Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Ремонт на Pentax Lens/Limited/, къде?
Автор: i_v   
Дата:   23-09-08 10:08

Донесоха ми 77 1.8 Limited от USA(нов не втора употреба), обектива е супер и оптически перфектен,... обаче до към 3 метра където скалата опира в безкрайност...., абе къръшка работа.
Варианта да го пращам обратно в USA за ремонт или подмяна си го има, но понеже нямам човек под ръка който да ходи всеки месец до там това ще ми отнеме поне 6 месеца, вероятно и повече, а пък и до европейските сервизи май в близките 3-4 месеца няма да мога да отскоча. Така че дайте идея, къде или кой в Бг. може да свърши работа за подобен ремонт, а ако има и някой в Пловдив би било още по-добре.
Гледам ВИП трейдинг за официален сервиз дават за Пловдив Квазер Сервиз. Обаче нямам опит с тях за ремонт на фото техника и не ми се ще да трупам такъв точно с този обектив.
Тъй че искам да помоля колегите с Pentax, да споделят опит от ремонти в Бг.!

Отговори на това съобщение
 Re: Ремонт на Pentax Lens/Limited/, къде?
Автор: zaiko   
Дата:   23-09-08 10:16

ЛАС Сервиз - звънни да питаш дали правят ремонти на обективи, защото аз имам опит само с услугите им за тела.

http://www.servicelas.eu/contact_us.php



Отговори на това съобщение
 Re: Ремонт на Pentax Lens/Limited/, къде?
Автор: peterst   
Дата:   23-09-08 10:17

един личен съвет от мен: пропусни лас сервиз за обективи. иначе пробвай на друго тяло, дано да е проблема в тялото...

Отговори на това съобщение
 Re: Ремонт на Pentax Lens/Limited/, къде?
Автор: i_v   
Дата:   23-09-08 10:41

Абе ще пробвам и на друго тяло, само трябва да намеря такова в Пловдив, но с всичката останали обективи тялото си е о’к единствено на 77-цата ринга опира и в двата края, минималното фокусно разстояние си е горе долу колкото трябва, а при увеличаване на фокусното разстояние почти по цялата дължина на скалата става линейно и на около 3-3.5м скалата свършва. Което ме навежда на мисълта че си е от обектива... за съжаление.

Отговори на това съобщение
 Re: Ремонт на Pentax Lens/Limited/, къде?
Автор: ludokuche   
Дата:   23-09-08 14:06

Пробвай тук https://photo-forum.net/bg/index.php?APP_ACTION=PHOTOGRAPHER&uid=23384

Отговори на това съобщение
 Re: Ремонт на Pentax Lens/Limited/, къде?
Автор: i_v   
Дата:   23-09-08 14:17

Благодаря, ще му се обадя да го попитам човека.

Отговори на това съобщение
 Re: Ремонт на Pentax Lens/Limited/, къде?
Автор: i_v   
Дата:   24-09-08 09:12

За сега се насочих към сервиза за Pentax в Лондон.
Някой да е чувал нещо за там или по принцип за чуждите Евро сервизи покриващи международната гаранция?
Ако има някой, моля да сподели.

Отговори на това съобщение
 Re: Ремонт на Pentax Lens/Limited/, къде?
Автор: spa   
Дата:   24-09-08 10:16

Що не покажеш снимки как точно изглежда това със скалата. Ако искаш пиши на лични тези дни може да ти дам да пробваш на К10Д как се държи.

Отговори на това съобщение
 Re: Ремонт на Pentax Lens/Limited/, къде?
Автор: i_v   
Дата:   24-09-08 10:36

Spa, благодаря! Но вече ми е ясно, че обектива има механичен проблем и трябва да се отваря / щото връщане в USA за подмяна, в най-добрият случай ще се върне след 7-8 месеца/. Да го отварят в Бг. почти се отказах, затова питам дали някой има опит със сервиза в Лондон, за сега на там съм се насочил. Скалата иначе си изглежда нормално просто на ръчен режим, когато наглася фокуса на безкрайност, реално на фокус са ми обекти на разстояние 3-3.5м.
То не пречи и с К10 да пробваме де, но за съжаление проблемът не е в тялото [smilie2].

Отговори на това съобщение
 Re: Ремонт на Pentax Lens/Limited/, къде?
Автор: spa   
Дата:   25-09-08 00:41

Е крива работа. Но не мисля, че със сервиз в УС ще отенеме месеци - има си куриери. Свържи се с тях и поговори. Понякога големите компании доста угаждат на клиентите си. Например скоро се рових по форумите за Съънто и там има случаи в които просто пращаш часовника във фабриката и ти връщат нов. Така че първо им драсни един гневен мейл как може лимитед обектив да има такъв глупав дефект. Пък да видим реакцията им.


малко оффтопик: За жалост май хоя са почнали да затварят фабриките в Япония и изнасят всичко към китай. Нещо пентакс хич не върви на добре напоследък...

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »