Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Получено нищо от B&H???
Автор: NOX   
Дата:   16-09-08 19:12

Случката е следната: Поръчвам аз нещичко(светкавичка) от B&H и след месец и половина пристига пакета в пощата-и о изненада!!! Вътре бонбонче вместо светкавица[smilie21] Много кофти. Приложено е писмо от Bulgarian Sorting Center, в което ме карат да си опиша стоката и да им върна формата обратно [smilie11] .От това, което си превеждам излиза, че колета е пристигнал отворен и празен в София. Та....... ако на някой му се е случвало, моля да сподели опит.


Отговори на това съобщение
 Re: Получено нищо от B&H???
Автор: GenaDP   
Дата:   16-09-08 19:19

Нали знаеш де е крана за студената вода? Ако е бил застрахован колета - след време ще получиш пари от застраховката, ако ли не - наливай цяла кана...

Отговори на това съобщение
 Re: Получено нищо от B&H???
Автор: NOX   
Дата:   16-09-08 19:27

Вода не пия, питам ако някой е попадал в подобна ситуация да каже какви действия е предприел...тя и светкавицата не е за мен, поръчаха я едни приятели. Аз се свързах с B&H, казаха че е застрахована. Въпросът ми беше по-скоро дали някой е получавал "нищо" и после какво е направил[smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: Получено нищо от B&H???
Автор: george5   
Дата:   16-09-08 19:28

лоша работа...[smilie10]
дано е застрахована пратката!


Отговори на това съобщение
 Re: Получено нищо от B&H???
Автор: landstar   
Дата:   16-09-08 19:30

Е тва е цената на евтиното пазаруване през нета! Аз давам пари като държа стоката в ръцете си! /И тогава трудно../

Отговори на това съобщение
 Re: Получено нищо от B&H???
Автор: Grandpa   
Дата:   16-09-08 19:33

По-вероятно е да е бил поотворен в тоя Булгариън Сортинг Център и Пешо или Гошо да са си харесали нещо.

Отговори на това съобщение
 Re: Получено нищо от B&H???
Автор: daosa   
Дата:   16-09-08 19:36

Ако е застрахована пратката добре, и то зависи на каква сума е застрахована.Ако не е -нищо неможе да се направи .Съжалявам!

Отговори на това съобщение
 Re: Получено нищо от B&H???
Автор: NOX   
Дата:   16-09-08 19:53

Да...аз ги предупредих приятелите, че съществуват рискове с такава поръчка, лошото е че беше за подарък за рожден ден...който така и мина без изненадата.


Отговори на това съобщение
 Re: Получено нищо от B&H???
Автор: 3df   
Дата:   16-09-08 20:05

Ами попълваш формата и я връщаш обратно с описание на стоката прилагаш и снимка на изделието , някакъв платежен документ, как си плащал , превеждал. Питаш ги за подробности и чакаш.
Иначе следваш инструкциите на GenaDP.


Преди време вкарвах 5 кашона тонерчета.

В склада викат - Ааа от оня обрания камион?
Те в Унгария или Германия на някакъв паркинг
бомбирали камиона - преровили всичко и квото харесали взели. После водача и ченгетата нахвърляли всичко в кашониъе и хайде за София. В мойте кашони имаше самолетни части.

Като питаха ква ми е стоката за да ми я платят и представих копие на фактурата, какво съм поръчал и какво съм платил. Копие от сфифта за превод от банката и колко съм платил.

Абе на края намериха всичко без два тонера, но си е разправия.

Абе дано не ползваш съвета на Гената.

Отговори на това съобщение
 Re: Получено нищо от B&H???
Автор: NOX   
Дата:   16-09-08 20:11

Мерси...то това кофти-разправията, а и не съм и в София....Хубаво е,че са ти възстановили стоката[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Получено нищо от B&H???
Автор: 3df   
Дата:   16-09-08 20:15

Ма тя стоката си била в ремаркето само дето са янахвърляли в кашони да по принрано. После спедиторите, като видяха какви бутилки са ги намериха по разните кашони. Лошото беше , че имаше няколко дървени сандъка май с инструменти и машинарии - от тях липсваха 3 или 4 бр. Някои бая бе изгорял.

Отговори на това съобщение
 Re: Получено нищо от B&H???
Автор: flipbeat   
Дата:   16-09-08 20:26

проблемът ,разбира се е тукашен. Те,мамка им,много добре знаят какво се поръчва от В&Н и затова се е получило така.и то съвсем без скрупули, защото също много добре знаят, че има застраховка. Преди 3-4 години пратките (карго) от Дубай се получаваха разкъсани,лепени и на 40-50% от стоката, но това беше явно...ама забраниха паралелния внос на гсм апарати и всичко се успокои...
Проблема със 100% сигурност не е при евреите, за това няма спор. Ще си получиш парите след около 40-50 дена.без удръжките.

Отговори на това съобщение
 Re: Получено нищо от B&H???
Автор: pixel_s3m   
Дата:   16-09-08 20:31

Лоша работа човече! Аз редовно поръчвам от БХ и не съм имал такъв проблем. Свържи се с бх и виж дали може да се оправят нещата :( Искрено се надявам да успееш да си получиш парите обратно.

[smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Получено нищо от B&H???
Автор: zariio   
Дата:   16-09-08 20:35

NOX,не се притеснявай.На два пъти имам абсолютно същите проблеми но BH са сериозен магазин и пролеми с тях няма да имаш.Или им пиши мейл и обясни подробно какво се е случило като им пратиш и протокола който нашите митничари са направили или направо им се обади.Мен лично ме питаха дали си искам отново това което съм си поръчал или да ми върнат парите.А иначе няма смисъл да се занимаваш с нашите тъпунгери митничари щото там си е ебало майката.Въобще не можеш да разбереш кой е открил пратката празна и комисията която е била при съставянето на протокола.На мен примерно ми излязоха с номера че пратката ми била отворена вероятно в Чехия щото там имало смяна на самолетите или нещо такова.

Отговори на това съобщение
 Re: Получено нищо от B&H???
Автор: NOX   
Дата:   16-09-08 20:46

OOO!Поне малко надежда има;)И се чудя защо чак сега ми пращат празния кашон, след като е пристигнал в София преди повече от месец?[smilie11] ......нямам думи.....


Отговори на това съобщение
 Re: Получено нищо от B&H???
Автор: pmartinov   
Дата:   16-09-08 20:48

Тук на скенера в пощите си има организирана мафия от много години .....

Отговори на това съобщение
 Re: Получено нищо от B&H???
Автор: zariio   
Дата:   16-09-08 20:52

pmartinov,абсолютно прав си за това.Как се държат един за друг мамицата им.Въобще не можеш да разбереш кой кога е видял че пратката е празна и кой е съставял протока.Нищо че има печат с номер на протокола като този печат е личен[smilie23] [smilie23] [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Получено нищо от B&H???
Автор: george5   
Дата:   16-09-08 20:54

zariio [smilie24] [smilie24] [smilie24]
гадове големи са баси!!!
NOX конкретно... слушай съвета на zariio и с нашите нещастници не се занимавай изобщо!



Публикацията е редактирана (16-09-08 20:56)

Отговори на това съобщение
 Re: Получено нищо от B&H???
Автор: NOX   
Дата:   16-09-08 20:57

[smilie5] Да ги пребийййймммм!!![smilie19]


Отговори на това съобщение
 Re: Получено нищо от B&H???
Автор: pmartinov   
Дата:   16-09-08 20:58

И на аерогарата имаше организирана мафия,но ги хванаха няколко пъти .


А в пощите винаги се е крало...


Много ми беше трудно да обясня на роднини в Германия да не слагат шоколади в колетите преди години.И без това ги получавах отворени и без тях.



Мизерна история.


Отговори на това съобщение
 Re: Получено нищо от B&H???
Автор: ivodam   
Дата:   16-09-08 21:15

И аз чакам вече повече от месец по пощата едно преходниче с глухарче, не е нищо пари, ама ме дразни, че го няма. Явно нищо по пощата не бива да се праща. Иначе от B&H съм поръчвал, но с куриер. Е, набутваш се, ама ти звънят вкъщи, моля заповядайте, всичко е точно, следиш го през цялото време къде е по нета и т.н.

Отговори на това съобщение
 Re: Получено нищо от B&H???
Автор: NOX   
Дата:   16-09-08 21:35

Пратката като се забави толкова време заподозрях, че нещо няма да е наред...дано Ivodam твоята дойде[smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Получено нищо от B&H???
Автор: hotsnail   
Дата:   16-09-08 22:51

е при мен само едно преходниче с глухарче се затри, според мен го краднаха (щото с обикновенна пратка без ноемр беза нищо от америка, там явно са будали и найвни).

Слава богу оптиките за сега идват цели и недокоснати от Европа и Хонг Конг ама там малко по-сигурно ниво явно ползват - има си номерче за проследяване. Можеш да тормозиш наще магарета (пък и ще е ясно де е дала фира).

Аз се чудя ако човек не се гяволи ми си плати на спедиторска фирма или ЕМС дали няма да е по-сигрна хавата (верно 20-30 евро отгоре ама на обектив за 300 Евра...) DHL такива неща

Отговори на това съобщение
 Re: Получено нищо от B&H???
Автор: bobo21   
Дата:   16-09-08 22:59

Аз поръчвам от Англия неща онлайн, пращат ги с UPS, и всичко си пристига перфектно.

Отговори на това съобщение
 Re: Получено нищо от B&H???
Автор: Amigo   
Дата:   16-09-08 23:06

През БГ поща нищо скъпо не трябва да минава, особено пък ако идва от чужбина [cool] Аз като си поръчвам разни неща все гледам приятели да ми ги носят [smilie8] [smilie8]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »