Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Помощ Филтри?
Автор: moby82   
Дата:   18-09-08 12:01

Моля за помощ.Някой ако може да ми обясни има ли разлика между Wide PL филтър , и стандартен PL филтър.Абе едно приятелче ми даде Wide PL CL филтър , и се чудя дали е като стандартните.С кое е по-добре за пейзаж PLилиUV?[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ Филтри?
Автор: pacy4   
Дата:   18-09-08 12:29

Циркулярен поляризиращ е добър вариант в повечето случай,особено ако има обтлясъци или снимаш светло небе. Има си специални градиенти филтри за пейзажи. Маниаците снимат с такива. :) УВ-то само ти пази обектива, разлика няма.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ Филтри?
Автор: moby82   
Дата:   18-09-08 12:44

много мерси!А какво можеш да ми кажеш за разликата между Wide PL и PL.Данеби с wide PL да се снима само в широките ъгли?[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: photostoykov   
Дата:   18-09-08 12:52

moby82, "широк" поляризационен филтър е този, който не предизвиква винетиране при свръх широкоъгълни обективи. Основното, по което можеш да го разпознаеш, е че е два пъти по тънък (тесен) от нормалния! Другото наименование на такива филтри е "slim"-филтри.[smile]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: moby82   
Дата:   18-09-08 12:56

мерси!абе с тия филтри досега не съм се занимавал.Иначе с тоя Wide PL няма проблеми при нормално снимане,а не само на "широко"?[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: neuromancer   
Дата:   18-09-08 16:56

Wide PL няма никакви проблеми, освен че ако е слим може да не му се закачат други филтри след него, ама това е нужно само в особени случаи.
При широк ъгъл може да имаш проблеми с поляризиращия филтър по принцип - небето в единия край на кадъра да е много светло, в другия тъмно. То се вижда през визьора.
УВ филтър се ползва в планина напр., или при кофти условия за предпазване на обектива.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: dsmt   
Дата:   18-09-08 20:16

Hoya CPL S-HMC-струва ли си да си го вземе човек?



Публикацията е редактирана (18-09-08 20:21)

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ Филтри?
Автор: alsash   
Дата:   18-09-08 20:23

всеки ПЛ филтър си струва...особено ако изобщо не знаеш резултата

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »