Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Съвет за фотоапарат
Автор: kalsky   
Дата:   26-09-08 13:22

Здравейте,
обръшам се към вас с молба за съвет какъв фотоапарат да си взема. Не съм от най-запалените на тема фотография, но все пак търсе нещо, което да отгоеаря на следните критерии:
1. Относително бърз фокус на автоматичен режим;
2. DSLR моделите ми идват малко големи и неудобни за носене, търся нещо малко по-компактно (все пак не изключвам възможността за компромис с размера);
3. Имам вкъщи обектив за Canon 18-55mm, който бих могъл да ползвам ако случайно се спра на DSLR;

Общо взето това е. Понеже на съм много начсно с актуалните модели, технологии и възможности на пазара, ще бъд аблагодарен за всеки ваш съвет!

Поздрави!

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за фотоапарат
Автор: Davidoff   
Дата:   26-09-08 13:28

Ми щом имаш обектив грабвай едно Канонче 1000D и готово.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за фотоапарат
Автор: didesignbg   
Дата:   26-09-08 13:28

Тоя обектив дето го имаш не е от най-хубавите, но така или иначе си е твой. Вземи си едно малко канонче и 50/1,8, пък виж какво ще стане.
Ако не те притеснява от базара ще спестиш някои лев, дслр-те имат механичен ресурс и стареят морално много по-бързо.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за фотоапарат
Автор: cicomanco   
Дата:   26-09-08 13:29

вземи си оли-510![smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за фотоапарат
Автор: Стоев   
Дата:   27-09-08 02:02

G9[smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за фотоапарат
Автор: Orlin   
Дата:   27-09-08 08:52

ДСЛР апаратите са за снимане, не за носене. Затова и никой от собствениците им не се притеснява от размерите им.

Ако размерът е критерий, те отпадат. Не казваш колко пари ще отделиш, но принципно по-скъпите компактни независимо турбозум или от типа на Г9 имат достатъчно добър фокус.

Точно този обектив на Канон не трябва да е критерий.


Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за фотоапарат
Автор: dideron   
Дата:   27-09-08 19:04

Зависи какви пари имаш за хвърляне.Казват че най-добрия компактен апарат е Г-9,вече излезе и Г 10 но според мен и Канон 720 ИС е много добър избор за малко пари.Новите Канони 1000 и 2000 имат проблем-забелязах че нямат ръчен фокус,което за мен си е недостатък.[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за фотоапарат
Автор: vgramatikov   
Дата:   27-09-08 19:06

е-420 дабъл кит

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за фотоапарат
Автор: kalsky   
Дата:   29-09-08 07:50

Благодаря на всички за мненията!
Ще пиша като има резултат!
Поздрави!

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за фотоапарат
Автор: emoxide   
Дата:   29-09-08 09:46

kalsky изчакай да излезе LUMIX G1 може би това да е твоят ахарат - хем с голяма матрица хем относително компактен + сменяеми обективи

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за фотоапарат
Автор: cicomanco   
Дата:   29-09-08 09:49

Пана може да рабоят с Оли , но винаги ще са крачка назад в технологично и дизайнерско отношение....

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »