Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 КАК СЕ ЛЕКУВАТЕ?
Автор: landstar   
Дата:   22-09-08 15:41

Драма! Мъча се от месеци и не мога да си разчистя дисковете - почти всеки кадър ми се струва конгениален, достоен за обработка и печат. Или поне достатъчно информативен и важен за мен и семейството ми. Резултат - пълня външни хардове с НЕФ-ове и края не се види. Май трябва да създам дружество: "Анонимни фотографчии" .
Вие как преценявате кое си струва да се запази и кое - за коша?

Отговори на това съобщение
 Re: КАК СЕ ЛЕКУВАТЕ?
Автор: hsgeorgiev   
Дата:   22-09-08 15:50

Ами не се лекуваме ...
Аз лично архивирам на DVD-та и то така, че после като ми потрябва нещо не мога да го намеря [smilie23] Или пък откривам, че от сума ти дискове съм надраскал и унищожил единствения, на който имам кадри които ми трябват по-късно [smilie23]
Ако основеш наистина дружеството - свиркай [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: КАК СЕ ЛЕКУВАТЕ?
Автор: IvcheTo   
Дата:   22-09-08 15:50

архивираш всичко и това е [smilie6]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: mixmike   
Дата:   22-09-08 15:54

баси, аз съм нацъкал над 50000 кадъра за 3 години и ги събирам на една 250-ка и една 500GB
и имам около 200ГБ свободно място[smilie10]
От друга страна - преди няколко месеца ми се скапа харда (дъното нещо се бъгна и не щя да го разпознае) - отидох в една фирма и ми изкараха всичко 100% за 80лв.
За кво да си купувам 15 харда и пак да треперя?

Отговори на това съобщение
 Re: КАК СЕ ЛЕКУВАТЕ?
Автор: hash   
Дата:   22-09-08 15:56

ако те притеснява мястото архивирай само обработените варианти (JPEG файловете). Ще икономисаш много.

Но аз лично си пазя всички прилични кадри и в RAW. Хард дисковете поевтиняха. Едно копие на активен диск на PC-то и едно копие на външен USB диск. Преди пишех и ДВД-та, но напоследък често пропускам.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: neuromancer   
Дата:   22-09-08 15:56

Почни да печаташ на хартия каквото ти хареса, а всичко друго трий. Ако нямаш проблем с количеството на снимките, значи нямаш нужда от лекар. Ако имаш проблем, по тая рецепта постепенно ще се оправиш

Отговори на това съобщение
 Re: КАК СЕ ЛЕКУВАТЕ?
Автор: photostoykov   
Дата:   22-09-08 15:56

landstar, позволи ми да ти дам моята рецепта - не е от скъпи лекарства, но изисква последователност!
1. Капирам де що ми харесва на хартия, макс. 10х15 см.;
2. Сортирам по теми, жанрове или там, каквото ти си намериш за добре;
3. Отсявам чрез съпоставяне най-готините за всяка колекция;
4. Най-прекрасните копирам на 20х30 см.;
5. Правя албуми 10х15 см с тези, които са за показване от съответните колекции;
6. С най-хубавите 20х30 см правя портфолия (албуми, букове или там както си ги наречеш), които са ламинирани гръб с гръб и образуват страница на подвързан със спирала албум.
После си се кефя, колко "велик" фотограф съм[thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: КАК СЕ ЛЕКУВАТЕ?
Автор: landstar   
Дата:   22-09-08 15:59

М-да, явно ... Дружество значи. Дейността му ще бъде да убеди членовете, че почти нищо интересно няма за снимане. И на сбирките да оплюва снимките на Анонимните, те да се разкайват и да не щракат залудо!

Отговори на това съобщение
 Re: КАК СЕ ЛЕКУВАТЕ?
Автор: landstar   
Дата:   22-09-08 16:03

стойков - то и аз така правя. ивче - то архивираш, ама после ровиш ... Хубавото се губи в калабълъка. Бях почнал да си отделям фейвърпикс, ама то почти всичко ми харесва..

Отговори на това съобщение
 Re: КАК СЕ ЛЕКУВАТЕ?
Автор: photostoykov   
Дата:   22-09-08 16:08

О-о-о, недей така! Га бяхме млади ходехме във фотоклубове и там показвахме "творбите" си за т.нар. "оплюване"! Всичко това беше за добро - я отсечка, я огледално, я някоя маска и т.н.
Ма сега остаряхме, пък и клубове "тет а тет" няма, нищо има Интернет![shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: КАК СЕ ЛЕКУВАТЕ?
Автор: mitku   
Дата:   22-09-08 16:09

Аз снимам в RAW(NEF)+JPG и ги архивирам на DVD-та отделно - на едно DVD се събират JPG-овете от кажи-речи цяла година с 9-10 DVD-та RAW-ове. После мога за "нула време" да разгледам JPG-овете и след туй да си намеря необходимият RAW по дисковете (водя им каталог и номерация заедно с всички останали компютърни дискове). Но пък аз не правя "хиляди" снимки на месец, защото само си цъкам за кеф... и както стана дума - реално ми стига едно DVD на месец за снимки и не съм "се заринал". [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: КАК СЕ ЛЕКУВАТЕ?
Автор: PolarBear   
Дата:   22-09-08 16:27

Добре, че поевтиняха дисковете. Иначе съвсем щяхме да се видим в чудо.

Открих, че ми е по-евтино да купя повече гигабайтове, отколкото да губя време да пресявам внимателно суровия материал. Затова, колкото се може по-скоро след снимане, свалям файловете в компютъра и се опитвам веднага да отстраня явно неудачните кадри. Всичко останало се запазва. Макар че средно сигурно не повече от 10% от заснетото стига до края на процеса.

Архивирам на хронологичен принцип - по месеци и години. Методът има много недостатъци, но и две несъмнени достойнства: прост и мързелив. За любител е приложим.

Архивирането - копие на външен хард (архивен, не се включва често) + копие на архивно dvd + копие на обикновено dvd. Снимките от текущата година (или поне 6 месеца назад) стоят и в хард-диска на компютъра. Старите се вземат от обикновеното dvd ако стане нужда. Идеята е, че не може и трите да се скапят едновременно и при проблем веднага се прави ново копие от запазените.

Отговори на това съобщение
 Re: КАК СЕ ЛЕКУВАТЕ?
Автор: Stoychev   
Дата:   22-09-08 16:27

Аз архивирам на DVD и съм затрупан. За 15 месеца имам 70-80к кадри. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: КАК СЕ ЛЕКУВАТЕ?
Автор: landstar   
Дата:   22-09-08 16:28

стойков, заел съм се аз тет-а-тет да спретна, почакай малко!

Отговори на това съобщение
 Re: КАК СЕ ЛЕКУВАТЕ?
Автор: compur   
Дата:   22-09-08 16:39

аз като се прибера си правя директории по дни и месециллл ма като ми дойде музата ги записвам на ДВД. Отскоро с един приятел си направихме сървър и ги мятаме там...

Отговори на това съобщение
 Re: КАК СЕ ЛЕКУВАТЕ?
Автор: caro-anton   
Дата:   22-09-08 16:51

малееее... аз за 1 год имам не повече от 1000 кадъра... вие ме растреляхте от упор с големите цифри!

Отговори на това съобщение
 Re: КАК СЕ ЛЕКУВАТЕ?
Автор: мара   
Дата:   22-09-08 16:53

снимам си на най-ниска резолюция, мноо рядко снимам рау, щот забравям да си настроя хапарата. ма съм толко велика, че от един обект, който ми е мерак, не правя повече от 4-5 кадъра, и поне 2 са върха. останалите направо трия. обработвам само тия, дет ми трябват за печат или за тука. от сичките после изтривам 2/3 кат излишни реплики. накрая сигур нямам и 1 гб на харда[smilie5]в папчици с ориентиращи именца. и изобщо не може да ми се случи на нащракам 300 снимки за един ден.[smilie7] [ezik]

Отговори на това съобщение
 Re: КАК СЕ ЛЕКУВАТЕ?
Автор: IvcheTo   
Дата:   22-09-08 16:57

само за ваканцията са около 4000 [smilie8] [smilie8] [smilie8] [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: КАК СЕ ЛЕКУВАТЕ?
Автор: sirkhann   
Дата:   22-09-08 16:57

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »