесва.

гледам в момента продават лимитиран колекционерски брой - цена 20 долара и доставка до бг 25
такива ли им са нормално цените?

Отговори на това съобщение
 Re: За фотографските списания
Автор: didesignbg   
Дата:   27-09-08 20:10

Хартиени
Digital Photo от UK - не съм много впечатлен
Digital Photo Video - от последния брой останах очарован, дано и за напред продължат така.
От руските често се качват в нета по техните сайтове - Фото Мастерская много ми харесва. Имат също версия на Digital Photo и едно друго подобно.

Отговори на това съобщение
 Re: За фотографските списания
Автор: biso   
Дата:   27-09-08 20:48

за Digital Photo Video (BG) съгласен, че може да стане и по-интересно.
ако и излиза през някакъв по-ясен и не толкова фрий период, ще е още по-добре

Отговори на това съобщение
 Re: За фотографските списания
Автор: compur   
Дата:   27-09-08 20:57

Digital Photography Techniques - направо ме разбиха тея хора. то верно, че е само първия брой, но е тематичен и за мен е добре.

Отговори на това съобщение
 Re: За фотографските списания
Автор: victory13   
Дата:   27-09-08 21:07

What Digital Camera
Digital Camera World
тези съм взимал, не са лоши...
иначе единственото английско списание, за което бих се абонирал, е BMW Car Magazine [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: За фотографските списания
Автор: SLR   
Дата:   27-09-08 21:08

Определено и аз си падам по хартиените фото списания, но за съжаление не се намират читави вносни такива у нас и разчитам на приятели и познати[smilie2]

Иначе харесвам Digital Photo и Practical Photograpy, както и френските Chasseur d'images и Photo Reponses [smilie24]

[beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: За фотографските списания
Автор: kuman   
Дата:   27-09-08 21:17

От около 20 години следя редовно Попюлар фотографи -САЩ. Абонамента не е много скъп, а списанието е интересно. Претендира да е най-голямото списание по фотография в света. Друго списание на Хачет Филипачи медия е Американ фото, което е по-арт. Вж. ввв.поппхото.ком (ввв.попфото.цом). Съжалявам,че не ми излиза латиницата. Ако Ви заинтересува, от някои от следващите броеве ще запазя промоционален фиш за абонамент като се получи такъв.


Отговори на това съобщение
 Re: За фотографските списания
Автор: jivkojj   
Дата:   27-09-08 21:26

Стана ми интересен коментара на compur :

"Digital Photography Techniques - направо ме разбиха тея хора. то верно, че е само първия брой, но е тематичен и за мен е добре."

Дръпнах го и разгледах. То си е направо теоретичен наръчник по снимане. Ако продължат така след 2-3 броя може и да няма какво да пишат.

Отговори на това съобщение
 Re: За фотографските списания
Автор: victory13   
Дата:   27-09-08 21:32

ааа, след 2-3 броя рекламките ще превземат половината терен, и нещата ще се попроточат

Отговори на това съобщение
 Re: За фотографските списания
Автор: rewer   
Дата:   27-09-08 21:54

Като стана тема за хартиени издания,дайте идея за хубава книга за фотография....а и ако може да е на бг или поне английски.[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: За фотографските списания
Автор: magnifico   
Дата:   27-09-08 22:12

jivkojj, дай линк към това, което си дръпнал [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: За фотографските списания
Автор: SLR   
Дата:   27-09-08 22:17

Американските списания които съм засичал са доста по-зле от европейските,и повечето от половината са реклами, а и статиите са им написани малко като за не много интИлИгентни[smilie8]

Имам предвид най вече единственото списание което можеше да се намери у нас - Peterson's Photography и няколко броя на Outdoor Photography.

Имаше съвети от рода - ако излизате да снимате сред природата си облечете топли дрехи и разни от тоя род[smilie8]

Иначе сигурно имат и доста по добри неща де...

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: За фотографските списания
Автор: carl_cox   
Дата:   27-09-08 22:24

National Geographic (BG)
GEO (BG)
The Explorer (BG)
Digital Photo Video (BG)
Одисей

за всичките [smilie24] [smilie24] [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: За фотографските списания
Автор: magnifico   
Дата:   27-09-08 23:07

carl_cox, фен сън на НГ [smile] [smilie24]
[beer] Гео също е страхотно, но формАта не ми допада [smilie3]



Публикацията е редактирана (27-09-08 23:08)

Отговори на това съобщение
 Re: За фотографските списания
Автор: teleskop   
Дата:   27-09-08 23:27

Digital Photography Techniques:
http://currentdownloads.blogspot.com/2008/09/digital-photography-techniques-magazine.html


pass:www.dl4all.com

[smile]


Отговори на това съобщение
 Re: За фотографските списания
Автор: jivkojj   
Дата:   27-09-08 23:29

А аз го дръпнах от тук:

http://www.demonoid.com/files/details/1620009/17504703/

Отговори на това съобщение
 Re: За фотографските списания
Автор: magnifico   
Дата:   27-09-08 23:34

Мерси [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: За фотографските списания
Автор: vga   
Дата:   27-09-08 23:51

аз пък съм абониран за Australian Photographer, тъй като така или иначе съм обърнал поглед натам, много ми харесва! страшно приятно и винаги има нещо интересно. освен това публикуват доста материали от читатели, което разнообразява.

Отговори на това съобщение
 Re: За фотографските списания
Автор: rorus   
Дата:   28-09-08 18:29

Автор: magnifico

За всичко се абонирам по Интернет, плащам с кредитна карта и си ги получавам на фирмен адрес.

Отговори на това съобщение
 Re: За фотографските списания
Автор: urbangrey   
Дата:   28-09-08 23:12

http://www.photoart.cz/

Отговори на това съобщение
 Re: За фотографските списания
Автор: otvorenia   
Дата:   29-09-08 00:22

rorus: Явно не се чете на хартиени носители.
Немските списания много ги уважавам заради обективността на тестовете,което при Щатските не е точно така.
Fotomagazin - Немско
Popular Photography
Outdoor Photography - Щатски , като първото е наистина по популярно от другото, а и по четено у нас, преди Интернет ерата.
Съжалявам че не знам френски иначе най доброто списание според мен е Chasseur d'Image.
Много авторитетно у нас също преди Интернет ерата.
Винаги има тестове и нещо интерсно.
Не видях никой да го цитира по горе

Отговори на това съобщение
 Re: За фотографските списания
Автор: ivannn   
Дата:   01-10-08 15:13

аз съм абонат на outdoor photography, но по-скоро го разглеждам като албум, отголкото да черпя някакво ноу-хау. цената на абонамента е ниска. абонирах се директно от сайта

Отговори на това съобщение
 Re: За фотографските списания
Автор: svetalcho   
Дата:   01-10-08 17:22

от английските "Photography Monthly" не е лошо
от българските разбира се "Одисей" [smilie5]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »