Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 400 аса...
Автор: Stoychev   
Дата:   22-09-08 12:20


http://prikachi.com/files/365569w.jpg



Ilford XP2 Super 400 C-41
Не съм си представял, че ще има толкова много шум. Възможно ли е да съм повредил по някакъв начин филма, понеже го извадих и навих ръчно, но в напълно затъмнена стая. [smilie11]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: psychoiho   
Дата:   22-09-08 12:21

възможно ли е да си експонирал грешно? или да си сканирал кофти

Отговори на това съобщение
 Re: 400 аса...
Автор: darksorrow   
Дата:   22-09-08 12:26

гнусен скан, според мен...

причината тотално да зарежа филма от известно време насам. без читав скенер е жива мъка... като горното.

Отговори на това съобщение
 Re: 400 аса...
Автор: Stoychev   
Дата:   22-09-08 12:58

И едното, и другото е възможно. С помощта на друг фотоапарат, с чийто експонометър нямах проблеми, установих че настоящият преекспонира с една стъпка и следователно аз настройвам блендата и експонацията с една стъпка по-назад. Другото нещо е, че сканирам във фото, не им знам скенера. [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: 400 аса...
Автор: harvester_vn   
Дата:   22-09-08 12:59

Правите ли разлика между шум и зърно?

Отговори на това съобщение
 Re: 400 аса...
Автор: ecobo   
Дата:   22-09-08 13:02

Той скенера дето е гаден, ама и проявяването хич не е добре...

Ето ти негатив, сканиран на кофти скенер: цък

Илфорда би трябвало да има 3 пъти повече детайл, по-малко шум...

Отговори на това съобщение
 Re: 400 аса...
Автор: Stoychev   
Дата:   22-09-08 13:11

Да се надяваме да е от скана, а филмът да не е похабен при проявяването. [smilie8]
harvester_vn, знам че има разлика, но съм само до тук. Бих се радвал ако ми обясните. [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: 400 аса...
Автор: 8250   
Дата:   22-09-08 20:23

Филма в срок на годност ли е?
Аз снимах няколко такива и резултата беше подобен при първия. Другите ги снимах на ISO 200 и станаха доста по добре. Бяха с минал срок на годност около година и половина. Зърното ще си го има пак, така е при филмите с по-висока чуствителност. Мисля че може да се намали зърното при проявяването, но не и ако го проявяваш на машина - там няма да променят температурата заради един филм, а времето не могат(или е доста трудно). Ако има някой запознат - нека да обясни от какво зависи - химията, температурата...


Отговори на това съобщение
 Re: 400 аса...
Автор: Stoychev   
Дата:   22-09-08 21:02

Срокът е изтекъл през Декември 2006. Копистката ми каза, че може да е от всичко друго, но не и от проявяването. :)


Отговори на това съобщение
 Re: 400 аса...
Автор: nodoubt   
Дата:   22-09-08 21:16

къде си го проявявал [smilie11]

скана е кофти със сигурност [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: 400 аса...
Автор: pmartinov   
Дата:   22-09-08 21:18

StoycheЕеЕеЕеv


Ти какво очакваш да ти каже копистката ???


Отговори на това съобщение
 Re: 400 аса...
Автор: ngrozdanov   
Дата:   22-09-08 21:26

Хм, филма като е по С-41 е малко вероятно да е от проявяването - по-скоро от 2те години изминал срок (предполагам че не е стоял в хладилник)

Отговори на това съобщение
 Re: 400 аса...
Автор: Stoychev   
Дата:   22-09-08 21:34

nodoubt, кодака.
pmartinov, не, тя е мой човек. [ezik]
ngrozdanov, не знам дали е стоял в хладилник, закупен е от Екуипекс и до употребата му не съм го държал в някакви специални условия.

Отговори на това съобщение
 Re: 400 аса...
Автор: Pep4eto   
Дата:   22-09-08 21:36

Стойчев,стига догадки!Знаеш в града кой ще ти обясни от А до Я за чернобялата и филмова фотография.Вземай 2 бири...и отивай!

Отговори на това съобщение
 Re: 400 аса...
Автор: Stoychev   
Дата:   22-09-08 22:50

Ъъъ... кой? Стойчев ли? [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: 400 аса...
Автор: caro-anton   
Дата:   23-09-08 09:13

Защо снимате цветни филми с изтекъл срок на годност?

Отговори на това съобщение
 Re: 400 аса...
Автор: ilcoin   
Дата:   23-09-08 10:11

Аз съм имал подобни резултати със една стара коника 400, пак чернобяла на С-41. Срока и беше изтекъл с много (повече от 2 години). Тия, които ги бях експонирал на 400 изглецдаха точно така, на 200 беше доста по-приемливо. Не мисля че е от скан или проявяване, просто филма е стар. Напълно нормален е резултата който си получил.

Отговори на това съобщение
 Re: 400 аса...
Автор: n1x0n   
Дата:   23-09-08 11:21

Стойчев, я да почнеш да си купуваш нормални черно-бели филми и да ги зарязваш тия С41 изгъзици! [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: 400 аса...
Автор: krasi02   
Дата:   23-09-08 13:11

Абе хора,я вземете да прочетете малко книжки. Филма няма ШУМ.Шумят ви главите от бирата.Това е зърното на среброто с което е изградена емулсията [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: 400 аса...
Автор: stzz   
Дата:   23-09-08 13:25

Пробвах веднъж по С41 един Кодак-същият резултат, дори и по-лош.
Муу в една тема беше покоазал нещо добро от илфорд като твоя, ноооо.... муу.
За ЧБ на филм, като никсън + копиране в банята.

[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: 400 аса...
Автор: BirdOfPray   
Дата:   23-09-08 13:57

АМИ като е изтекъл срока - естествено че си трябва да се преекспонира... Иначе липсва контраст.

ЕТО това и това е на Коника с изтекъл срок - VX400 - C41.
ИМА една бленда преекспониране... Но и малко съм натиснал контраста де... след скана.
А че проявяването по C41 може да се направи по-контрастно с промяна на температутата - забрави някой да ти се занимава във Фотоателие.

Отговори на това съобщение
 Re: 400 аса...
Автор: nrk   
Дата:   23-09-08 14:11

Този филм по принцип носи много на недоекспониране - снимал съм с такъв с два стопа нагоре (на 1600 аса) и резултата е доста по-добър от това което показваш, та едва ли е от срока на годност, осоено ако (както казваш) апаратът ти преекспонира.
Някой тук беше казвал, че на този филм (поне така си спомням) му е доста дебела подложката и трудно се сканира, може заради това да е.

Отговори на това съобщение
 Re: 400 аса...
Автор: Stoychev   
Дата:   23-09-08 22:37

АМИ като е изтекъл срока - естествено че си трябва да се преекспонира... Иначе липсва контраст.
Благодаря за информацията, най-полезното изказване в цялата тема. [smilie24]

n1x0n, само след седмица ще получа достъп до лаборатория и химия и тогава ще мога спокойно да работя с други филми. [smilie24] До сега - по фото ателиетата. :)

krasi02, и това ми беше полезно, благодаря. [beer]

BirdOfPray, не мога да разбера точно на каква температура се проявява филмът. На кутийката на едно място пише 20°C (68°F), а на друго - ISO400/27°. Май второто показва някаква друга температура. [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: 400 аса...
Автор: bez   
Дата:   23-09-08 22:49

Второто е светлочувствителност по един друг стандарт... Мисля, че беше ДИН. 27 ДИН = 400 АСА (ИСО). През 3 единици по ДИН чувствителността се намалява/увеличава два пъти. Сори за офтопика.



Публикацията е редактирана (23-09-08 22:50)

Отговори на това съобщение
 Re: 400 аса...
Автор: 8250   
Дата:   24-09-08 00:10

Проявяването беше 3 мин. и 15 сек. при 37,8 градуса. Избелване, фиксиране и стабилизиране - не ги помня вече. потърси с Google - не може да няма информация.
Мисля че и при другите температурата е същата, само че допуска при проявител, избелител и фиксаж е + - 0,3 градуса, а при стабилизатора + - 3 градуса.


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »