Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Проблен със принтер Канон и СНПМ
Автор: dvda   
Дата:   17-09-08 13:22

Ако някой има същия проблем с ИП 4300 ИП 4500 или друг от тази серия и го е решил моля да помогне

http://photo-zona.net/images/user58849/album15314/large/1221646248_fpkm3126_Scan-080808-0001.jpg



от проби и експерименти как да оправя проблема
изхабих "един тон" хартия и мастило

Отговори на това съобщение
 Re: Проблен със принтер Канон и СНПМ
Автор: dvda   
Дата:   17-09-08 13:24

забравих да пиша че в момента тези черти при печат са само в началото на снимката (по две-три) и то не на всяка снимка

Отговори на това съобщение
 Re: Проблен със принтер Канон и СНПМ
Автор: seymour_sz   
Дата:   17-09-08 13:25

На какъв режим ги отпечатваш? Моя принтер е Епсон със СНПМ и ми правеше такива, но видях, че погрешка съм пуснал печат на режим "текст", а не на "фото" - да не би оттам да ти прави това?
Провери ли дали не са подпушени дюзите - вероятно има режим за почистване?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Tenev   
Дата:   17-09-08 13:37

Аз ползвам IP 4200 и мастила от Прокарт (без СНПМ) и имах абсолютно същия проблем! Не е от дюзите - всичко изчезна след смяна на циан касетата с оригинална такава. Според мен това е в резултат от качествата на мастилото. Успех!



Публикацията е редактирана (17-09-08 13:38)

Отговори на това съобщение
 Re: Проблен със принтер Канон и СНПМ
Автор: 3DFEN   
Дата:   17-09-08 13:56

Да, до някъде е проблем с качеството на мастилата.

Пусни чистене на главите, може да се наложи и второ чистене.
Би трябвало да се оправи. По принцип трябва да се печати само на високо качество или фото. И въпреки това може пак да се получи засъхване.
Пак по принцип трябва да печаташ почти всеки ден за да не засъхйват масилата в главите.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблен със принтер Канон и СНПМ
Автор: dvda   
Дата:   17-09-08 14:19

Няколко пъти пусках почистване на главите
и печатам само на фото

Освен това проблема го няма с оригинални мастилници на Канон
Сле като ги сменя със СНПМ веднага се появява проблема [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблен със принтер Канон и СНПМ
Автор: asahi   
Дата:   17-09-08 14:22

Пусни си проверка на дюзите. Ако има запушване чисти докато се отпуши. Ако не се отпуши сменяй мастилата.

И на първолаците е ясно, че с неоригинални консумативи им апроблеми. Някои ги виждаш, други се появяват по-късно. Това е цената на евтиното.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Tenev   
Дата:   17-09-08 14:26

За мен фактът, че проблемът изчезва с оригинална касета означава че синьото мастило е скапано и просто не достига достатъчно количество мастило (може би е по-гъсто [smilie8]). Няма засъхнали дюзи, всички тестове минават без проблем, не се оправя с чистене и печат на най-високото възможно качество... остава единствено да е от мастилото[smilie23]


Отговори на това съобщение
 Re: Проблен със принтер Канон и СНПМ
Автор: dvda   
Дата:   17-09-08 14:27

Имам две системи и два принтера ИП 4300 и ИП 4500 (на един колега)
И на двата има проблем
мойта система на моя принтер
мойта система на неговия принтер и т.н.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблен със принтер Канон и СНПМ
Автор: dvda   
Дата:   17-09-08 14:30

Ще пробвам с оригинален син патрон и системата
А дали могат да се комбинират [smilie11] като извадя синия на СНПМ

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Tenev   
Дата:   17-09-08 14:36

asahi, нищо не помага! Само оригинално мастило! dvda, би трябвало да може да комбинираш, при мен в момента само синият е оригинален, но пък не съм със СНПМ...


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: avjijata   
Дата:   17-09-08 15:00

Може и СНПМ в тръбичката за подаване на синьо мастило да засмуква въздух и то да не достига. При използване на СНПМ тя трябва да бьде абсолютно обезвьздушена! Аз ползвам мастила на фирма Прокарт с Канон 4500, но сам си пълня оригиналните касети /защото печатам рядко/. Мастилата на Прокарт за мен са перфектни,не засъхват,дори и един месец да не си печатал снимки няма проблеми и Канончето спи! При Епсъните може да има проблеми,защото техните глави работят на друг принцип и мастилата за тях са различни/пигментни/.Супер принтери са,но искат редовен печат!!! Това бе основната причина да избера Канон и мисля,че за начина по който го ползвам,съм направил правилният избор.Моя съвет е да си прегледаш системата и ако тя е перфектна тогава да се обвиняват мастилата.Това,което виждам на снимката,ми напомня на запушени дюзи на главите на другите ми два принтера-HP 920C и 1220C/А3/!



Публикацията е редактирана (17-09-08 15:09)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: dvda   
Дата:   17-09-08 15:07

Системата я обезвъздушиха в Про Карт
Освен това са две (системите)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: avjijata   
Дата:   17-09-08 15:13

Това не значи,че при сняната на патроните на системата с оригиналните,не е влязъл въздух и мастилото не достига,поради образувана въздушна възглавница.
Забравих да кажа,че мастилата трябва да се съхраняват на тъмно и не много топло място.Лятото беше доста горещо и обикновенно резервоарите на СНПМ стоят на светло и открито. Възможно е да се е скапало някое мастило.



Публикацията е редактирана (17-09-08 15:17)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Tenev   
Дата:   17-09-08 15:32

avjijata, аз имам същия проблем без да ползвам СНПМ, а като теб сам си пълня касетите. Проблемът не е от дюзи или СНПМ...


Отговори на това съобщение
 Re: Проблен със принтер Канон и СНПМ
Автор: 3DFEN   
Дата:   17-09-08 15:34

Опитай да вдигнеш мастилата на по високо, например на 30 см над принтера. Но преди това погледни по тръбичкта да няма въздух.

Или постави оригинални мастилници и печатай с тях известно време. после върни Системата.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: GenaDP   
Дата:   17-09-08 15:40

При Епсъните може да има проблеми,защото техните глави работят на друг принцип и мастилата за тях са различни/пигментни/.

Айде бе. Пигментни са мастилата само на няколко модела от малките серии на Епсън. Другите са на водна основа.

Що се отнася до теста на главата - nozzle check не показва цялата картинка. Който има проблеми - да си намери сервизната програма за съответния модел и да си пусне тестовете оттам.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: dvda   
Дата:   17-09-08 15:49

Пробвах и с повдигане, но не на толкова високо
Пък и от толкова високо мастилата започват да текат по тръбичката, патрона и после в принтера [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблен със принтер Канон и СНПМ
Автор: GenaDP   
Дата:   17-09-08 16:00

Може да ти е запушен филтъра на касетата. Може да не е добро уплътнението на щуцера, и да гълта въздух. Може ако касетата ти е с клапан с пружинка - пружинката да е ръждясала, и да е засрала пейзажа...

Смени проблемната касета и толкоз.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблен със принтер Канон и СНПМ
Автор: Val4o   
Дата:   17-09-08 20:16

Canon с СНПМ не става, ако ползваш мастилата на прокарт по добре си ги зареди в нормалните касети на принтера, ако печаташ на високо качество не би трябвало да ти прави чертите,. Поне при мене така стана без проблеми с Canon i865 съм.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблен със принтер Канон и СНПМ
Автор: tofo61   
Дата:   17-09-08 21:07

аз имах същия проблем с КАНОН I905D и колко пари съм дал за мастила и хартия само аз си знам и нова глава купих от КАНОН И ПАК ЯДЕЦ!!![shtrak]

НАКРАЯ СМЕНИХ ТЕХНОЛОГИЯТА И СЕ ОТКАЗАХ ОТ ПРИНТЕРИТЕ!!![smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблен със принтер Канон и СНПМ
Автор: beliot   
Дата:   18-09-08 12:48

И аз като tofo61. Накрая изхвърлих принтера(IP 4500) заедно със СНПМ и оттогава нямам проблеми. Нямам и принтер обаче[beer]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »