Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Поправка на Canon 300D
Автор: srptng   
Дата:   23-09-08 18:04

Поразтърсих се малко из еBay.com и намерих обява за горепосоченото тяло, но било развалено. Продавача казва, че го бил забравил под дъжда, след като бил снимал цветя... [smilie10] Та, върпса ми е, ако някой се е сблъсквал с подобен проблем, дали може да се поправи и твърде скъп ли е ремонта. Защото в противен случай, офертата е доста изгодна... Мерси.

Отговори на това съобщение
 Re: Поправка на Canon 300D
Автор: srptng   
Дата:   23-09-08 18:08

А, току-що видях и втора такава камера, с огънато пинче на слота за CF карта... та, поравя ли се и това лесно или не? :)

Отговори на това съобщение
 Re: Поправка на Canon 300D
Автор: asahi   
Дата:   23-09-08 18:16

Ако е само огънатото пинче - добре. Да не се окажат и други работи.

300Д се намира за 400-500 лева в базара и цената пада. Помисли дали си заслужава риска.

Отговори на това съобщение
 Re: Поправка на Canon 300D
Автор: srptng   
Дата:   23-09-08 18:21

Не знам... аз имах най-големи мераци за Д30, защото ще ми върши най-добра работа, нищо, че е малко старичък. Но пък или никой не иска да го проадва за реалната цена, или не се намира изобщо.

Отговори на това съобщение
 Re: Поправка на Canon 300D
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   23-09-08 19:15

srptng
300Д върви в момента достатъчно евтино за да купуваш бройки за ремонт. В базара има предложения за по 380 - 400 лв., а пък ремонта на камера оставена на вън на дъжда е много вероятно сам по себе си да се приближи до тези пари.
За Д30 и Д60 забрави, освен ако нямаш някой конкретен предвид. Ако предпочиташ повече Д30 пред 300Д и както казваш не ти пука, че е старо тяло варианта ти е по-скоро 10Д. Може и да си преценил, че Д30 ще ти върши също работа, но огромното предимство на 10Д случая е, че за разлика от Д30 все още можеш да го намериш - мисля че и в момента има няколко бройки в базара.
Разбира се, ако си преценил че Д30 ще ти върши работа най-вероятно и 300Д ще ти върши, освен ако не ти трябва и бързина (относително, разбира се [smile] ). Иначе някой разлики между 10Д и 300Д се стопяват след като му сложиш руският хак - ISO 3200, customs functions, flash compensations и изобщо всичко базирано на софтуера. Но някой неща просто не могат да се променят софтуерно, а те са: металното тяло, по-големия буфер и по-голямото бързодействие (до 9 кадъра в серия срещу 4), по-големия визьор и подобни.


Отговори на това съобщение
 Re: Поправка на Canon 300D
Автор: juslen   
Дата:   23-09-08 19:23

Вземи и на предвид че продавачите в e-bay доста пъти спестяват някой "дребни" факти относно състоянието на техниката.
Ще ти излезе по-изгодно да си вземеш от някой човек от базара,ще го видиш,пробваш-друго си е.

Иначе и аз си купих един обектив от e-bay дето ужким имал няколко прашинки само,а се оказа че вътре целия е омазан с някакво масло,носих го на майстор, дадох сума ти пари.

Отговори на това съобщение
 Re: Поправка на Canon 300D
Автор: vladod   
Дата:   23-09-08 19:32

Базарът тук е за предпочитане!!![shtrak]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »