Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Nikkor 24/2.8- става ли?
Автор: batdin   
Дата:   20-09-08 13:30

По ревютата пишат,че не е лош обектив като острота,но аберирал доста и винетирал даже на кропната матрица.
Аз за жалост не съм го пробвал,затова моля който има или е имал такъв да сподели мнение.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikkor 24/2.8- става ли?
Автор: artmika   
Дата:   20-09-08 16:03

за какво да става ? [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikkor 24/2.8- става ли?
Автор: tochnia   
Дата:   20-09-08 16:26

Бих ти препоръчал Sigma 24/1.8 остра още на 1.8, без аберации и освен това фокусира много облизо [smilie24]

Недостатъците са че няма вграден мотор, и не е масивна метална изработка [smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re: Nikkor 24/2.8- става ли?
Автор: batdin   
Дата:   20-09-08 17:40

Причината да питам за конкретния обектив е,че често се появяват оферти втора ръка на поносима цена.Но не съм убеден дали си струва,ако ще ме ядосва впоследствие.
artmika,имам предвид дали става като обектив.Не дали става за пейзажи или каквото и да е.Питам за чисто техническите му качества.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikkor 24/2.8- става ли?
Автор: hose   
Дата:   20-09-08 17:50

страшен[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikkor 24/2.8- става ли?
Автор: batdin   
Дата:   21-09-08 18:21

Хайде де,все ще има и други хора с такъв обектив.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikkor 24/2.8- става ли?
Автор: окото   
Дата:   22-09-08 19:51

Днес направих няколко кадъра с този обектив, но серия D. Нито винетира, нито аберира забележимо. Но аз нямам опит, ако искаш дай мейл на ЛС да пратя 2-3 необработени, а ти преценявай. Може да е въпрос на бройка.
[shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Nikkor 24/2.8- става ли?
Автор: chicken   
Дата:   22-09-08 20:59

Ей това не успях да го разбера. Като попита някой за избор на система, всеки тръгва да обяснява коя фирма колко, какви и на каква цена обективи предлага като определящ фактор. И после, независимо от системата, "ами вземи тази Сигма", "ама пробвай оня Тамрон"... [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikkor 24/2.8- става ли?
Автор: MisterX   
Дата:   22-09-08 21:03

batdin Stava :)

Az go imah poveche ot 3 godini. Az imah D versiata. Toi ima CRC - Close Range Corection ako ne se luja. Ne sum zabeliazul da vinitira tolkova zle... no opredeleno aberira ako snimash na 2.8 - 4 (siluet na durvo na svetlo nebe i ei takiva extrimi) No na men mnogo si mi haresvashe.. razkarah go zastoto vzeh 17-55 2.8 (ot koito ne biah mnogo dovolen) i sega 24-70 2.8 i prosto se obezmisli da durja 24-kata. Moia imashe mnogo priaten kontrast i cvetove i az go namerih na Ebay za 114$ koeto e prosto bez pari za tozi obektiv. Maluk i lek s konstrukica kato 35 f2 i 50 f1.4 No az go sravnih sus 24-70 2.8 i ne vidiah smisul da go pazia. Sled 3 godini polzvane zamina pak na ebay za 150$ :)

ako go namerish na dorba cena [smilie24]

Uspeh

Отговори на това съобщение
 Re: Nikkor 24/2.8- става ли?
Автор: hose   
Дата:   22-09-08 22:13

обектива както казах е страшен
аз го имам от няколко години
при това с наранени покрития
снимам на лента и никак не съм забелязал да винетира[smilie23]
в профила имам пейзажи снимани с него
пак казвам - страшен е

Отговори на това съобщение
 Re: Nikkor 24/2.8- става ли?
Автор: batdin   
Дата:   22-09-08 22:28

Благодаря на окото за снимките.
За винетирането не мога да се изкажа,защото са на бленда 9-10 и такова няма естествено,но аберирането се вижда ясно.Не е ужасно,но прави впечатление все пак.
Явно ще продължавам да се колебая :)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikkor 24/2.8- става ли?
Автор: navy   
Дата:   22-09-08 22:29

сигма 30/1.4 не аберира [smilie7]
но е за кроп

Отговори на това съобщение
 Re: Nikkor 24/2.8- става ли?
Автор: batdin   
Дата:   22-09-08 22:43

Нейви,аз тая сигма я харесвам,ама малко скъпа ми идва.
Кропа не ме плаши,ама си е малко тежичка като за лек апарат.
Иначе ако я намеря евтинка,ще забравя,че тежи :)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikkor 24/2.8- става ли?
Автор: gecko   
Дата:   23-09-08 23:32

Тези дето пишат как винетират и аберират широките стъкла на Никон не им вярвай много. Това са предимно 'Интернет' фотографи, които се занимават основно със снимане на тухлени стени и тестови карти вместо да излязат да поснимат на живо.

И аз за моя 20/2,8 съм чел какви ли не оплаквания ... Снимам си на лента с него и е чудесен. Аберации много рядко виждам, а и да видя, ги оправям за минута. Лекото затъмняване по краищата при отворена бленда и да го има не ме притеснява, на отворена бленда снимам в 5% от случаите - това не е 300/2,8 и не снимам скиори или птици в полет, че да се притеснявам.

С 24/2,8 не съм снимал, обаче от това което съм чувал, е по-добър от 20-така, или най-малкото по-остър. Не се колебай, вземай го - широкото си е широко [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Nikkor 24/2.8- става ли?
Автор: окото   
Дата:   24-09-08 09:25

Batdin пратих ти на мейла един кадър на бленда 2.8. За съжаление имам проблем с ИЕ и не мога да показвам снимки.
[shtrak]


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »